Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Seba42

Klucze do Windows 10 na allegro, jak to z tą legalnością?

Rekomendowane odpowiedzi

Przykładowo ta aukcja:

 

http://allegro.pl/windows-10-pro-professional-oem-32-64-bit-faktura-i6040809682.html

 

jak widać ludzie kupują, napisane jest na aukcji:

 

Obawiasz się czy oferowany produkt jest oryginalny lub czy możesz go używać w firmie?

 

Jesteśmy legalnie działającą firmą i zależy nam na zadowoleniu każdego klienta!

 

Oferujemy najwyższej jakości oprogramowanie i gry komputerowe,

 

sprzedawane na zasadzie elektronicznych licencji (ESD).

 

czy to nie mija się z prawdą?

Potrzebuje kupić Windows 8.1 lub Windows 10 więc nie chciałbym przepłacać. Gdzie najtaniej można kupić? Mogę skorzystać z w/w aukcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie też kupują Windowsa 7 za 50zł, słuchawki warte 100zł wystawione za 5zł itd. Popularność aukcji na Allegro nie jest wyznacznikiem tego że wszystko jest z nią w porządku.

 

Szukaj oferty gdzie dostajesz wszystkie papiery i płytę instalacyjną. Trochę więcej zapłacisz ale przynajmniej nie będzie żadnych wątpluwości co do legalności systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup w normalnym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawany jest system w wersji OEM, czyli na jedno stanowisko, czyli "przywiązany" do płyty głównej.

 

Teoretycznie wersja OEM jest nie do sprzedaży dla użytkowników prywatnych, a w praktyce widać jak to wygląda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawany jest system w wersji OEM, czyli na jedno stanowisko, czyli "przywiązany" do płyty głównej.

 

Teoretycznie wersja OEM jest nie do sprzedaży dla użytkowników prywatnych, a w praktyce widać jak to wygląda :P

 

Windows OEM możesz kupić w każdym sklepie komputerowym Up_to_something.gif

 

A co do legalności też się ostatnio zastanawiałem nad tymi aukcjami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawany jest system w wersji OEM, czyli na jedno stanowisko, czyli "przywiązany" do płyty głównej.

 

Teoretycznie wersja OEM jest nie do sprzedaży dla użytkowników prywatnych, a w praktyce widać jak to wygląda :P

Pasuje mi to, bo chciałbym kupić tylko na jeden komputer! Więc kupić czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej napisać do MS ze wskazaniem aukcji ?

 

A co do tej wskazanej aukcji

Brak jakiegokolwiek dowodu zakupu - strata kasy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej napisać do MS ze wskazaniem aukcji ?

 

A co do tej wskazanej aukcji

Brak jakiegokolwiek dowodu zakupu - strata kasy 

Na wskazanej aukcji jest napisane, że wystawiają fakturę, więc chyba faktura jest dowodem zakupu, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłeś jedno

Firma handlująca na Allegro czy w internecie z godnie z prawem sprzedaży na odległość powinna podać:

- dokładny adres siedziby

- numer NIP i REGON

- regulamin, procedurę reklamacji czy procedurę zwrotu

 

Nic z tych rzeczy nie widzę ani na aukcji ani na stronie sklepu internetowego WIĘC !!??

Podejrzewam że dowód zakupu wystawiony na kolanie

 

A tak z ciekawości każdą firmę można sprawdzić po NIP lub Regon tutaj:

https://wyszukiwarkaregon.stat.gov.pl/appBIR/index.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie 200-300zł możesz dostać używane Windows 7 lub Windows 8 (z płytą, hologramem), które możesz zaktualizować do "10", a możesz też wrócić do 7/8/8.1.

Uważam, że to jest korzystniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pasuje Ci W7 HP x64 to polecam tą aukcję:

http://allegro.pl/show_item.php?item=6000947212

Wszystko nowe-zaplombowane-nośnik oryginalny z hologramem-naklejka z kluczem-faktura-firma zarejestrowana(NIP,REGON)-zero negatywnych komentarzy.

Hmmm jeżeli miałbym wydać tyle kasy na Windows 7 to za kilkadziesiąt złotych więcej można kupić Windows 8, więc nie wiem czy to dobry biznes.

Jakieś inne propozycje Panowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego na soft są w miarę jednakowe ceny to coś w rodzaju taryf operatora sieci komórkowej są jednakowe

w Warszawie i w malutkim miasteczku na Mazurach czy w Bieszczadach.

Nie ma legalnych Windowsów za 100-150 złotych to wałki i tyle.

Są jeszcze używane OEM ale tu może być problem z aktywacją na nowym komputerze, możesz go aktywować przez telefon

ale jak się uprą na infolinii to nie aktywują i nic nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, kupując klucz OEM za te 100~200 złotych, podejmujesz ryzyko, bo nie masz gwarancji na to że następnego dnia licencja nie zostanie uznana za nie ważną etc.

 

Z doświadczenia swojego jak i znajomych, powiedzieć mogę tylko tyle, jest nas 4, i póki co żaden takowego problemu nie miał, a Win7, Win8.1 i Win10 zakupione właśnie na takich aukcjach. Jeśli chcesz ryzykować, to szukaj aukcji gdzie sprzedający jest na allegro przynajmniej te 8-10 miesięcy, nie ma zbyt wielu komentarzy negatywnych, jeśli jakieś ma to popatrz na treść, bo czasem są to pierdoły, a czasem dość istotne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze używane OEM ale tu może być problem z aktywacją na nowym komputerze, możesz go aktywować przez telefon

ale jak się uprą na infolinii to nie aktywują i nic nie zrobisz.

Tak szczerze, spotkałeś się z takim przypadkiem, czy tylko gdzieś słyszałeś?

Mowa o systemie zainstalowanym na JEDNYM komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze, spotkałeś się z takim przypadkiem, czy tylko gdzieś słyszałeś?

Mowa o systemie zainstalowanym na JEDNYM komputerze.

 

Nie spotkałem się bo nigdy bym tego nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się bo nigdy bym tego nie kupił.

Ja też bym wolał kupić nowy, z fakturą (nawet bez nośnika), ale zaznaczyłem ten cytat, bo według mnie tutaj po prostu zmyślasz.

Ostatnio jak aktywowałem Win 7 po zmianie dysku poprzez telefon (automatycznie nie chciał się aktywować), to nawet nie rozmawiałem z nikim. Rozmowa była z automatem.

Aktywacja oczywiście powiodła się, jak zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz a ja może w 7 albo 8 laptopach wymieniłem dyski na SSD i w każdym aktywacja poszła przez internet.

2 albo 3 były z Windows 7 reszta to 8.1 i nie miałem żadnych problemów.

Oczywiście systemy 100% legal w większości fabryczne ale 2 laptopy miały Windows 7 od Xkom przez nich instalowany i naklejka

licencyjna od XKom a nie od HP czy Della.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten komputer, który trzeba było ostatnio aktywawać telefonicznie, to był laptop Lenovo, w którym Recovery już nie było i musiałem się posiłkować pobranym ISO z internetu. Naklejka z kluczem na laptopie była, a system pobrałem dokładnie taki, jak z naklejki.

Wcześniej dwa razy XP musiałem przez telefon aktywować, normalna rozmowa z pytaniem, czy system jest na jednym komputerze.

8.1 u mnie bez problemu się aktywuje przez internet, a wymieniałem i płytę główną z procesorem, i dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujcie z normalnym dużym sklepie sieciowym, dajcie sobie spokój z tymi aukcjami i jakimś małymi kombinującymi sklepikami... miałem już w ręku nawet pirackie boxy Offica... wszystko się zgadzało, cena nie rażąco niska, hologramy, oryginalne folijki, faktury itd... tylko aktywować się nie dało... a jak zadzwoniłem do Microsoftu to mi sprawdzili, że Office aktywowane kilkadziesiąt razy w różnych częściach świata... tyle z tego miałem, że na policję dygać musiałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Ja polecam sprzedawcę z allegro Eponna:

 

http://allegro.pl/show_user.php?uid=3945794

 

 

Pół roku temu kupiłem klucz do Windows 7 Pro i działa bezproblemowo z Win 7 a teraz nawet działa z Windows 10.

 

Microsoft potwierdza legalność klucza na infolinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...