Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

wyglad spoko ale ergonomia kiepska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostateczna raczej nie, bardziej coś rozwojowego jak już. Padlet od Wii U przeszedł kilka kosmetycznych zmian względem pierwszej, oficjalnej prezentacji, a sam jego prototyp wyglądł tak:

 

slide002.jpg

:E

 

Wracając do NX. Tutaj wcześniejsza fota, z działającym wyświetlaczem:

http://www.destructoid.com/ul/349431-/R_fElouW%20large-noscale.jpg

 

Coś tam na światło dzienne wypływa odnośnie nowej konsoli Nintendo, ale to nie jest nic oficjalnego, więc ciężko też brać takie informacje jako pewnik. Jest to niewątpliwie jakiś prototyp - coś, co działa i wygląda jak wcześniej zaprezentowane patenty Niny, ale czy tak w rzeczywistości będzie wyglądał kontroler? Czas pokaże, ja do tego podchodzę z dystansem mimo wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to część większego urządzenia lub zachowuje kompatybilność z Wii U? Ja bym wolał prosty kontroler i prostą konsole, bez zbędnych udziwnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przewidziałem NX wychodzi w 2017, dokładnie w marcu.

 

Źródło: http://www.nintendolife.com/news/2016/04/nintendo_nx_will_be_launched_globally_in_march_2017

 

Podobno konsola ma być nieobecna na E3, a jedynym grywalnym tytułem będzie Zelda.

 

Źródło: http://www.nintendolife.com/news/2016/04/the_legend_of_zelda_for_wii_u_will_be_the_only_playable_nintendo_game_at_e3

 

Zelda została opóźniona do 2017, wyjdzie na dwie konsole na raz (coś a la Twilight Princess na Gamecube'a i Wii)

 

Źródło: http://www.nintendolife.com/news/2016/04/the_legend_of_zelda_wii_u_has_been_pushed_back_to_2017_will_release_on_nx_as_well

 

Szczerze?

Mnie dziwi tylko nr 2

Edytowane przez Pawcio765

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przewidziałem NX wychodzi w 2017, dokładnie w marcu.

 

Źródło: http://www.nintendolife.com/news/2016/04/nintendo_nx_will_be_launched_globally_in_march_2017

 

Podobno konsola ma być nieobecna na E3, a jedynym grywalnym tytułem będzie Zelda.

 

Źródło: http://www.nintendolife.com/news/2016/04/the_legend_of_zelda_for_wii_u_will_be_the_only_playable_nintendo_game_at_e3

 

Zelda została opóźniona do 2017, wyjdzie na dwie konsole na raz (coś a la Twilight Princess na Gamecube'a i Wii)

 

Źródło: http://www.nintendolife.com/news/2016/04/the_legend_of_zelda_wii_u_has_been_pushed_back_to_2017_will_release_on_nx_as_well

 

Szczerze?

Mnie dziwi tylko nr 2

 

A mnie nie :). Będzie tam duży boom z VR, Playstation NEO, może Microsoft coś ogłości z nowym xboxem (chociaz prezentacje :) ). Ludzie będą gadać o neo itp itd. Dzięki temu nintento pozna specyfikację konsoli/konsol konkurencji. Zawsze może lekko podkręcić proca u siebie lub sprobować dopakować trochę ramu.

Dodatkowo szum targów opadnie, Nintendo zaprezentuje swoją konsolę (na innych targach albo nintendo express :) )i internet będzie żył tylko ich konsolą

Edytowane przez Termez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie :). Będzie tam duży boom z VR, Playstation NEO, może Microsoft coś ogłości z nowym xboxem (chociaz prezentacje :) ). Ludzie będą gadać o neo itp itd.

Jest lekki zawód, ale to logiczne i dobre posunięcie.

Szkoda że teraz taki nius, bo uciekła mi fajna oferta na WiiU :E.

 

Premiera NX, akurat wtedy na kiedy są szykowane APU ZEN. Czyli można chyba tego się spodziewać w nowej konsoli + jakieś nowe fajne kostki ram.

Edytowane przez Gonzo3211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsole tworzy się bardzo do przodu. Devy są dostępne rok, a czasem nawet dwa przed premierą konsoli, więc Zen i Polaris, trochę mało prawdopodobne. Chociaż kto wie? R300 będący podstawą Radeon 9700, trafił na początku do Gacka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usłyszałem niedawno dość brzydką plotkę. Informacje dostałem z dwóch różnych źródeł, a już wcześniej się o tym mówiło, ale osobiście w to nie wierzę. Chodzi mianowicie o to, że NX to po prostu refresh Wii U. CPU i GPU trafią do SoC. Obecnie są na jednym układzie MCM. SoC będzie wykonany w 28 nm i pozwoli na spore podniesienie taktowań. CPU może otrzymać dodatkowy rdzeń lub rdzenie. Ram i eDram również mają zostać zwiększone. Padlet może zniknąć z podstawowego zestawu lub zostać przebudowany.

Oczywiście to tylko plotka i za bardzo w nią nie wierzę, ale tłumaczyła by kilka rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie rzeczy by tłumaczyło?

Trochę słabo, nawet jak na plotkę, bo to jak zbieranie desek do trumny.

"Miało" nie być już wstecznej właśnie przez inną architekturę, remastery w trakcie, a przecież skoro to nadal byłoby WiiU, to (poza tym że dla kasy) to po co?

Zrobią WiiU ze slotem na karty zamiast napędu i to cała rewolucja? :E. Wiadomo, że N chodzi swoją ścieżką, ale raz mogliby nic nie odwalić i wydać coś "porządnego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo się mówi o łatwości konwersji gier na NX z Wii U.

Iwata mówił , że NX nie ma zastąpić ani 3DS, ani Wii U.

Wszystkie gry, o które mają wyjść na NX to tytuły z Wii U.

Ja osobiście w to nie wierzę, ale ostatnio sporo się o tym mówi w środowisku. W dodatku Sony ma rzekomo spróbować czegoś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne plotki. Tym razem "źródła" twierdzą, że NX ma wydajność porównywalną do XO i nie jest oparte o x86. Po za tym to ma być dość nowoczesny układ.

W takim razie nie widzę w tym nic nowoczesnego, wręcz przeciwnie. Tak samo jak WiiU konsola wyjdzie o kilka lat za późno. Pierwsze wzmianki o NX dawały nadzieje że będzie to sprzęt wydajniejszy niż obecna generacja i to wówczas miałoby faktycznie jakiś sens. Niestety z tych informacji które się obecnie pojawiają nie wróże temu nic dobrego, kolejny kiepski sprzętowo sprzęt i raczej tylko dla fanów kraju kwitnącej wiśni. Europa tego nie kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co to będzie :E. Wiem że to ploty i dezinformacja, ale x86 nie, ARM ponoć też nie, PPC też miał być w końcu zmieniony ponoć (ale gdyby został, to poprzednia plotka od Stefana mogłaby być prawdziwa), to co to kurde w końcu będzie? Komputer lampowy?

Niech idą w pole z takimi plotami, albo prawdziwe przecieki, albo nic bo tu się nerwicy można nabawić :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już słyszałem wszystko i to z pewnych. NX 50 procent szybsze od Wii U, NX dwa razy szybsze od PS4. Niech już w końcu coś pokażą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli będzie z ~1-2 TFLOPS.

 

Oj tam, oj tam...

 

Ja bym chciał, żeby NX było minimum mocy PS4.

Reggie gada to samo od lat... Nie chcial nic konkretnego jej powiedzieć, więc rzekł swoją typową PRowską gadką.

 

Ja najbardziej trzymam kciuki za "shared library". Gdyby Nintendo nie miało dwóch konsol, a tylko jedną, to wtedy byłby ten obiecywany "content". Przycichła ta teoria już od dawna, ale ja dalej myślę, że NX może być hybrydą stacjonarki i handhelda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo Nintendo nie potrzebuje nie wiadomo ile mocy. Patrząc na to co są w stanie zrobić na tym co teraz mają.... Poziom obecnej generacji XO/PS4 by im w zupełności wystarczyło.

 

Jak by tak dali wsteczną kompatybilność to by było to. Wtedy kupuję NXa i ogrywam wszystkie Zeldy, Xenoblady i inne exy.

Edytowane przez Akozz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im może niepotrzebne, ale będzie znowu problem z multiplatformami. Pół biedy jeśli dadzą taką samą architekturę co pozostali, będzie się kroiło. "Gorzej" jak wyjadą z dziwnymi bebechami. WIU pokazało że (o ironio), na samych exach się daleko nie zajedzie. Choć może jak by miało to jakiś marketing... Pozostaje czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A może zaczniesz czytać ze zrozumieniem? Widzę że trafiło na operatora drona i jak już napisane że czegoś nie wolno to emocje biorą górę... Nawet pogrubiłem Ci i podkreśliłem mega istotne stwierdzenie, czyli:  jeżeli zdjęcie jest na tyle wyraźne żeby można było ich rozpoznać lub ustalić inne szczegóły. Zatem oczywistym jest, że jak wykorzystujesz drona do takich zdjęć jakie dałeś, to nie ma ono przesłanek do naruszenia prywatności, bo nie da się rozpoznać szczegółów. Lecz drony można wykorzystywać w różny sposób a cała dyskusja zaczęła się od tego, że ja to napisałem, ale uwaga! w odniesieniu do nagrania z drona jakie pokazała TV Republika z przeszukania domu Ziobry, gdzie: 1. Działania operacyjne prowadziły służby specjalne 2. Nagranie pokazywało dość wyraźnie osoby wykonujące te działania.   Co do licencji to ok, użyłem niewłaściwego określenia, ale raczej powinieneś wiedzieć, że chodzi o uprawnienia, które musisz odnawiać co 5 lat, jeżeli latasz dronem o masie powyżej 250g i jako operator musisz być zarejestrowany, a dron musi mieć naniesiony numer operatora. Też o tym już pisałem, więc użycie określenia "licencja" było skrótem myślowym, bo myślałem, że to ogarniesz.  Pisałem już też o tym, że można od googla ubiegać się o wymazanie obiektów prywatnych, o to samo może upomnieć się jednostka wojskowa. To jest ich sposób po prostu na polubowne załatwianie takich spraw, bez zbędnych dróg prawnych. To co innego niż zdjęcia z drona wykonywane przez osoby prywatne lub firmy, których zleceniem była jakaś konkretna działalność. Wtedy taka jednostka może iść do operatora drona i zażądać usunięcia zdjęć lub wymazania konkretnych obiektów i ma do tego prawo, jak nie to sprawa kończy się rozstrzygnięciem w sądzie. Nie, nie pisałeś i wiem o strefach, ale podałem po prostu dosadny przykład by zobrazować jak wygląda Twoje myślenie w tym temacie, że jak coś nie jest wprost zakazane to jest dozwolone. Nie, to tak nie działa, bo to co robisz musi być wykonywane z poszanowaniem praw innych osób czy Ci się to podoba czy nie.  
    • Horizon na PS5 ma tryb 40fps, tzw balans, bo sam grałem na tym klatkarzu na moim monitorze 1440p. Dla pewności można zobaczyć OSD na monitorze, które pokazuje wyświetlany jest aktualnie obraz, plus zmiana między trybami graficznymi zawsze obraz mignie, bo zmienia się 60hz na 120hz.
    • Ale to już nie pierwsza taka sytuacja, głupie to strasznie taka scheda po konsolach gdzie zawsze jest biedne anizo najczęściej x4 
    • Nie wiem czy HFW tak ma, ale niektóre studia Sony robią tryb 40 fps właśnie z myślą o tv 120 Hz ale to garstka gier
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...