Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja Switcha kupiłem tylko dla gier na wyłączność Nintendo i dlatego liczę na jak największą liczbę portów z poprzednich generacji (szkoda że zrezygnowali z wirtualnej konsoli, ale kto wie...). Wii słabo się sprzedawało więc pewnie będą chcieli zarobić na grach z tej platformy. Moja styczność z Nintendo w przeszłości to jedynie pegasus i Game Boy Color, także jest co nadrabiać.

Generalnie dla mnie Switch mógłby być stacjonarną konsolą. Niewygodnie gra mi się na małym ekranie w duże, trójwymiarowe tytuły. Gierki 2D by jeszcze jakoś uszły. Trzymanie konsoli i wciskanie przycisków w trybie przenośnym też pozostawia wiele do życzenia.

O Nintendo Switch Online nawet nie chce mi się wspominać. Mam tylko nadzieję, że prawie nikt go nie wykupuje ;)

Co do reszty gier to nie widzę sensu kupować czegoś co jest dostępne na PC. Raz że cena, a dwa - darmowe granie po sieci. Chociaż tu bardziej pasuje "w ogóle" granie po sieci :) Dodatkowo niektóre porty mają słabszą grafikę (np. Crash Bandicoot. Ze Spyro i CTR pewnie będzie to samo).

 

Dobrze, że gry dostępne są na kartridżach. Dzięki temu można taniej coś kupić i ewentualnie odsprzedać. Chociaż będę się starał zebrać małą kolekcję gier. Nie będzie to tak cool jak Nintendo 64 ze stertą dyskietek, ale zawsze coś ;)

Edytowane przez michalski91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych obeznanych z terminami. Kiedy będą w tym roku jakieś wydarzenia na których Nintendo może coś wspomnieć o odświeżonej wersji pstryczka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

mi generalnie nie chodzi o to że nie ma gier, bo Switch dostał ich jako EXY przez te 2 lata więcej niż swego czasu x'one + ps4 razem wzięte, mi się rozchodzi tylko o chore ceny w e-shopie, o stare gry dostępne na wielu innych sprzętach, a które na Switch chodzą jak nowe premierówki, o braku spadku cen dla takich średniaków jak ARMS, Hyrule Warriors (cyfra) nie wspominając + ogółem drożyzna bo sprzedają po 249zł za jakieś porty typowe z wiiU jak ten super Mario bros U czy Donkey Tropical i parę innych, a to przecież są kilkuletnie gry, które na Switchu lecą jak pełnoprawne nowe duże AAA + MEGA FAIL ZA INFRASTRUKTURĘ, BRAK SERWERÓW A PŁATNY ONLINE, funkcjonalność, i wszystko z tym związane

 

sam Switch jako sprzęt i obcowanie z nim jest super + exy od N + większość 2nd-3rd party powinno być tańsze (e-shop) + lepsze promocje

W wielu sprawach masz rację, ale w kilku naginasz trochę prawdę po prostu.

 

Ogólnie to trzeba sprawę postawić jasno - rynek cyfrowy w naszym kraju jest delikatnie mówiąc średnio opłacalny. Kupowanie w digitalu na premierę to zabójstwo dla portfela. Najbardziej opłaca się czekać na promocje i różnorakie obniżki, co tajemnicą poliszynela nie jest i robi tak chyba większość osób. Nie jesteśmy Zachodem.

 

Ceny w cyfrowym sklepie Nintendo nie zależą tylko od nich, zewnętrzni wydawcy sami je sobie ustalają. Na dobrą sprawę rynek cyfry wszędzie wygląda podobnie, zobacz sobie ceny na PSS choćby czy na Steamie. God of War w cyfrowej edycji deluxe 289 złotych, Człowiek Pająk 289 złotych, The Order: 1886 169 złotych, przecież to są też liczby z dupy, ale nikt nie płacze z tego powodu jakoś. Dark Souls: Remastered, na chwilę obecną - PSS 169 złotych, eShop 169 złotych, Steam ma promo i jest za 112 z groszami (-25% ze 149). Wolfenstein II: The New Colossus w cyfrze, na PS4 za 289 złotych, eShop 249. Wiele gier też idzie kupić taniej na Switchu w digitalu i są to różne tytuły (AAA czy indory). Różnice może niewielkie, ale się da (spoko jest też ten system monet, można z tego uciułać niezły rabat). Czasami mam wrażenie, że ludzie widzą tylko to, co chcą widzieć. Do tego nikt przecież nie zmusza do kupowania wszystkiego na Pstryku. Przecież jak ma się możliwość kupienia tego samego, tylko w niższej cenie (i często lepszej jakości) na PS4 czy PC, to po co w ogóle patrzeć na eShop? Każdy idzie tam gdzie taniej. Czy nie? :E:hmm:

 

A te całe tapety, motywy, przeglądarki czy inne z dupy pucharki - to mi nie jest potrzebne do szczęścia absolutnie i nawet na to nie czekam, bo mi tego po prostu nie brakuje. Apka do YT na Switchu pokazała mi to dobitnie ostatnio. Odpaliłem dwa razy i o niej zapomniałem. Tak samo byłoby z resztą tych bzdetów. Przeglądarka w telefonie, TV, tablecie, kompie, lodówce. Chcę ją jeszcze na Pstryku, bo tam jej nie ma. Na pewno się przyda :E Wiadomo, lepiej mieć coś, niż tego nie mieć (LOL :E), ale są rzeczy, bez których idzie się obejść spokojnie i nie widzę w tym dramatu. OS urządzenia jest prosty jak budowa cepa, ale za to szybki i intuicyjny, nie wymagam więcej od konsoli. Jedyne co jest śmieszne to właśnie te całe friend code'y i cała otoczka związana ze znajomymi i społecznością (online, komunikacja z nimi, voice chat itp.). To jest porażka i epoka dyskietki łupanej i na to mogę narzekać z czystym sumieniem :E Dało się to zrobić ZDECYDOWANIE lepiej i powinni to jakoś przemodelować, bez dwóch zdań.

 

Mam pytanie do tych obeznanych z terminami. Kiedy będą w tym roku jakieś wydarzenia na których Nintendo może coś wspomnieć o odświeżonej wersji pstryczka?

Przecież oni nie potrzebują żadnych wydarzeń, aby coś takiego ogłosić. Zrobią to kiedy będą chcieli, jak ze wszystkim :E;) Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w robocie i dostałem esa że mam do dobioru Oddysey'ę :)

Pogram i dam znać jak się pyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w robocie i dostałem esa że mam do dobioru Oddysey'ę :)

Pogram i dam znać jak się pyka

Gdzie zamawiales i za ile? Tez sie rozgladam aktualnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x-kom 200zł i za tyle biorę praktycznie każdą grę na Switch, jedynie Zeldę 1,5 roku temu brałem za 180 używkę, gdy w saturnie na piętrze w foli była za 269zł :lol2:

 

EDIT: pograłem trochę, i o ile na początku wydawało mi się tak średnio, tak po dotarciu na pustynie (pół roku przed premierą grałem na WGW) i wkręceniu w sytuacje typu gorąca pustynia a tam zimno i lód :E to ogółem jeżeli następne lokacje są jeszcze lepiej dopieszczone to będzie git (czekam na coś związanego z podwodą :D)

 

zdobyłem 32 księżyce, nie wiem ile przypada na lokację, 50 ?

 

następna mapka to ta w mieście z tego co odkryłem, i trochę średnio mnie kusi klimatem ale się sprawdzi :P

 

ogółem graficznie i mechanicznie to bardzo wysoka półka, na TV ten mario wygląda pięknie, i jedyne do czego można by się przyczepić z oczywistych względów to jedynie rozdzielczość + lepszy AA + high res tekstury (zresztą jak każda na switch), ale i tak gierka całokształtem prezentuje się miodzio i widać że projektowali to wszystko z głową

 

 

walka na końcu z tym lodowym totemem była niezła, fajny pomysł i beka z przejmowania kontroli nad jego łapą i wlatywania mu nią w ryło :E

 

 

fajnie że jest też dużo sekretów i ukrytych miejscówek, a sekwencje

3D -> 2D -> 3D to niezły feature :E

 

PS: graliście padem czy na luźnych con'ach co by lepiej kontrolować czapkę ?

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na luźnych joyconach, w zasadzie tylko dla szybkiego zakręcenia czapką dookoła. Gdyby był jakiś przycisk za to odpowiedzialny to grałbym tradycyjnie na padzie.

Jeżeli chodzi o lokację New Donk City to według mnie jest najlepsza w grze (choć kawałek wątku fabularnego mi jeszcze został ;) ). W każdym razie się nie rozczarujesz.

Też w tym czapkowym królestwie na początku pomyślałem że giera taka sobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci o to takie wirowanie czapki AoE w okół mario co wali wszystkich ? ja to odpalam jak machnę gripem mocniej w bok :E

 

gram gripem bo też przy bardziej zręcznościowych momentach jest łatwiej niż na samych con'ach gdzie trudniej się steruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Mario Odyssey to platformer prima sort. Ja mam przygodę z tym tytułem jeszcze przed sobą, będę polował na używkę na Allegro :E Ponoć HD Rumble działa bardzo fajnie tutaj :)

 

W sumie to człowiek się tak ciągle zastanawia co tam można jeszcze wymyślić w kolejnym Marianie w 3D, no i Nintendo zawsze potrafi jednak jakoś tam zaskoczyć. Ciekawe co tam mają w planach na przyszłość, Odyssey 2 wzorem drugiej części SMG, a może samo Super Mario Galaxy 3? :hmm: Byłby miło.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pograłem dalej i byłem w tym Wooden Kingdom i nie podoba mi się ten świat strasznie, to połączenie jakichś dziwnych robotów z roślinami + wspinanie się po jakichś czerwonych konstrukcjach w ogóle do mnie nie przemawia klimatem, na szczęście spędziłem tam raptem 2h i mogę już je opuścić -piaskowa mapa była o wiele wiele lepsza i ciekawiej zrealizowana + dużo dużo ładniejsza i na pewno do niej jeszcze wrócę

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mi się nie podobał. Najbardziej właśnie ta pustynia. Dla mnie najlepsza mapa i spędziłem tam zdecydowanie najwięcej czasu.

Prawdę mówiąc później innym też nie poświęcałem za dużo czasu, ale mimo to jakoś mnie nie urzekły. Może zimowa i wodna, do nich bym jeszcze wrócił, ale w wodnej (wiem, cpt. obvious) denerwuje mnie pływanie. Ten element dobrze zrobiony w grach pewnie policzyłbym na palcach jednej dłoni. Zawsze z pływaniem jest najgorszy etap w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Ja właśnie czekam na jakieś etapy z wodą itd, lubię te klimaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wrócę do odysei to nadrobię.

Może już niebawem bo pora na switcha u mnie chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę, niech czymś zaskoczą bo posucha straszna krokiem 2018...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może kupował albo ma na sprzedaż puste pudełko(game case) po jakiejkolwiek grze na switch'a? Googlowalem i jedyne wyniki to sklepy w UK/DE gdzie sama dostawa to koszt w przedziale 70 - 100 zł. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włączyłem demko tych lets' GO poków bo udostępnili i pograłem z 10 min -jak dla mnie meh, i muli to to niemiłosiernie w trawie jak widać z 4 pokemony + (a jest tak często) heh, slow-mo wtedy takie że się nie chce na to patrzeć -game freak jak zwykle nie potrafi w optymalizację :), ciekawe jak jest na TV

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podkręceniu działa pięknie :E.

 

Mario maker 2 w czerwcu. Łogień!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już po Nintendo Direct, nawet mnie zachęcił do kupna switcha, ale nowy tytuł Astro Chain to wywołał u mnie skojarzenia z nier automatą i dobrze czułem :E . Macza w tym palce Platinum Games i min. Takashina Taura, który był projektantem Nier Automaty. Nawet muzyka mi się wydaje podobna, ale to już chyba paranoja. Będzie to chyba moja pierwsza kolekcjonerka :E .

Jeśli PS5 będzie miało pełną wsteczną to olewam PS4 i cała para pójdzie w pstryka.

 

Jeszcze brakuje tam tylko yoko taro, ale może nie zrobią dziecinnej fabuły.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę niedosyt jak zwykle, liczyłem na info o metroid trilogy i o szybkiej premierze Spyro na switcha, a tu kupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultimate Alliance 3? Exclusieve? Hell yes. No to chyba kupię pstryka jaednak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te marvele to jakaś kiepska nawalanka czy co takiego ? Bo tymi herosami to już rzygam bo za duzo tego co chwila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już po Nintendo Direct, nawet mnie zachęcił do kupna switcha, ale nowy tytuł Astro Chain to wywołał u mnie skojarzenia z nier automatą i dobrze czułem :E . Macza w tym palce Platinum Games i min. Takashina Taura, który był projektantem Nier Automaty. Nawet muzyka mi się wydaje podobna, ale to już chyba paranoja. Będzie to chyba moja pierwsza kolekcjonerka :E .

Jeśli PS5 będzie miało pełną wsteczną to olewam PS4 i cała para pójdzie w pstryka.

 

Jeszcze brakuje tam tylko yoko taro, ale może nie zrobią dziecinnej fabuły.

 

Mnie też ten tytuł najbardziej zaciekawił, szczegolnie, ze glownym rezyserem jest gosc odpowiedzialny za rewelacyjna Bayonette plus w obsadzie jest ktos kto pracowal przy DMC. Bayo+Nier+DMC=instalove. Na pewno sprawdzę, pytanie tylko, kiedy bo póki co nie spieszy mi sie do ponownego nabycia Switcha:)

Zreszta wkrecilem sie ostatnio w 2dsa, po przejsciu Bravely Default usiadlem do Second, a lista kolejnych gier do ogrania nie jest mala:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie macie obawy że ta cała Bayo 3 i ta nowa gierka od platynowych będą zbyt podobne do siebie gameplay'owo ?? że wyjdą po prostu 2 slashery podobne mechanikami do siebie, i nawet od tej samej ekipy przez co zmęczą materiał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby wyszla Bayo 3 i Bayo 3,5 to nie mialbym nic przeciwko, dla mnie to jest slasher doskonaly a takich tytulow jest naprawde malo na rynku. Jesli beda sie znaczaco roznily settingiem i historia - jestem na tak. A na pewno beda, bo Astro Chain sadzac po trailerze uderza w zdecydowanie powazniejsze, blizsze Nierowi tony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...