Skocz do zawartości
=-Mav-=

SSD - wątek zbiorczy. Przeczytaj zanim założysz nowy temat!

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję jutro kupić dysk SSD 240GB Sata pod system i programy biurowe. Ponieważ nie ja płacę budżet jest nieprzekraczalny 150zl. Mam do wyboru te dwa:

1) Goodram https://www.mediaexpert.pl/dyski-twarde/dysk-goodram-ssd-cl100-240gb,id-1298748

2) SanDisk https://www.mediaexpert.pl/dyski-twarde/dysk-sandisk-ssd-plus-240-gb,id-738039

Który z nich?

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Goodram, to lepszy będzie CX400. A poza tym to myślę, że obie opcje podobne - oba dyski to budżetowe konstrukcje, pod programy biurowe będą jak najbardziej ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem nowego SSD Goodrama CX400 512 GB i mam pytanie czy poniższe prędkości przesyłu są normalne.

 

W związku z nowy SSD i już w krętkę chodzącym HDD, na kompie doszło do sporych migracji plików tj:

 

Z HDD na nowy SSD przerzuciłem wszystkie zdjęcia, muzykę, filmy, 2 gry - w sumie 60GB - średnia prędkość to 60 MB na sek.

 

Z SSD systemowego ( GoodRam Iridium 240 GB ) na nowy SSD przenosiłem steama - 70 GB zawartości, średnia prędkość oscylowała w okolicach 90-100 MB na sek. chociaż zdarzały się dłuższe momenty gdzie wynosiła zaledwie kilkanaście MB ( także pojawiała się wartości wyrażana w kilo ), raz tylko była zwyżka gdzie przez 5 sek szło powyżej 400 MB.

 

Czy to jest normalna prędkość przesyłu pomiędzy SSD ? Bo biorąc pod uwagę powyższe przypadki to niewielka różnica. Czy nowy dysk SSD po ustawieniu partycji konfiguruje się jakoś ?

 

Specyfikacja:

Win10

MSI B350 Mate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany mam pytanie bo zgłupiałem.

Wczoraj z kompa na którym jest dysk SSD Crucial MX500 2TB na sata3 podłączyłem dysk zewnętrzny ze złączem usb 3.0 i z dysku SSD kopiowałem sobie dane na ten dysk zewnętrzny z prędkością koło 30 MB/s. Dzisiaj te dane z dysku zewnętrznego kopiuje na zwykły dysk w laptopie który jest pod Sata II ale dysk zewnętrzny podłączony pod USB 3.0 i kopiuje z prędkościa koło 100 MB/s ...

WTF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopiowałeś z SSD (odczyt) na zewnętrzny (zapis) czyli zapisywałeś na zewnętrzny. Dzisiaj kopiowałeś dane z dysku zewnętrznego (odczyt) a zapisywałeś na dysk w laptopie. Może dysk w laptopie jest wydajniejszy od twojego zewnętrznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie:

Tutaj jest ten dysk w laptopie:

WpBW9Vj.jpg

A tutaj zewnętrzny:

5pSFoad.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co według Ciebie zrzuty smart mają wnosić do tej sytuacji...

Wersję SATA? No nie, bo osiągi laptopowych HDD mieszczą się w zakresie SATA1.

 

Kopiowanie SSD -> przenośny mogło albo być ograniczone z winy dysku przenośnego (słaby zapis / słaby kontroler w zatoce) albo na tym konkretnym PC USB wynegocjowało 2.0 zamiast 3.0.

Kopiowanie przenośny -> HDD laptopowy najwidoczniej było limitowane możliwościami zapisu HDD w lapku.

 

Jak chcesz dojść co się działo to musisz sam wybadać temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie...

 

Muszę zakupić jeszcze jeden dysk SSD, żeby zupełnie wyeliminować talerzowce z mojego PC. Aktualnie kończę kompletować sprzęt pod nowy zestaw i, jeśli chodzi o dyski, wygląda to następująco:

 

Samsung 970 PRO NVMe M.2 512GB - system i aplikacje

Samsung 850 PRO SATA3 256GB (ze starego zestawu) - trochę danych (muzyka, dokumenty) + adobe cache

Samsung 860 EVO SATA3 1TB - magazyn

 

Potrzebuję jeszcze coś pod projekty, nad którymi będę aktualnie pracował (Premiere, After Effects, Photoshop). Myślałem, żeby zakupić kolejnego 860 EVO (500GB), ale może jednak lepszym rozwiązaniem będzie obsadzenie drugiego gniazda M.2? Mam płytę Crosshair VII Hero, która pociągnie obydwa dyski na PCIEx4, ale wtedy GPU (1080Ti) zjedzie do x8 - trochę na ten temat poczytałem i różnica w wydajności jest marginalna, więc żadna strata. Jeśli tak, to co byście polecili? Czy taki Corsair MP510 480GB będzie ok? Myślę też nad wersją 960GB, jeśli warto dopłacić...

 

Corsair MP510 480GB - 223PLN

Corsair MP510 960GB - 440PLN

 

Ceny z Amazona, z kilkoma kuponami, które mam do wykorzystania.

Edytowane przez b00n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 440zł to chętnie sam bym kupił ten model,mam MP510 480 i mogę polecić.

 

Chyba że masz możliwośc zakupu 2 sztuk,to chętnie odkupię drugi nośnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wchodzić w M.2 ?jeśli posiadam już SSD na sata ? Programy to głownie PS duże rawy, Premiere materiały w 4K, Ableton i dużo kopiowania.

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wchodzić w M.2 ?jeśli posiadam już SSD na sata ? Programy to głownie PS duże rawy, Premiere materiały w 4K, Ableton i dużo kopiowania.

 

Warto. Często kopiując z dysku na dysk duże pliki widać przyspieszenie wielu operacji. Niestety m.2 się przez to grzeją (głównie kontroler, kości mniej) i warto wziąć coś z radiatorem lub włożyć w dedykowany slot m.2 w płycie głównej.

 

Plusem zero zbędnych kabli przez co poprawia się cyrkulacja powietrza w obudowie i łatwiej o porządek.

Minusem jest to, że 1 port M.2 NVME często blokuje 2 porty SATA na płycie.Mam 2 dyski SSD M.2 NVME i 2 dyski SSD SATA i już więcej nic z dysków w płytę nie wepnę, mogę tylko zastępować istniejące dyski.

 

Z dysków na M.2 NVME polecam Corsair MP 510. Bardzo szybki dysk (generalna wydajność >= Samsung EVO 970), niska cena (poniżej 600 zł) i baaardzo duża gwarancja (5 lat i prawie 1700 TB)

Edytowane przez Vullcan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minusem jest to, że 1 port M.2 NVME blokuje 2 porty SATA na płycie.

Uprasza się o nie pisanie takich rzeczy bez kontekstu, bo nie jest to uniwersalna prawda. Wszystko zależy od płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprasza się o nie pisanie takich rzeczy bez kontekstu, bo nie jest to uniwersalna prawda. Wszystko zależy od płyty.

 

powiem tyle,że opis dokumentacji płyty głównej Z390 Taichi jest dość pokręcony i faktycznie nie zawsze port M.2 NVME blokuje port/y SATA i na odwrót.

Także mój post nie odnosi się do każdorazowego działania w taki sam sposób wszędzie, raczej często można spotkać z takim ograniczeniem.

Edytowane przez Vullcan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od płyty, zależy od platformy... ;) Paradoksalnie im droższa płyta, tym więcej jest takich albo-albo, bo chipsety wbrew reklamom jakoś wybitnie dużo jednoczesnego i/o nie udostępniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta to x370 K7 od Gigabyte to, że większy porządek to niby tak ale zawsze coś na sata zostanie wiec i tak będzie, jak to wygląda z wydajnością i awaryjnością bo podobnież są ciepłe ?

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co obecnie byście kupili 1 TB na sata.

Teraz mam 250 CT250MX200SSD1 jestem z niego zadowolony ale już mały jest.

Chce kupić coś 1 Teraz. Nvme mam ale mam mobo b 150 mini itx i slot jest na rewersie a nie che mi się kompa wybebeszać.

Dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co obecnie byście kupili 1 TB na sata.

Teraz mam 250 CT250MX200SSD1 jestem z niego zadowolony ale już mały jest.

Chce kupić coś 1 Teraz. Nvme mam ale mam mobo b 150 mini itx i slot jest na rewersie a nie che mi się kompa wybebeszać.

Dzięki za podpowiedzi.

 

Na zwykle złącze SATA3 moim osobistym faworytem jest MX 500 1 TB od Cruciala. Niska cena <500 zł i gwarancja 5 lat producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Crucial mx 500 na M2 Sata różni się czymś od tego normalnego na sata? Czy warto do niego dopłacić?

Płyta na jakiej będzie to prawdopodobnie coś na B450.

 

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M.2 nie ma obudowy która robiłaby za prosty radiator. Poza tym to to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PNY 250GB M.2 SSD XLR8 CS3030

MYŚLICIE ŻE JEST OK NA SYSTEM ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M.2 nie ma obudowy która robiłaby za prosty radiator. Poza tym to to samo.

 

Warto dopłacać do Corsair Force MP 480GB te 60zł czy lepiej Crucial mx500(500GB) na system i gry? Komputer do normalnego użytkowania.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Kupiłem laptopa Acer Nitro 5 konkretnie AN515-31-52MR i szukam teraz do niego dysku SSD gdzieś czytałem że nie wszystkie dyski SSD są kompatybilne z tym laptopem - niektórych dysków porostu nie widzi a teraz nie mogę znaleźć tego tematu. Warto kupić dysk z interfejsem PCIe (NVMe) czy do przeglądania internetu wystarczy SSD na interfejsie SATA ?

 

 

Możecie mi coś polecić do +/- 250 zł za ~240 GB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy takie wyniki, dla dysku Crucial mx200 są normalne? Czy coś tu jest nie tak?

 

6pItwJT.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Trochę zaniżone, chociaż nie wiem czy jest sens się przejmować.

 

 

 

 

Widział ktoś gdzieś w sklepach/na aukcjach Optane H10?

Edytowane przez MitycznyJeż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...