Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Te marvele to jakaś kiepska nawalanka czy co takiego ? Bo tymi herosami to już rzygam bo za duzo tego co chwila

 

Bardziej coś takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzał ktoś z was już to demko daemon'X'Machina ? -ja pograłem i ogólnie takie nawet nawet ciekawe, ale szkoda że wygląda strasznie biednie, poszarpane powierzchnie, low tekstury a jak się więcej dzieje to przycina mocno ehhh -jak by to działało w normalnej rozdzielczości tekstur i jakimś AA + 60fps to byłyby zupełnie inne doznania, a tak to mehhh -wychodzi że Switch jest po prostu za cienki, bo jak trzeba wyświetlić coś gdzie jest więcej akcji + lekki open-world to nawet w cell-shadingu zaczyna niedomagać, tak się grać po prostu nie da w dynamiczną grę, a Machina wygląda jak wczesne czasy x'box'a 360 i ps3

 

BTW: jak by z tej Machiny było coś na wzór starej gry Gun-Metal (swego czasu świetna grafa) to by wyszło jej na dobre

 

Ogółem gierka spoko, ale potrzebuje sporo szlifów:

 

-poprawa rozdzielczości tekstur, AA i ogółem, ale raczej nie ma co na to liczyć

-może niech frame rate będzie chociaż stabilne, jak nie 60fps (w co wątpię) bo były momenty zadymy, gdzie spadało do 15 klatek na TV heh

-więcej dynamiki i poprawa celowania (gdzie celowanie ruchowe ??) Ta gra tego potrzebuje

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up, to nie switch jest za słaby, tylko japońscy devsi nie ogarniają takich rzeczy jak unreal engine. Ta gra wygląda jak coś z ps2. Prosta geometria, niezbyt skomplikowane mapy, do tego mimo cellshadingu bardzo słaba rozdzielczość tekstur, brak jakiegokolwiek aa. Gra się w to fajnie, ale to ewidentny przyklad nie radzenia sobie z silnikiem.

 

Zresztą jak tu mowić o za słabej konsoli gdy jednocześnie masz zeldę, dooma, la noire, bayonette 2..a potem porównasz to do daemon x machiny

 

Nawet red steel 2 na wii czy jet set radio future na xboxa 1 mają lepsze tekstury.

Edytowane przez dracox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje, ogólem nie uwazam switcha za slabego, ale irytuje mnie to że jak jakaś gra nie jest bezpośrednio od N i ich ekip to bywa bardzo różnie z tą ich optymalizacją, a nawet i u nich zdarzają się potworki

 

Szkoda ogółem bo gierka ma potencjał i daje funn z rozgrywki, tylko że no właśnie, tutaj coś nie gra, tam coś niedopracowane + problemy techniczne i potem wychodzi mimo wszystko rozdmuchany średniak

 

Przy tej grafice to to powinno chodzić w 60 klatkach bez zająknięcia

 

EDIT: to nikt nie grał w te Mechy ??? co taka cisza po direct'cie ?? :E

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robię umyślny dubel :E

 

co to tam wychodzi lub ma wyjść na Switcha (EXY) w tym roku i przynajmniej do przyszłej wiosny z tych ważniejszych gier:

 

-Yoshi (za chwilę)

-Fire Emblem

-Daemon X Machina

-Astral Chain

-Bayonetta 3

-Luigi's Mansion 3

-Marvel 3

-Project Town

-Mario Maker 2

-Shin Megami Tensei V

-Pokemony (core 2019)

-Animal Crossing 3

-Metroid Prime 4 (kiedyś, kiedyś)

-yo-kai Watch 4

 

prócz tego Remake i gry warte czekania:

 

-Zelda Awakening

-Phoenix Wraith Trilogy

-Metroid Prime Trilogy

-Spyro remaster

-Remaster CTR

 

na E3 chciałbym info i wiadomość o pracy nad:

 

-Fatal Frame

-Advance Wars

-nowy pełnoprawny Monster Hunter na Switch'a

-hmmmm ??

-Skyward Sword czy jakaś inna Zelda, jako pełnoprawny remake

-F-Zero

-Star Fox

 

coś pominąłem ?? na pewno z tego wszystkiego to czekam na:

 

-Fire emblem (must have)

-Bayo 3 (sam nie wiem, ta seria slasher'ów zawsze mnie odrzucała stylistyką, ale zobaczymy)

-Zelda Awakening (na pewno kupię, ale wkurza mnie ten link chibi i trochę za kolorowa)

-Astral Chain -wygląda ciekawie, licze na fajny system walki :) pewnie kupię

-Luigi's mansion 3 -nigdy nie grałem, może obczaję o co chodzi w tej serii

-Daemon X Machina -po demie jest spory potencjał, oby doszlifowali do premiery

-Metroid 4 heh, ale chyba nie warto o tym teraz pisać :P

-shin megami V -nie grałem nigdy, ale wiem że warta seria

-Metroid trilogy

 

+ na pewno remaster Spyro + CTR

 

wychodzi że na horyzoncie mamy +\- 14 EX-gier na Switcha, no no jak by na to nie patrzeć to więcej tego niż by zliczyć Sony i MS razem w ostatnim czasie xd -inna sprawa że duża część gier jest dość specyficzna i nie każdemu wszystko podpasuje

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej z remasterów)remaków wolałbym zobaczyć The Last Story w oprawie na jaką ta gra zasługuje( bo na wii to był cud że to w ogóle działało) oczywiście nowy advance wars , ale bardziej kontynuacje days of ruin niż tych z gba.

 

Nowy mario golf podobny do tego z 3ds z mocnym trybem fabularnym. Z fzero nadziei nie mam, ten gatunek to nisza niestety i sprzedaż marna.

 

Jeżeli zas chodzi o starfoxa.. niech go zrobi ubisoft. Misje starfoxowe w starlinku są najlepszym starfoxem od lat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje, ogólem nie uwazam switcha za slabego, ale irytuje mnie to że jak jakaś gra nie jest bezpośrednio od N i ich ekip to bywa bardzo różnie z tą ich optymalizacją, a nawet i u nich zdarzają się potworki

 

Szkoda ogółem bo gierka ma potencjał i daje funn z rozgrywki, tylko że no właśnie, tutaj coś nie gra, tam coś niedopracowane + problemy techniczne i potem wychodzi mimo wszystko rozdmuchany średniak

 

Przy tej grafice to to powinno chodzić w 60 klatkach bez zająknięcia

 

EDIT: to nikt nie grał w te Mechy ??? co taka cisza po direct'cie ?? :E

Ja oglądałem Directa na żywo, ale nie miałem czasu zbytnio pisać, aż do teraz :E Wyrwałem też na OLX grube PS2 w wersji Silver z dwoma padami, kablami i jedną gierką (w pudełku po The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring był Shaun Palmer's Pro Snowboarder :E). Jeśli chodzi o stan to może i nie jest igła, ale jak za 30 złotych to opłacało się po to dylać :E

 

Czyli Switch z konsoli "nie ma w co grać, gdzie exy" stał się teraz sprzętem "więcej niż u konkurencji razem do kupy zliczone"? :E

 

Ja cały event zaliczam jak najbardziej na plus. Było kilka solidnych zapowiedzi i to w sumie wystarczyło, więcej się nie spodziewałem. Super Mario Maker 2 wygląda super, tak samo jak The Legend of Zelda: Link’s Awakening (to będzie fajna odskocznia od "dużej" Zeldy). Fire Emblem: Three Houses to trochę nie moje klimaty, ale ogólnie spoko (gra dostała już datę premiery, na półki sklepowe ma trafić 26 lipca 2019 roku). Jest jeszcze Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age – Definitive Edition czy ONINAKI. No i Astral Chain, które IMO pozamiatało. PlatinumGames nie robi słaby gier, do tego przy jej tworzeniu zebrała się taka paka, że nic tylko czekać i zacierać ręce.

 

Do tego na Pstryku pojawi się też sporo pozycji znanych już z innych platform, co zawsze cieszy. Unravel Two, GRID: Autosport, Final Fantasy IX i VII czy Hellblade: Senua's Sacrifice, a i tak pewnie jeszcze będzie tego drugie tyle. Odgrzewane kotlety, ale na świeżym tłuszczyku, więc całkiem strawne :E Jestem ciekawy szczególnie Hellblade, bo to chyba kolejny tytuł, który w teorii nie miał prawa na Switchu ruszyć. Cięcia będą, wiadomo, ale samo to, że taka pozycja ląduje na Pstryku - doceniam :thumbup:

 

Do tego ograłem kilka dem. Wersja demonstracyjna nowych/starych Poków jest całkiem zjadliwa, ale te spadki animacji jak sam zauważyłeś są trochę zabawne przy jakości oprawy graficznej. Mimo to grało się przyjemnie i pewnie kupię kiedyś tam z ciekawości, do grania na "szybki strzał", może nawet z tym Pokeballem Plus :E Jest też demoko Yoshi's Crafted World i powiem szczerze, że spodobało mi się bardzo. Tytuł jest oczywiście cukierkowy do bólu i niektórzy bardziej wrażliwi pewnie puszczą pawia po kilku minutach rozgrywki (męskie oko widzi przecież tylko trzy kolory w jednej chwili :E), ale w swojej konwencji takiego luźnego platformera sprawdza się bardzo dobrze. Na koniec demo Daemon X Machina, czyli "Prototype Missions" jak to twórcy nazwali. O ile pierwszy kontakt z tym tytułem może okazać się niezbyt przyjemnym przeżyciem, tak im dalej w las, tym jest tylko lepiej. Początkowo mnie jakoś nie porwało, ale z każdą kolejną misją robiło się ciekawiej. Klasycznie jak w tego typu produkcjach - im więcej się dzieje na ekranie, tym większa frajda z grania. Fajny był moment walki z tymi dużymi machinami. Wtedy człowiek dostał dopiero namiastkę tego, czym ta produkcja ma być. Strzelało się fajnie i gra potrafiła sprawić sporo radości. Graficznie nie ma szału, ale jest bym powiedział przyzwoicie. W chwilach większej rozpierduchy wzrok i tak nas oszukuje trochę i momentami to co się widzi na ekranie może się nawet podobać :E Ja tam czekam na fulla jak najbardziej. Jest też darmowy dla abonentów NSO Tetris 99, pograłem dosłownie chwilę, nie wiem jak to ocenić, bo jeszce nie kumam o co tam chodzi :E

 

Wybiegając w przyszłość, to oczywiście najbardziej czekam na Metroid Prime 4. W sieci chodzą takie ploty, że Retro Studios niby wysłało do Nintendo swoje własne demo MP4. Te spodobało się na tyle, że Japończycy postanowili zrobić restart i projekt oddać całkowicie w ręce Retro. Dla mnie ta ekipa to absolutna ekstraklasa w całej branży i jestem skłonny w to uwierzyć całkowicie. Zastanawiam się tylko nad czym pracowali tyle czasu od premiery Donkey Kong Country: Tropical Freeze, czyli ich ostatniej "dużej" produkcji. Osobiście obstawiałem, że na tapecie mieli markę Star Fox i oczami wyobraźni już widziałem co oni ciekawego mogli z tego ulepić. No nic, teraz jest czas na Metroida i kto wie, czy kiedyś się o tym tajemniczym projekcie dowiemy, zobaczymy. Tak czy siak lepiej się stać nie mogło, że Metroid Prime wrócił do swoich ojców. Nikt ze stworzeniem nowej części tego cyklu lepiej od nich sobie przecież nie poradzi. Szkoda też, że te wszystkie newsy o Metroid Prime: Trilogy nie znalazły żadnego potwierdzenia podczas ostatniego ND. Fajnie byłoby zobaczyć to na Switchu, sterowanie można przecież przenieść bez żadnego problemu. To byłaba też fajna "nagroda pocieszenia" dla wszystkich po tym traumatycznym info o MP4. Mimo wszystko uważam, że mogą to jeszcze zapowiedzieć, pewnie czekają na lepszy moment. To byłoby też dobre marketingowe posunięcie, które przygotowałoby odpowiednio grunt pod premierę części czwartej.

 

PS

Premiera Link’s Awakening pokazuje chyba, że 3DS odchodzi na zasłużoną już emeryturę, bo to pozycja, która do tej konsoli pasuje świetnie. Teraz cała para idzie w Switcha już jak widać.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie że jest w co grać :E hehe ale też nie ma takiej biedy :D

Po prostu zliczyłem sobie jak to to się klaruje na przyszłość, że ogólnie jest dużo gier onlye na switch, tylko że właśnie nie każda jest na tyle dobra i jeszcze ta specyfika co by podpasowała większości xd

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź się zdecyduj. Teraz zliczyłeś milion pierdyliard exów, a zaraz będziesz narzekał że większość to to samo co poprzedniczki i kupa, albo nudne/mdlące kupsztale i i tak nie zagrasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z grami od N jest taki, że o ile są one dopracowane i najlepszej jakości w swojej dziedzinie, to nie znaczy że każdemu przypadną

 

Przykładowo taki yoshi mnie odtrąca na maksa swoją kolorową grafiką, doceniam styl papierowy itd, ale jest to dla mnie po prostu zbyt dziecinne

 

Mario maker to też dla mnie nie gra tylko edytor, coś jak zabawa modami na bazie jakiejś gry, ale to nie dla mnie, wolę gotowy efekt

 

Z nadchodzących pewniaków to na pewno fire emblem, myślę że też xMachina, zelda awakenning, chociaż przesadzili z tym stylem i jest trochę za plastikowa + chibi, ale przełknę to i na pewno kupie

 

O innych się nie wypowiem bo malo wiadomo i kiedy wyjdą

 

Aktualnie wróciłem wczoraj do MHG:U (150h) jakoś w Odyssey'ę nie chce mi się grać :E szczerze to mogłem brać smasha co spowodowało by wykupienie online i koniec bojkotu :D a tym samym może wrócił bym też z czasem do bardzo grywalnego splatoona 2

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko wyjdzie Astral Chain i Bayo 3 (ostatnie newsy mowia, ze ma to sie stac jeszcze w tym roku) to znow kupuje Switcha. Powyzsze podsumowanie pokazuje, ze faktycznie troche tego na ten rok sie uzbieralo.

 

Moze do tego czasu wyjdzie ulepszona wersja gdzie zyczlybym sobie przede wszystkim lepszej baterii (zeby w grach AAA 4 godziny to bylo minimum), wsparcia dla bluetooth, troche lepszej konstrukcji joyconow (wystarczy juz nawet gdyby Nintendo lepiej uszczelnilo analogi) i lepszej nozki. A jak nie to sie kupi stara:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z grami od N jest taki, że o ile są one dopracowane i najlepszej jakości w swojej dziedzinie, to nie znaczy że każdemu przypadną

No wiadomo, ale tak to chyba ogólnie działa i się kręci ta cała karuzela, ze wszystkim ogólnie, nie tylko grami, że nie każdemu wszystko się podoba :E Każdy lubi co innego przecież i tyle, takie życie. Jeden wyżej nad dupę stawia cycki, drugi placków ziemniaczanych kijem nie ruszy itp. Nie każdemu też przypadną np. tytuły z PlayStation. Mnie to osobiście pasuje, że pozycje dostępne na Switchu są zawsze trochę inne niż te dostępne na platformach konkurencji. Po co mi kolejna konsola, której portfolio gier pokrywa się z tym co ma do zaoferowania reszta stawki? :hmm: Mam przy TV PS4 i Switch doskonale ten sprzęt uzupełnia. Tak to przecież wygląda już od nastu lat u Nintendo. Idą soją drogą, zawsze wychodzą trochę przed szereg z różnymi swoimi pomysłami, czasami średnio udanymi, ale nie kopiują innych. I jak ktoś chce grać na "poważnie", to i tak zazwyczaj kupi PS czy Xboxa, a pudło od Ninny będzie robiło za ten "zestaw uzupełniający". Bo jak ktoś chce wybrać konsolę jako główne urządzenie do zabawy, to i tak będzie celował właśnie w Sony czy MS, choćby ze względu na multiuplatformy.

 

Chodzą ploty, że Nintendo wskrzesi do życia coś co się nazywa Scalebound - gierkę, którą robiło PlatinumGames na wyłączność dla XO, która koniec końców wylądowała w śmietniku po decyzji MS. Ciekawe. "Platynowi" to powili wyrastają na jednego z głównych producentów gier jeśli chodzi o konsole Nintendo ogólnie (kto pamięta MadWorld na Wii?). Współpraca im się zawsze układała, a kasa z Kioto ciurkiem ochoczo płynie na nowe projekty bezproblemowo. Ciekawe, czy Ninny ich w końcu wykupi :E Z miłą chęcią zobaczyłbym też np. Vanquish na Switchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

ja wiem że N ma swoją ścieżkę :E dlatego generalnie mam w ogóle konsolę (Switch) bo ani Ps4, ani tym bardziej Xbox mnie nie ciągnie bo widzę ciągle to samo, te same gierki + mechaniki i tylko graficzka i animacje się wciąż zmieniają pozostawiając klimat mniej lub bardziej zmieniony z ciągniętych od lat serii

 

a z tą specyfiką gier od N to właśnie chodziło mi że u nich wielki EX AAA nie znaczy że musi być grą która podejdzie praktycznie większości, i przeważnie tak jest że część nawet tych wielkich tytułów od N wcale nie znajduje uwielbienia u " każdego " (nawet fana) tak jak jakieś Uncharted, Forza, GOW i tego typu EXY które walą totalnie w mainstream rozgrywką, będąc przystępnymi dla fanów jak i tatuśków i innych casuali -u N jest odwrotnie, są fani którzy kochają część ich " kolorowych " gier w stylu mario, yoshi, zelda, smash, poki, kirby itd, a mogą nie trawić świetnego Xeno 2, monster huntera, splatoona czy jakichś innych lub np bardziej japońskich klimatów :P

 

z tym Scalebound to bym chciał, zapowiadała się jakaś ciekawa i w końcu inna gra u MS, a tu lipa bo anulowali

gdyby wyszło to na Switcha i N by się dogadało, to była by z tego niezła wizerunkowa wtopa dla MS'u :E

 

heh, jak tak dobrze się dogadują z Platynowymi, to może niech zainwestują i ich kupią, skoro inni mogą :P

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kszyrztow, z zakupami przez nintendo wewnątrz japonii jest mały problem. Udział nintendo na tamtym rynku zachacza o monopol, i N jest przyblokowane w kwestii przejmowania innych firm. Takie byty jak gamefreak , pokemon company są osobne by nie zwiększać udziałów n na tamtym rynku. Z tego też powodu mamy dziś namco-bandai. Umowa kupna namco przez nintendo była już przyklepana, a całość zablokował japoński urząd antymonopolowy.

 

Np w 2017 roku nintendo miało w garści ponad 70% tamtejszego rynku gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

w sumie nie dziwie się że mają tyle % rynku u siebie, nie rozumiem tylko czemu ich blokować ? przecież to jeden kraj tylko i widocznie gry od Sony nie są na tyle " japońskie " i z tradycją serii od wielu wielu lat jak Nintendo i ich kult tam, przez co N ma swoją ugruntowaną pozycję -przecież nikt nie zmusza brać x'boxa czy playstation, po prostu ludzie tam wolą raczej handheldy i przeważa granie mobilne, a Samo Sony z tytułami celuje też bardziej w Europę czy US bo widzą raczej jak funkcjonuje u nich rynek gamingu, a w handheldzie nie mają nic do zaoferowania

 

a co z nimi właśnie?? oni by mogli sobie pokupować devów na rynku japońskim bo mają gorsze statystyki od N ??

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kszyrztow, z zakupami przez nintendo wewnątrz japonii jest mały problem. Udział nintendo na tamtym rynku zachacza o monopol, i N jest przyblokowane w kwestii przejmowania innych firm. Takie byty jak gamefreak , pokemon company są osobne by nie zwiększać udziałów n na tamtym rynku. Z tego też powodu mamy dziś namco-bandai. Umowa kupna namco przez nintendo była już przyklepana, a całość zablokował japoński urząd antymonopolowy.

 

Np w 2017 roku nintendo miało w garści ponad 70% tamtejszego rynku gier.

O tym, że do nich należy większość tortu z napisem "rynek gier w Japonii" to akurat wiedziałem i tajemnicą to nie jest, u siebie maja mega ugruntowaną pozycję. Lecz o reszcie rzeczy (urząd antymonopolowy np.) to pierwsze słyszę. Ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszeli, że Reggie poszedł na emeryturę?

A słyszeli kto go zastąpił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej epicki awans w historii branży.

Mam nadzieje, że jak Gabe będzie odchodził na emeryturę to szefem Valve zostanie Gordon Freeman. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet który zastąpi Reggiego ma na nazwisko Bowser.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni to chyba specjalnie zrobili w formie żartu i zmienią go za parę dni na docelowego :E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszeli, że Reggie poszedł na emeryturę?

A słyszeli kto go zastąpił?

Słyszeli, o jednym i drugim :E

 

Szkoda trochę, Reggie to był fajny gość, chyba nie dało się go nie lubić. Dla mnie trochę zaskakująca decyzja. Choć odchodzi w momencie, kiedy firma wyszła z dołka po premierze Wii U - Switch święci sukcesy na całym świecie przecież, więc chyba lepiej się nie dało. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, jak to śpiewał wieszcz :E

 

Zobaczymy jaki ten Bowser będzie. W swoim CV ma kilka lat spędzonych w EA, co chluby mu nie przynosi raczej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty się nie zastanawiaj jak będzie tylko szykuj się na looter-shootery, integrację z FB i mikropłatności. :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...