Skocz do zawartości
=-Mav-=

SSD - wątek zbiorczy. Przeczytaj zanim założysz nowy temat!

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki dysk ssd 1TB?

 

szukam czego "najbardziej oplacalnego" , dysk jako drugi , na system juz mam.

 

znalazlem ocz trion 960gb za 950zl , bedzie dobry? :E

Edytowane przez forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, szukam dysku na system SSD M.2 2280 SATA 120-256GB , co będzie najlepszym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy M.2 2280SS to jedno i to samo co 2280?

https://www.morele.net/dysk-ssd-kingston-ssdnow-120gb-sata3-m-2-sm2280s3g2-120g-854547/ - 5lat gwarancji, ktoś może potwierdzić czy bez problemu będzie kompatybilny z VX5-591g?

 

z spec vx5-591g:

The storage options are as usual – M.2 SSD slot and 2.5-inch HDD. The HDD in our case is Toshiba 1TB spinning at 5400 rpm while the M.2 SSD slot can hold the usual 2280 standard as well as the less common 2260 and 2242. The unit we’ve tested wasn’t able to recognize a PCIe NVMe-enabled drive but some users report that it’s possible after a recent BIOS update.

 

więc chciałem się upewnić bo to "ss" mnie zmyliło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SS zwykle oznacza single side, czyli kartę/dysk która ma układy tylko z jednej strony. Zdjęcia tego kingstona trochę przeczą tym oznaczeniom...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SS zwykle oznacza single side, czyli kartę/dysk która ma układy tylko z jednej strony. Zdjęcia tego kingstona trochę przeczą tym oznaczeniom...

 

Tak czy owak powinien bez problemu pasować, czy jednak może być jakiś problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klik

Znacie jakieś inne rozwiązania chlodzenia dysku m2 ? Mysle nad tym produktem alphacoola.

Edytowane przez Fikołek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klik

Znacie jakieś inne rozwiązania chlodzenia dysku m2 ? Mysle nad tym produktem alphacoola.

 

Edytowane przez cyroniok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanko, dużo straciłem kupując goodrama cx300 240gb w cenie 270zł?

 

Dopiero poczytałem o tych pamięciach tlc/mlc...

 

A wszystkie inne dyski 240gb kosztowały 350zł+. Dysk ma być pod system i kilka programow graficznych (photoshop, sony vegas i kilka innych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z pełną gwarą to dramatu nie ma

Za mlc czy 3d tlc i tak musiałbyś dopłacić ze 100zł, albo w obecnej cenie brać używki bez gwarancji, dlatego zależy od punktu widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej bez gwarancji, kupiony od gościa na olx, ale nowy nieotwierany :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam szybkiego SSD 64GB na M.2. Odpadają firmy jak Sundisk i A-DATA. Ktoś coś poleci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to kogo interesowało ,zamontowałem ten wynalazek alphacoola hdx m2 i wstępnie temp niższe o ok 10 stopni.Podczas testu atto benchmarks z 52 na 42.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Dostałem kupon rabatowy na 25E ważny tylko dziś i muszę wybrać któryś z poniższych dysków SSD

 

http://www.rakuten.de/produkt/mushkin-reactor-lt-250-gb-solid-state-drive-sata-6gbs-25-1789720470.html#longDesc

http://www.rakuten.de/produkt/intenso-3813440-240-gb-solid-state-drive-sata-600-high-performance-1822246490.html#longDesc

http://www.rakuten.de/produkt/a-data-ssd-256gb-adata-25-63cm-sataiii-su800-3d-nand-tlc-1768577715.html

 

Zależy mi na jak najniższej cenie dlatego zastanawiam się czy warto dokładać do SU800? Proszę o pomoc w wyborze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, potrzebuje szybkiego dysku 120gb ssd na M.2 PCIE do mojej plyty głównej (asus z170 pro gaming) jako dysk na system i programy

co jest ciekawego w tej kategorii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy odczuje jakas roznice w szybkosci po przesiadce z ssd crucial CT250 BX100 (plyta glowna foxconn p35a-s SATAII) na platforme z ssd M.2 samsung 960 evo 250GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fliperpl

Jesteś pewien że potrzebujesz PCIe NVMe? :P

 

@jkhgkjghkjgh

Jak wymienisz wszystko to pewnie tak - odczujesz różnicę, ale będzie ona wynikiem całości, a nie tylko wymiany dysku. Ale! osiągi dysków SSD SATA są wystarczająco dobre do domowych zastosowań (net/gry/muzyka/filmy), i nie ma sensu przepłacać za NVMe. Jeżeli do dokładnie takich rzeczy używasz komputera - zostań na bx100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@diplo94

 

Odróżnij TLC vs 3D TLC vs 3D MLC vs MLC ;)

 

Do Twoich zastosowań jak najbardziej styknie podlinkowana adata na kościach 3d tlc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...