Skocz do zawartości
Atak_Snajpera

FlopsCPU - klasyczny benchmark z 1992 roku w nowej oprawie

Rekomendowane odpowiedzi

Platforma Intel X99 - Haswell

cpu taktowany 3,30Ghz 10c/10th

 

e5-2666v3qshijn8.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety program jest wykrywany jako wirus. Ja sie pytam po cholere ktos mialby to pakowac upx'em ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niestety program jest wykrywany jako wirus. Ja sie pytam po cholere ktos mialby to pakowac upx'em ?!

Jeśli twój anti-virus flaguje z automatu exeka spakowanego UPX'em to znaczy że jest gównem. Tyle w temacie!

https://www.virustotal.com/#/file/32c8f5eb16a02d9eebb03820cd5c4a8c8e6d33f3894c9a136003a56450bdff29/detection

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie wygląda to bardziej jak Zen+ ?

 

flopsbykh8.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli twój anti-virus flaguje z automatu exeka spakowanego UPX'em to znaczy że jest gównem. Tyle w temacie!

https://www.virustotal.com/#/file/32c8f5eb16a02d9eebb03820cd5c4a8c8e6d33f3894c9a136003a56450bdff29/detection

 

Chcialem na firmowym sprzecie sprawdzic, niestety taka polityka ze crap typu Symantec nam instaluja.

 

Co do programu, przejrzalem troche kod zrodlowy flops.c i niestety ale rozrzut wynikow bedzie bardzo duzy w zaleznosci od komputera a scisle mowiac generatora impulsow zegara. Autor skorzystal z funkcji GetTickCount() ktora nie sluzy do wykonywania pomiarow, poniewaz jej dokladnosc waha sie w przedziale okolo 32 milisekund (+/-16 ms w pesymistycznym przypadku na dwa calle). Co wiecej funkcja dtime() (zobaczcie sobie w kodzie) jest tak napisana, ze w srodowisku multiprocesorowym nie uwzglednia czasu kiedy watek byl wywlaszczony i de facto kod sie nie wykonywal, a wiec wyniki mierzenia wydajnosci beda zanizone.

 

Zwykla zabawka, zaden benchmark :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chcialem na firmowym sprzecie sprawdzic, niestety taka polityka ze crap typu Symantec nam instaluja.

 

Co do programu, przejrzalem troche kod zrodlowy flops.c i niestety ale rozrzut wynikow bedzie bardzo duzy w zaleznosci od komputera a scisle mowiac generatora impulsow zegara. Autor skorzystal z funkcji GetTickCount() ktora nie sluzy do wykonywania pomiarow, poniewaz jej dokladnosc waha sie w przedziale okolo 32 milisekund (+/-16 ms w pesymistycznym przypadku na dwa calle). Co wiecej funkcja dtime() (zobaczcie sobie w kodzie) jest tak napisana, ze w srodowisku multiprocesorowym nie uwzglednia czasu kiedy watek byl wywlaszczony i de facto kod sie nie wykonywal, a wiec wyniki mierzenia wydajnosci beda zanizone.

 

Zwykla zabawka, zaden benchmark :lol2:

Tak się składa że wyniki są bardzo przewidywalne! Niska rozdzielczość nie jest problemem bo masz coś takiego jak kalibrację ilości pętli na samym początku bencha więc mi tu już mędrkuj. Chciałeś zabłysnąć ale ci znowu nie wyszło. No cóż... życie.

 

Czy nie wygląda to bardziej jak Zen+ ?

 

flopsbykh8.png

 

W którym miejscu?

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale dlaczego "kolego" mnie atakujesz, co :D ? Ja Ciebie nie atakowalem, skomentowalem tylko kod zrodlowy programu z 1992 roku. Nawet nie Twoj :D Ale widze zapieklo cos.

 

Bulshit a nie kalibracja ilosci petli. Tak jak napisalem, funkcja GetTickCount nie dziala deterministycznie, zwraca rozne wyniki, sam zbadaj albo doczytaj na stronce ms. Albo nie, zyj dalej w swoim wyimaginowanym swiecie "eksperta" z tutoriala od zera do kodera.

Edytowane przez winuser_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale dlaczego "kolego" mnie atakujesz, co :D ? Ja Ciebie nie atakowalem, skomentowalem tylko kod zrodlowy programu z 1992 roku. Nawet nie Twoj :D Ale widze zapieklo cos.

 

Bulshit a nie kalibracja ilosci petli. Tak jak napisalem, funkcja GetTickCount nie dziala deterministycznie, zwraca rozne wyniki, sam zbadaj albo doczytaj na stronce ms. Albo nie, zyj dalej w swoim wyimaginowanym swiecie "eksperta" z tutoriala od zera do kodera.

Ja już tyle wyników przerobiłem od użytkowników że wiem że działa to dobrze! Poza tym funkcja QueryPerformanceCounter również nie gwarantuje idealnej precyzji i występuje fluktacja. Każdy komputer pracuje w innej temperaturze więc logiczne jest że zegary będą trochę inaczej liczyć.

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, Ty wiesz lepiej niz sami autorzy tej funkcji :) To dopiero argument.

 

Roznica w wynikach nie bedzie brala sie z innych temperatur pomiaru. To akurat najmniejszy problem.

Wlasnie funkcja QueryPerformanceCounter powinna zostac uzyta, poniewaz sposrod metod dostepnych w ring3 bedzie najdokladniejsza w koniunkcji z GetSystemTimes pozwoli na zminusowanie czasu kiedy watek byl wywlaszczony.

 

Ale co ja tam wiem, tylko sie madrze.

I nie bierz wszystkiego tak do siebie. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, Ty wiesz lepiej niz sami autorzy tej funkcji :) To dopiero argument.

 

Roznica w wynikach nie bedzie brala sie z innych temperatur pomiaru. To akurat najmniejszy problem.

Wlasnie funkcja QueryPerformanceCounter powinna zostac uzyta, poniewaz sposrod metod dostepnych w ring3 bedzie najdokladniejsza w koniunkcji z GetSystemTimes pozwoli na zminusowanie czasu kiedy watek byl wywlaszczony.

 

Ale co ja tam wiem, tylko sie madrze.

I nie bierz wszystkiego tak do siebie. :lol2:

Tabelka z pierwszego posta wyraźnie pokazuje że jest niemal idealna korelacja między architekturą procesora i jego taktowaniem. Nie ma problemu z niską rozdzielczością GetTickCount. Problem wydumany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

betonjasny-min.jpg

 

Wiesz co przedstawia ten obrazek?

Skonczylem bezproduktywna dyskusje. Zyj tam sobie dalej w nieswiadomosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak myślałem że wpadłeś tu tylko potrolować. Bywa...

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu?

Nie było tematu. Nie przeszkadzam więcej.

 

Architektury Zen oraz Zen+ faktycznie wypadają identycznie.

 

Czyli jest to jedyny benchmark, w który nie wskaże różnic pomiędzy 1700/2700.

 

Chodzi o to, że od paru dni męczę jeden temat opóźnień w procesorach pierwszej generacji.

 

W większości testów widać znaczną różnicę w wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ES 4.1 (Haswell)

 

FJS8lud.png

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O1H1J2D.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z testem na 3900X jest taki, że w jednej z faz testu benchmark używa 3 ostatnich rdzeni procesora, tych należących do wolniejszego chipletu, osiągających tylko 4.4Ghz - nie wiem jak to wpływa na wydajność i poprawność benchmarku. Ciekaw jestem jaki wynik byłby gdyby test używał core 3-5 (licząc od "0").

 

Co do konfiguracji - procesor ustawiony na automat na AGESA 1.0.0.3ABBA, bez AutoOC, bez PBO (które i tak nic nie dają), pamięci synchroniczne 3733 z dennymi timingami (bo kości dual rank 3000C16). Aha, profil zasilania Ryzen Balanced.

post-186431-15695073119737_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z PBO do 420 W. Nie mam na fabrycznych ani zablokowanych zegarach.

bDLPQ6y.png

To CPU czy już GPU? 1.2 TFlops ... 3990x ma szansę przebić 2TFlops.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3970X dobrze wychodzi też jedno wątkowo... będzie git w grach :)

Chciałbym zobaczyć rozłożenie obciążenia rdzeni w np. Crysis 3 lub Assasin nowy - Wieśkiem3 nie pogardzę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...