Skocz do zawartości
=-Mav-=

SSD - wątek zbiorczy. Przeczytaj zanim założysz nowy temat!

Rekomendowane odpowiedzi

...to ja może poczekam aż się pojawią egzemplarze z demobilu, albo zwyżek u oemów - tak jak jest teraz z czystymi optane 16GB :D

 

Jak ceny tych H10 będą przypominać sumę tego, co się na nich znajduje (optane M10 + QLC 660p) to będzie można rozpatrywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto. Często kopiując z dysku na dysk duże pliki widać przyspieszenie wielu operacji. Niestety m.2 się przez to grzeją (głównie kontroler, kości mniej) i warto wziąć coś z radiatorem lub włożyć w dedykowany slot m.2 w płycie głównej.

 

Plusem zero zbędnych kabli przez co poprawia się cyrkulacja powietrza w obudowie i łatwiej o porządek.

Minusem jest to, że 1 port M.2 NVME często blokuje 2 porty SATA na płycie.Mam 2 dyski SSD M.2 NVME i 2 dyski SSD SATA i już więcej nic z dysków w płytę nie wepnę, mogę tylko zastępować istniejące dyski.

 

Z dysków na M.2 NVME polecam Corsair MP 510. Bardzo szybki dysk (generalna wydajność >= Samsung EVO 970), niska cena (poniżej 600 zł) i baaardzo duża gwarancja (5 lat i prawie 1700 TB)

 

Zawsze mozesz sobie dokupic karte rozszezen pod pcie na kilka wecej dyskow nvme - sam mam taka i rozszezylem sobie tak o 2 dodatkowe dyski SSD ;-).

Karte kupilem na aliexpress za 9 euro.

Widzialem takie karty ktore mieszcza nawet 5 dyskow nvme.

Edytowane przez mirek190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3x NVME + 4x SATA i działa.

 

Nie wiem czy 2xNVME i 2xSATA to max dla jakiejś płyty. Nie powinno być tak biednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś polecić coś do 250GB na SATA? Ma być w miarę tanio i bezpiecznie, dysk do serwera na OS.

 

Myślałem o Plextor 256GB M8VC [PX-256M8VC]

Edytowane przez Mane1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który lepszy pod system, PS i 1-2gry:

Silicon Power a80 512gb (299zl) czy Adata SX8200 PRO 512gb (340zł)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@arek1022

Adata jest szybszy, ale i tak nie zauważysz różnicy.

Edytowane przez Keton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje dysku SSD dla laptopów ktore maja głownie zastosowania biurowe - 250GB

 

z tych co byście wybrali bo trochę wypadłem z rynku co sie obecnie opłaca?

 

SanDisk 240GB 2,5" SATA SSD Plus

Transcend 240GB 2,5" SATA SSD 220S

Plextor 256GB 2,5" SATA SSD M8VC

ADATA 240GB 2,5" SATA SSD Ultimate SU650

 

wszystkie są w podobnej cenie wiec chodzi mi ktory bedzie godny polecenia albo chociaz ktorego unikać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie M8VC. Dobry kontroler, dram cache, 3 lata gwarancji. Za 139zł w Media Expert.

 

W Goodram IRDM 120GB GEN2 rzeczywiście są kości MLC:

 

5ZoqNZP.png

 

2f0SakS.jpg

 

L2GLsNO.jpg

Edytowane przez forfun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

Jaki polecicie SSD m2 1TB pod plyte MSI B450 Gaming Plus MAX?

Jestem w trakcie finalizowania zakupu zestawu i przyznam, że pogubilem sie w tych kontrolerach i kosciach pamieci :D

 

popkorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie coś polecić z ssd 240/256GB + obudowę kieszeń może mieć usb "c"  lub usb 3.0 / 3.1 <div><br></div><div>Ma być zainstalowany tylko Windows i pare programów</div>

Edytowane przez folusek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

Jaki polecicie SSD m2 1TB pod plyte MSI B450 Gaming Plus MAX?

Jestem w trakcie finalizowania zakupu zestawu i przyznam, że pogubilem sie w tych kontrolerach i kosciach pamieci :D

 

popkorn

 

cena na wydajność najlepsza adata 8200pro albo szukać 34a80 na promo za 539zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie który z tych dysków będzie najlepszy ? Pny cs3030 , corsair mp510 , czy adata 8200 pro ? Obiło mi się o uszy , że cs3030 jest najlepszym wyborem , że względu na dobre bebechy. Jak to się ma w praktyce ? Na dniach chce zamówić 1x m2 dysk i w sumie już wypada się zorientować czego szukać. W przyszłości wrzucę drugi taki sam dysk na płytę i może puszczę je w raid0 , jeśli bym miał mieć z tego jakieś korzyści. Na nowym dysku spróbuję postawić Windowsa + jakieś gry i programy , pojemność okolice 500gb .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie odczyt/zapis i TBW. Dyski ze zbliżonymi prędkościami około 3000-3500MB/s i TBW około 1500-1600 dla 1TB, będą wykonane w 99% na tych samych podzespołach.

 

Komórki pamięci TLC - Toshiba BiCS3 bardzo wytrzymałe.

Kontroler Phision E12 - bardzo wydajny.

 

SC3030 i MP510 - to praktycznie te same podzespoły.

 

Do tego jeszcze inne dyski będą bliźniacze, np:

PNY XLR8

The Silicon Power P34A80

Team Group MP3

Addlink S70

Patriot Viper Gaming VPN100

i pewnie jeszcze worek innych nawet z aliexpress.

 

Adata 8200 wyjątkowo jest złożona z innych częsci ale to też bardzo dobry dysk. Masz jeszcze WD Black i Samsungi EVO z takich ciekawszych opcji.

 

 

1TB możesz kupić już za 500-530zl. Jeżeli 512GB będzie kosztował 300-350zl to polecam dorzucić do 1TB :)

 

 

Tutaj masz akurat promocje i część tych dysków tam znajdziesz.

https://promocje.x-kom.pl/memory?filtry=110_kategoria%20[1319]

 

Ja brałbym 1TB za 539zl. Czasem pojawiają się jeszcze taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaki wybiorę z podanych przez siebie powinienem być zadowolony ? W planach miałem zakup 1tb , ale po drodze mi wyskoczył zakup x570 zamiast b450 , i w sumie fundusz na nvme znikł. Teraz chciałem doskrobac chociaż na 500gb wersję, bo na początku miałem w planach wziąć 1tb . Pewnie na ta promke się nie złapie , bo przelew powinien mi wejść w następnym tyg , dodatkowo posiadam kody rabatowe na xkomie -50zl za zakupy za ponad 500zl i -20 za zakupy powyżej 100zl .

 

Jakichś wygorowanych wymagań nie mam , dysk ma działać sprawnie i bezproblemowo , w dzienniku zdarzeń wyskakuje mi błąd związany z dyskiem cruciala ssd, ale tylko na ryzenie 3600 , bo na 1600 tego nie miałem i stąd też chce postawić Windowsa na nvme, może zniknie ten błąd. Smart dysku dobry , bad sektorow brak ;) . Wedle wujka Google ludzie na crucialach m500 w połączeniu z nowymi ryzenami mają te błędy w podglądzie zdarzeń.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo pytanie, jaki dysk 1TBNVMe M.2.? Minciu wszystkie wymienił, to raczej średnio pomógł w wyborze...

 

Za 700 zł można było wyrwać w Media do niedawna 970 EVO Plus ale już jest za 800 zł. Wolałbym wydać maksymalnie 600-700 zł.

 

Te Adaty są dobre? Widziałem wiele wątków o jakichś modelach serii 6000 - że niby awaryjne, padają... PNY też mi się jakoś kojarzy z tandetą?...

 

Który będzie najchłodniejszy. Radiatory na MOBO coś dają i pasują do każdego SSD?

 

Edit: No jak teraz czytam to ta ADATA ponoć istny cud, szybka, z niezłą trwałością i chłodna :o

 

Tylko czy jednak kości Toshiby nie są lepsze od Microna, a kontroler Phison od Silicona?

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź najtańszy. W aktualnej promocji 1TB 539zl.

 

Firma źle Ci się kojarzy? To kup Samsunga. Nikt nie broni.

 

Skoro PCB, kontroler i kości masz te same w każdym wymienionym wcześniej dysku, to jak mam polecić coś konkretnego? Każdy ma ten sam poziom. Chyba tylko Viper się wyróżnia bo ma spory radiator, ale gwarancję krótsza od pozostałych. Sam radiator z Chin mozna kupić w cenie 4paka.

 

Łykaj ten który ma najlepszą cenę. Najlepiej 500zl za 1TB.

 

A jak chcesz Samsunga to plac i płacz. Ale dołączysz do dumnego grona. Nie jedna już taka osoba na forum była, co niby pytała co lepsze a i tak kupiła Samsunga nawet jak trzeba było dopłacić ponad 50% ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Hej

 

Czy Crucial 1TB SSD MX500 za 500 zł będzie dobrym wyborem na dysk do gier i czy to jest dobra cena za ten dysk ? Czy może polecicie coś tańszego ?

 

https://www.x-kom.pl/p/400626-dysk-ssd-crucial-1tb-25-sata-ssd-mx500.html

Edytowane przez marcion1408

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź najtańszy. W aktualnej promocji 1TB 539zl.

 

Firma źle Ci się kojarzy? To kup Samsunga. Nikt nie broni.

 

Skoro PCB, kontroler i kości masz te same w każdym wymienionym wcześniej dysku, to jak mam polecić coś konkretnego? Każdy ma ten sam poziom.

 

Absolutnie nie jestem fanem Samsunga :E

A viper ma ponoć radiator który nie przylega dobrze do kontrolera :)

 

Właściwie to identyczne są faktycznie PNY, Corsair i Patriot. Patriot odpada cenowo, zostają więc Corsiar i PNY. PNY w promocji procentuje się cenowo kapitalnie.

 

Bez promocji cenowo świetnie wypada też Adata, tylko jak wyżej - czy kości Microna są gorsze niż te polecane Toshiba? I czy kontroler Phison nie będzie bardziej popularny od Silicon Motion i przez to lepszy? Sam dysk osiągi ma jednak świetne, czyli technicznie to wydawałoby się, ze jest super.

 

"Radiator" w Adata ponoć i tak nic nie daje, bo to blaszka bez żeberek...

 

BTW - czy PNY na pewno ma te same kości co Corsair i Patriot? Producent ponoć nie podaje dokładnie jakich użył, poza tym, że Toshiby, to, zę są identyczne, to tylko przypuszczenia, ale recenzent laba przypuszcza inaczej...

 

Czy jakaś firma mal lepszą gwarancję niż inne (może serwis w Polsce albo wysyłka bliżej?)

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnic praktycznie żadnych między tymi dyskami. Toshiba kości są lepsze bo jak widzisz TBW mają wyrąbane w kosmos. Wydajnościowo wszystko wcześniej wymienione to po razy oko TOP sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N to chyba zostaje wybór miedzy PNY i Adata, Corsair ma te kilka GB mniej, a Radiator od Vipera w sumie chyba niepotrzebny, te M.2. ponoć wcale się mocno nie grzeją poza jakimiś stress-testami albo zapisaniem połowy dysku na raz...

 

Najbardziej popularna niby ta Adata...

Ale wiadomo o co chodzi z tym problemem?

 

https://forums.tomshardware.com/threads/adata-sx8200-slow-write-speed.3466375/

 

PNY też z kolei ponoć padały kiedyś jak muchy, no ale to inny model, inny interfejs...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no te dyski z tym samym PCB, tym samym kontrolerem i tymi samymi kośćmi jeżeli chodzi o wydajność będą niemal identyczne. Jeżeli chodzi o trwałość będą statystycznie identyczne. Tylko od szczęścia zależy czy padnie czy nie padnie. Ale od tego masz 5lat gwarancji.

 

Kup sobie najtańszy, serio.

Radiator jak cechcesz, to od 3-5pln z przesyłką z chin dostaniesz:

https://pl.aliexpress.com/popular/m.2-heatsink.html

 

Poczekasz 2-4 tygodnie i masz przesyłkę za grosze. Ale jak zauważyłeś, nie jest on niezbędny do tych NVME.

 

Cześć :)

 

Hej

 

Czy Crucial 1TB SSD MX500 za 500 zł będzie dobrym wyborem na dysk do gier i czy to jest dobra cena za ten dysk ? Czy może polecicie coś tańszego ?

 

https://www.x-kom.pl/p/400626-dysk-ssd-crucial-1tb-25-sata-ssd-mx500.html

 

Nie masz żadnego SSD jeszcze w kompie? To jest cena jednak dysków NVME, więc tak średnio się opłaca.

 

Chyba wolałbym trzymać tymczasowo NVME w adapterze:

https://allegro.pl/oferta/adapter-pci-e-x4-adapter-m-2-ngff-m-key-ssd-nvme-8285256809

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Patriot Vipera kilka miesięcy i mogę polecić, radiator jak najbardziej działa bo maks temperatury dysku to 50 st.

Wydajność dysku tez nie spada a mam w 80% zapełniony.

Kupowałem jak dyski NVMe były jeszcze drogie a ten viper był nowością.

Teraz za 300 zł to dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie masz żadnego SSD jeszcze w kompie? To jest cena jednak dysków NVME, więc tak średnio się opłaca.

 

Chyba wolałbym trzymać tymczasowo NVME w adapterze:

https://allegro.pl/oferta/adapter-pci-e-x4-adapter-m-2-ngff-m-key-ssd-nvme-8285256809

 

Mam evo 860 500G, ale potrzebuje czegoś na gry.

 

Co mi to da, że będę miał dysk NVME ? I czy taki adapter bardzo go spowolni ?

Po za tym te dyski lubią się grzać, a za coś lepszego trzeba będzie zapłacić więcej.

Edytowane przez marcion1408

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale te 40-50 st to w sumie jakiś problem? VRM i chipset miewa pewnie tyle samo.

Też kiedyś o tym myślałem, ale ostatecznie to olewam, lepsze to niż kable. A sloty na płytach nareszcie nie są pod grafiką, która je podgrzewa, tylko pod CPU (jakiś krawędziowy nawiew będzie).

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale te 40-50 st to w sumie jakiś problem? VRM i chipset miewa pewnie tyle samo.

Też kiedyś o tym myślałem, ale ostatecznie to olewam, lepsze to niż kable. A sloty na płytach nareszcie nie są pod grafiką, która je podgrzewa, tylko pod CPU (jakiś krawędziowy nawiew będzie).

 

Nie za bardzo rozumiem, do kogo jest skierowana Twoja odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...