Skocz do zawartości
=-Mav-=

SSD - wątek zbiorczy. Przeczytaj zanim założysz nowy temat!

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie wpadł PNY XLR8 500Gb do mojego lapka, chcecie jakieś konkretne testy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ilość blue screenów na godzinę :)

 

Możesz odpisać tutaj:

http://forum.pclab.pl/topic/1282844-Samsung-250GB-970-EVO-Plus/page__gopid__15524172entry15524172

 

Ponoć bez dodatkowych sterowników musi Ci się wszytko wieszać. I dysk ma nie działać. Jedynie Samsungi są OK :)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycebuliłem ale nie wiem czy dobrze zrobiłem... :hmm:

Szczegóły zamówienia

Kategoria Produkt Kod producenta Cena brutto Liczba sztuk Wartość brutto

Dysk SSD ADATA Outlet 256GB SATA SSD Premier Pro SP900 M.2 2280 ASP900NS38-256GM-C 89.00 zł 1 89.00 zł

Sposób dostawy wysyłka - przedpłata - 9.90 zł 1 9.90 zł

Sposób płatności przedpłata na konto - 0.00 zł 1 0.00 zł

Razem do zapłaty: 98.90 zł

Sposób dostawy: odbiór w Paczkomacie

Sposób płatności: przedpłata na konto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję niedrogiego, w miarę dobrego dysku SSD 2,5 cala na SATA3 o pojemności 240-256 GB. Czy np taki ADATA Ultimate SU800 nadal będzie dobrym wyborem? Ten dysk jest już od jakiegoś czasu na rynku, ale mimo to jego parametry jak na ten przedział cenowy nadal prezentują się bardzo dobrze i dlatego mocno się nad nim zastanawiam. ;)

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był ale już niema...skupmy się na tym co jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad dyskiem 1 TB. W laptopie posiadam zatokę 2'5" SATA i M.2 (również SATA). W M.2 siedzi 850 EVO 250 GB, więc niekoniecznie chciałbym go z tamtąd wykurzyć. No chyba, że dyski na M.2 Sata są o wiele tańsze od tych w formacie 2'5" ;) Co możecie polecić? Myślałem o MX500 od Cruciala. Czy w tej cenie znajdę coś lepszego?

 

Czy warto dopłacać do dysku 2 TB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W x-koniu promocja na Adate sx6000 1tb za 449zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - zakupiłem Crucial P1 1tb NVME M.2. Dzisiaj dysk przyszedł i mam problem. Podpiąłem go do płyty jednak ani BIOS, ani system Windows zainstalowany na innym dysku SSD SATA go nie widzi. Przy próbie instalacji Windowsa z Pendriva i po odłączeniu wszystkich innych dysków ten M.2, nawet nie pojawia się na liście dysków przy próbie instalacji Windy.

 

Płyta główna to Asus Z270G ROG STRIX, bios zaktualizowany do najnowszego dostępnego. Ktoś miał podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nie jest polecany QLC

Dysk ma służyć tylko na trzymanie gier więc nic więcej i lepszego mi nie potrzeba. Problem natomiast połowicznie rozwiązany - podłączyłem do złącza M.2 z tyłu płyty i działa... Pytanie dlaczego na wejściu z przodu nie chce działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie ten slot dzieli sygnał z pierwszym gniazdem SATA, ale to tylko w sytuacji podłączenia dysku M.2 SATA. Przy dyskach PCIe nie powinno być żadnych problemów.

 

Najprościej by było zobaczyć czy inny dysk PCIe w tym slocie działa ok. Jak tak - problem z płytą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - zakupiłem Crucial P1 1tb NVME M.2. Dzisiaj dysk przyszedł i mam problem. Podpiąłem go do płyty jednak ani BIOS, ani system Windows zainstalowany na innym dysku SSD SATA go nie widzi. Przy próbie instalacji Windowsa z Pendriva i po odłączeniu wszystkich innych dysków ten M.2, nawet nie pojawia się na liście dysków przy próbie instalacji Windy.

 

Płyta główna to Asus Z270G ROG STRIX, bios zaktualizowany do najnowszego dostępnego. Ktoś miał podobny problem?

Jeśli próbujesz instalować win 7 to musisz mieć zintegrowane dodatkowe sterowniki do NVME z obrazem płyty z systemem win 8 i nowsze mają je już w standardzie wieęc zobacz czy instalator win 10 go widzi. Sprawdź w opisie płyty głównej czy slot M2 nie jest współdzielony z jakimiś innymi złączami i działa to albo to. Jak chcesz zainstalować 7 to poszukaj takiego obrazu płyty: Windows 7 SP1 IE11 NVME SATA USB3 PL X64 2019.05-NiKKA https://winclub.pl/topic/19951-windows-7-x64-pl-sp1ie11nvmesatausb3201905-nikka/

Sprawdzałeś czy dysk jest widoczny PPM na skrócie mój komputer/ zarządzaj/ zarządzaj dyskami.

Popatrz w Uefi(Bios) czy może masz to złącze wyłączone. Płyta ustawiona w tryb legacy czy Uefi? Czy w bios równierz go nie widać?

Z tego co widzę płyta ma 2 złącza M2 spróbuj obydwu. Zdaje się że na liście zgodnego sprzętu brak tego modelu https://www.asus.com/pl/Motherboards/ROG-STRIX-Z270G-GAMING/HelpDesk_QVL/

Edytowane przez skalak23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk ma służyć tylko na trzymanie gier więc nic więcej i lepszego mi nie potrzeba. Problem natomiast połowicznie rozwiązany - podłączyłem do złącza M.2 z tyłu płyty i działa... Pytanie dlaczego na wejściu z przodu nie chce działać?

Ja i tak bym nie zaryzykował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie ten slot dzieli sygnał z pierwszym gniazdem SATA, ale to tylko w sytuacji podłączenia dysku M.2 SATA. Przy dyskach PCIe nie powinno być żadnych problemów.

 

Najprościej by było zobaczyć czy inny dysk PCIe w tym slocie działa ok. Jak tak - problem z płytą.

Właśnie wiem, że dzieli dlatego wszystkie dyski odłączyłem lub podłączyłem do innych portów SATA, mimo to go nie wykrywa. Przeglądając jednak internet doczytałem się, że to częsta przypadłość.

 

Jeśli próbujesz instalować win 7 to musisz mieć zintegrowane dodatkowe sterowniki do NVME z obrazem płyty z systemem win 8 i nowsze mają je już w standardzie wieęc zobacz czy instalator win 10 go widzi. Sprawdź w opisie płyty głównej czy slot M2 nie jest współdzielony z jakimiś innymi złączami i działa to albo to. Jak chcesz zainstalować 7 to poszukaj takiego obrazu płyty: Windows 7 SP1 IE11 NVME SATA USB3 PL X64 2019.05-NiKKA https://winclub.pl/topic/19951-windows-7-x64-pl-sp1ie11nvmesatausb3201905-nikka/

Sprawdzałeś czy dysk jest widoczny PPM na skrócie mój komputer/ zarządzaj/ zarządzaj dyskami.

Popatrz w Uefi(Bios) czy może masz to złącze wyłączone. Płyta ustawiona w tryb legacy czy Uefi? Czy w bios równierz go nie widać?

Z tego co widzę płyta ma 2 złącza M2 spróbuj obydwu. Zdaje się że na liście zgodnego sprzętu brak tego modelu https://www.asus.com/pl/Motherboards/ROG-STRIX-Z270G-GAMING/HelpDesk_QVL/

Windows nie widzi dysku, nie widać go również w zarządzaniu dyskami ani w BIOSIE. M.2 z przodu jest dzielony, ale do SATA nie było nic włączone. Próbowałem i jako Legacy i UEFI - efekt ten sam. Próbowałem właśnie Win10 instalować, ale nie wykrywa dysku.

 

Połowicznie właśnie problem rozwiązany przez podłączenie dysku w wejście na tyle płyty - tam działa. Ale dlaczego nie działa na przodzie? Jak wyżej - szukając rozwiązania doczytałem, że kilka osób miało podobne problemy i dopiero podłączenie pod drugi port powoduje, że dysk działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalna sytuacja. Jeżeli w biosie nie ma żadnego ustawienia do konfiguracji tego slotu, to skontaktuj się z asusem. Możliwe że Twój egzemplarz, albo seria płyt miała wadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

860 EVO 1TB bedzie spoko do gier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evo 970 za 500zl z xkom był spoko do gier.

 

 

Jak masz taniej 860 Ego to też spoko. I z pełną gwarancja najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sa niepelne gwarancje? w sklepie chce kupic ten dysk.

u mnie:

1TB 860 evo - 120€

1TB 970 evo - 220€

Edytowane przez bue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Mam obecnie dysk Crucial MX 100 250GB. Szukam jednak coś wiekszego taki do 500gb i w dodatku wiadomo by był szybszy i po prostu lepszy.. Co byście polecili? Nie chcę za dużo wydawać pieniędzy tak max 300 zł +/-. Na jakie firmy patrzeć obecnie? Ważne bybyło by faktycznie nowy dysk był szybszy od mojego bo jeśli mam kupować o tej samej wydajności to chyba nie widzę tu sensu zmiany..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam obecnie dysk Crucial MX 100 250GB. Szukam jednak coś wiekszego taki do 500gb i w dodatku wiadomo by był szybszy i po prostu lepszy.. Co byście polecili? Nie chcę za dużo wydawać pieniędzy tak max 300 zł +/-. Na jakie firmy patrzeć obecnie? Ważne bybyło by faktycznie nowy dysk był szybszy od mojego bo jeśli mam kupować o tej samej wydajności to chyba nie widzę tu sensu zmiany..

Crucial MX500, sprawdzony, dobry dysk z gwarancją 5 letnią. Jak chcesz coś wyraźnie szybszego to dysk nie może być na Sata. Bywa za ~250 zł.

 

 

Ruszy się w końcu coś w sprawie dysków na QLC? Chciałbym kupić sobie ~500 GB za <150 zł na muzykę, bo mam dość czekania kilku sekund, aż dysk znajdzie plik :E .

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

A czy ten Crucial MX500 jest szybszy od obecnego mojego MX100 na SATA? Czy jednak nic nie odczuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cześć,  Składałem wczoraj znajomemu komputer. Z ważniejszych części: Mobo msi pro z790-p wifi Cpu i5 12600kf Gpu Gigabyte GeForce RTX 4060 Eagle OC 8GB GDDR6 Zasilacz Gigabyte P750GM Reszta chyba mało istotna. Po złożeniu wszystko śmigało. Windows się zainstalował, sterowniki do płyty głównej też. Niestety w trakcie instalacji sterowników do karty graficznej komputer się resetuje i już nie chce się włączyć. Wyskakuje naprawa systemu, która nic nie daje, ewentualnie można przywrócić system, to się włącza. I tak w kółko. Zrobiłem update biosu płyty głównej, bez zmian. Sprawdzałem CPU i ram jakimiś programami do sprawdzania, temperatury są super, nie wywala żadnych błędów. Ale gdy tylko instaluję sterowniki do GPU, następuje śmierć  Mam już zero pomysłów o co może chodzić. Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem?   
    • Ostatni duży patch był jeszcze w styczniu, od tamtego czasu cisza, a jak pojawił się jakiś patch z pierdołami. Ta gra jest martwa.
    • Już jak tak się bawimy to skoro jesteś tylko pilotem, to Twoim zadaniem jest wyłącznie latanie, sprawy techniczne, rejestracja lotu itd. realizuje ktoś inny. Natomiast operator drona to osoba, która odpowiada również za całą techniczno-organizacyjną otoczkę lotu dronem   Dlatego napisałem, żebyś przeczytał ze zrozumieniem, bo wszystkie przywołane przepisy i to co wielokrotnie pisałem o tym właśnie mówią, że latać możesz, ale równie dobrze może się to wiązać z konsekwencjami od osób, których prywatność możesz naruszyć wykonywaniem swoich czynności... A czy kręcąc z chodnika kamerą mieliby podgląd na to jak wyglądają działania na całej posesji?
    • Kiedyś jak zacząłem chodzić na siłownię w wieku 17 lat to jak widziałem typów co mieli po 30 lat to od razu myślałem, Jezu co za stary dziad, że to się jeszcze rusza.
    • Ale kim przeprowadzą tę ofensywe? Nie spotkałem się z opiniami analityków żeby mieli jakieś wolne niezagospodarowane wojska w tym momencie. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...