Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tash

Obrączki przez internet a jakość

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie doświadczenia z "tanimi" obrączkami, kupowanymi przez internet? Znalazłem typ obrączki jaki mnie interesuje - matowa, tytanowa, półokrągła. Problem jest taki, że w sklepach "stacjonarnych" taka kosztuje 800zł, w sklepach internetowych 300-400zł. Biorąc pod uwagę, że taką obrączkę ciężko skopać, czy jest jakieś realne ryzyko jakie podejmuję? Nie chodzi mi tutaj o realizację zamówienia bo do ślubu jeszcze 4 miesiące, ale raczej o jakość samej obrączki. W końcu metal to metal, nie bardzo jest co skopać. Ale może muszę liczyć się z mniejszą trwałością matu? Albo jakimiś innymi problemami?

Z jednej strony zakładam, że prosty krążek z metalu będzie taki sam, niezależnie od producenta. Z drugiej doświadczenie podpowiada, że jak coś jest ponad 2x tańsze to zazwyczaj nie bez powodu. Będę wdzięczny za opinie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie doświadczenia z "tanimi" obrączkami, kupowanymi przez internet? Znalazłem typ obrączki jaki mnie interesuje - matowa, tytanowa, półokrągła. Problem jest taki, że w sklepach "stacjonarnych" taka kosztuje 800zł, w sklepach internetowych 300-400zł. Biorąc pod uwagę, że taką obrączkę ciężko skopać, czy jest jakieś realne ryzyko jakie podejmuję? Nie chodzi mi tutaj o realizację zamówienia bo do ślubu jeszcze 4 miesiące, ale raczej o jakość samej obrączki. W końcu metal to metal, nie bardzo jest co skopać. Ale może muszę liczyć się z mniejszą trwałością matu? Albo jakimiś innymi problemami?

Z jednej strony zakładam, że prosty krążek z metalu będzie taki sam, niezależnie od producenta. Z drugiej doświadczenie podpowiada, że jak coś jest ponad 2x tańsze to zazwyczaj nie bez powodu. Będę wdzięczny za opinie :P

 

Na tytanowych obrączkach jest spora marża więc taka różnica w cenie jest możliwa. Sam metal jest g. warty więc niby czemu ma kosztować 800pln ;) Tylko patrz na masę bo te tańsze mogą być cieńsze (tylko po co?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecił wizytę w jakimś małym salonie jubilerskim. Omijaj duże sieci. Zamawiałem 3 razy z sieci produkty jubilerskie i zawsze było coś nie tak. Nauczyłem się takie rzeczy kupować tylko osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak tutaj wychodzi duża różnica w cenie, ja bym się obawiała że np zamiast tej tytanowej wyślą mi coś z innego materiału, oszustów w internetach nie brakuje:) no chyba, że to jest z jakiegoś w miarę znanego sklepu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Wam: http://www.ak-bizuteria.pl/

Byłam w siedzibie w Lubinie, widziałam obrączki. Planuję u nich zamawiać na dniach.

Z niepewnych źródeł bałabym się, bo nigdy nie wiadomo co się dostanie i może być rozczarowanie, a w tym ważnym dniu to szczególnie niewskazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...