Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Slayer

Pliki .mkv nie są płynne

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam następujący problem, kiedy próbuję odtwarzać niektóre pliki .mkv 1080p (anime) to występuje "przycinanie" podczas odtwarzania i ciężko się to ogląda.

Używam VLC media player ze standardowym zestawem kodeków jaki jest z tym programem.

Poniżej dane pliku, który przycina, dodam że z normalnymi materiałami nie ma problemu a występuje on tylko w przypadku anime 1080p o paramentrach takich jak na obrazkach poniżej:

 

566ba5364c50825e.jpg

 

96229351c31a9c69.jpg

 

a21068c90660af07.jpg

 

Sprzęt jakiego używam to:

 

GPU: Asus GTX 970

CPU: i5 6600k 4.5

RAM: 8GB 3000mhz CL15

 

 

Proszę o rady jak rozwiązać ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest tak tylko w plikach od HorribleSubs? :)

to "Horrible" to nie tylko dowcip. miewają poważne wpadki :D

 

sprawdź może na innym odtwarzaczu, z innym zestawem kodeków... ja od baaaardzo dawna korzystam z CCCP i Media Player Classic, i na ciut gorszym sprzęcie przycinek w plikach od HorribleSubs 1080p (jak i innych grup) nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybka odpowiedź :)

 

W sumie nie pamiętam czy dotyczyło to wszystkich HorribleSubs czy też jakichś innychm, obecnie mam tylko ten plik na dysku.

 

Ściągnąłem CCCP z MPC ale problem dalej występuje, polecasz może do niego jakieś konkretne ustawienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybka odpowiedź :)

 

W sumie nie pamiętam czy dotyczyło to wszystkich HorribleSubs czy też jakichś innychm, obecnie mam tylko ten plik na dysku.

 

Ściągnąłem CCCP z MPC ale problem dalej występuje, polecasz może do niego jakieś konkretne ustawienia ?

 

ja "jadę" na standardowych ustawieniach...

postaram się, tak dla testu, pobrać dziś wieczorem ten sam odcinek OverLord i dam znać czy u mnie też tnie. bo to może być wina HorribleSubs, jak już wspomniałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś spokojnie odtwarzać kilkanaście takich filmów na raz...

Instalując CCCP, z którego też korzystam od lat, jak kolega wyżej, zaznacz resetowanie wszystkich opcji oraz zaakceptuj wyłączenie rzeczy, które instalator będzie chciał wyłączyć. Odinstaluj też najpierw wszystkie kodeki, jakie miałeś nie wiadomo skąd. Kiedyś popularny był kazaa codec pack, czy jakoś tak, i on mocno mieszał. Przycinanie się jest zwykle powodowane równoczesnym uruchomieniem 2-3 rzeczy, które próbują robić to samo. Odinstalować, wyczyścić, "zdefałltować" i chińskie bajki powinny śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i chińskie bajki powinny śmigać

 

+1

 

Jeszcze pytanie tak z ciekawości, czy przy odtwarzaniu tego typu materiałów pracuje w większym stopniu karta graficzna czy procesor ? i czy sprzętową akcelerację dla MPC oraz przeglądarek (filmy na youtube) ustawia się to w jakimś konkretnym miejscu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem u siebie, plik działa ok.

jak wyżej, przez settings CCCP zresetuj ustawienia kodeków i re-rejestruj (re-register componenets).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem dalej się nie rozwiązał mimo zresetowania i re-rejestrowania kodeków.

 

Zainstaluję linuxa i sprawdzę jak tam to będzie śmigało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem dalej się nie rozwiązał

VLC standardowo korzysta ze swoich wbudowanych dekoderów, więc instalacja innych nic ci nie da. Według mnie lepszym od VLC programem do odtwarzania jest MPC-HC. VLC jest trochę niedopracowany, jeżeli chodzi o dekodery, u mnie nie działało poprawnie dekodowanie sprzętowe i czasami w niektórych plikach (Windows Media Video - WMV) chwilowo występowały zniekształcenia obrazu. Tak samo pod androidem były lekkie problemy z VLC, lepiej na telefonie zainstalować mxplayer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten problem występuje także właśnie odtwarzając przez MPC-HC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy, szkoda, że nie znalazłeś rozwiązania, też go szukam.

 

Czy mój komputer nie jest po prostu za słaby na odtworzenie pliku 50gb?

chyba tak, bo uzycie procka skacze do 100%

Kurde to jakie teraz są procesory w telewizorach, że odtwarzają Mkv :o?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...