Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

I need Money

PS4 włącza się na chwile i zaraz się wyłącza, jaka przyczyna ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem z PS4, postaram się w miarę dokładnie opisać problem.

Wczoraj kupiłem PS4 od sklepu sprzedającego konsole, zajmującego się serwisem itp.

Najnowszy model czyli wersja cuh-1216b (1 TB), konsola bardzo świeża bo była w pakiecie z Far Cry Primal.

Wczoraj wieczorem wszystko było ok, brak problemow, dodam jeszcze, że jak nie wyłączyłem normalnie konsoli tylko przeszedłem w tryb spoczynku bo pobierałem jeszcze wersje demonstracyjne. Dzisiaj rano próbowałem włączyć sprzęt, konsola odpala na chwile, zaświeca się niebieskie światełko (miga/pulsuje) i konsola się wyłącza. Podłączenie kabli takie samo jak wczoraj, nikt tego nie ruszał. Oczywiście próbowałem kilka razy ciągle to samo, TV pokazuje brak sygnału. W takim razie postanowiłem spróbować z drugim TV, zauważyłem dziwne zjawisko, dosłownie na sekunde pojawiał się obraz jakby z PS4 ale zaraz znikał (takie mrugnięcie). Przytrzymując dłużej PS wstało w trybie awaryjnym, wybrałem opcje obniżenia rozdzielczości - nic. Uruchom ponownie - znowu się wyłącza. Obecnie aktualizuje system ale chyba na niewiele się to zda. Przywrócić konsole do ustawień fabrycznych ? Oczywiście najważniejsze pytanie jaki może być problem, sprzęt jest uszkodzony czy to wina systemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Wygląda na problem z sekcją zasilania. Nie masz problemów z napięciami w domu itp? Może to nie konsola ale np listwa wariuje. Ja tak podobnie miałem kiedyś z pewnym innym urządzeniem w domu. Podłączyłem oddzielnie do gniazdka i śmigalo ;)

 

@ ntt_system --> U niego chyba konsola całkowicie się wyłącza. Dlatego tu chyba HDMI nie ma nic wspólnego. Bo gdyby konsola działała a nie było obrazu na TV to wtedy wejście HDMI / kabel.

 

@I need Money u ciebie konsola się całkowicie wyłącza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem sam się ''naprawił'', kila razy odłączyłem wszystkie kable i włączałem konsole ponownie, wybierałem opcje z trybu awaryjnego i w końcu jakoś zaskoczyło. Konsola coś tam sprawdzała (pojawił się jakiś pasek) po czym się włączyła. PS4 działało jak należy, kila razy włączałem i wyłączałem konsole. Wszystko byłoby OK gdyby nie fakt, że sytuacja się powtórzyła dosłownie przed chwila, miałem odpaloną grę i nagle crash - konsola się wyłącza. Ponownie udało mi się jakoś ją włączyć ale wygląda na to, że coś jest nie tak.

 

Dodam jeszcze, że PS4 nie potrafiło odnaleźć mojego soundbar'a przez bluetooth'a i podłączyłem PS4 do głośnika i głośnik do TV, może to kwestia tego podłączenia ?

Tylko w sumie dziwne, że przez cały dzień wszystko było OK na takim podłączeniu, dekoder NC+ podpinam na tej samej zasadzie i nigdy nie było problemów. Podłączyłem obecnie konsole bezpośrednio do TV i czekam na efekty, a was proszę o opinie, może teraz sytuacja się bardziej rozjaśniła, może faktycznie konsola ma coś uszkodzonego związanego z sekcją zasilania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, za double posta ale znowu to samo, konsola się wyłączyła, a wątpię żeby było to przegrzanie po 20min gry.

PS4 było podpięte do listwy, obecnie podłączyłem bezpośrednio do podwójnego gniazdka i zmieniłem hdmi, czas na kolejny test.

 

Edit: Znowu to samo wiec raczej ewidentnie wina zasilania, pojawiają się krzaki na ekranie i momentalnie konsola się wyłącza.

Opcjonalnie sprawdzę, jeszcze drugi TV ale chyba nie ma co czekać i trzeba reklamować sprzęt..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wczoraj kupiłem PS4 od sklepu sprzedającego konsole, zajmującego się serwisem itp" - wszystko w temacie, ciekaw jestem ile dałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem PS4 od sklepu sprzedającego konsole, zajmującego się serwisem itp.

nawet bym nie szukał problemu, tylko w te pędy wymieniał w ramach rękojmi na inny egzemplarz lub odstąpił od umowy. Kupiłeś szrot po jakiejś naprawie i dni marnujesz nad zastanawianiem się, co konsoli dolega? Imho bez sensu kompletnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Według mnie to ryzyko kupowanie takich urządzeń / sprzętów z tego typu sklepów bo domyślam się, że to jakiś zwykły sklep działający podobnie do lombardu.

 

Ja z takich sklepów nawet smartfona nie kupie bo to ryzyko :). Dlatego tym prędzej idź i walcz o zwrot forsy i kup w normalnym sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem własnie ze sprzedającym na pewno nie można powiedzieć, że olewa temat, dzwonił już chyba z 3 razy po naszej rozmowie. Numer seryjny na konsoli i pudełku są takie same więc raczej nie było nic przekładane, oryginalne plomby również nie naruszone. Konsola jest świeża bo to najnowszy model, który miał premierę stosunkowo niedawno, edycja z grą Far Cry Primal.

 

Do rzeczy, sprzedający zaproponował, że odeśle konsole do Sony na gwarancji i prawdopodobnie wymienią na nową i jeśli to możliwe, kurier dostarczy naprawioną/nową konsole bezpośrednio do mnie. Wspomniał też o wysyłce na własną rękę ale przy pierwszej opcji chyba to bezsensowne. Pozostaje kwestia czy pchać się w to czy żądać zwrotu pieniędzy bądź wymiany. Dodam, że budżet mam ograniczony wiec na nową raczej nie wyrobię, tym bardziej, że obecnie raczej brak większych promocji. Jeśli dostanę zwrot kasy to dalej będę szukał używanych i znowu mogę się wkopać, a tutaj przynajmniej mam namiar na konkretną firmę, a nie Leszka z OLX. Sensowną opcją jest też wymiana na inną bo wtedy nie muszę czekać, ale z drugiej strony prawdopodobnie Sony wymieni konsole na nową i wtedy nie muszę się już martwić i mam 100% pewność, że to nowy sprzęt,tylko trzeba czekać pewnie z 3 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola jest świeża bo to najnowszy model, który miał premierę stosunkowo niedawno, edycja z grą Far Cry Primal.

czyli mówisz, że sprzedano ci nową konsolę w serwisie po tak atrakcyjnej cenie, że aż szkoda było nie brać i długo takiej okazji nie będzie? W sklepie, który znakomicie zna się na cenach, bo serwisuje tego typu towar? Nie wiem czemu ale to raczej wzbudza podejrzenia niż je rozwiewa. Co oczywiście nie wyklucza, że miałeś pecha i trafiłeś na fabrycznie padnięty egzemplarz.

 

Ja bym się nie pierdzielił i odstąpił od umowy niż oczekiwał na zabawę z realizacją gwarancji, która może różnie wyglądać. Nie dość, że nie masz pewności, czy ci ją uznają, w sieci też jest kilka przypadków jak serwis Sony sobie miesiącami w kulki leci i w jakim stanie zwraca konsolę.

A co do plomb - nie wiem, jak to jest z ps4 ale swego czasu w necie było pierdylion poradników jak zająć się plombami przy x360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na drugim TV (Panasonic), udało się pograć 1,5h i dopiero wtedy konsola odmówiła posłuszeństwa. Już myślałem, że to wina pierwszego TV czy gniazdka bo udało się pograć dość długo...

 

Dziwne jest to, że na po kolejnym crashu, konsola wchodziła w tryb awaryjny ale wybranie opcji ''uruchom ponownie'' nic nie dawało, konsola się zrestartowała i zaraz wyłączała, odłączyłem kablem i próbowałem z 4-5 razy - nieskutecznie. Stwierdziłem, że podłącze konsole do pierwszego TV (Samsung) i co ciekawe konsola wystartowała od razu. Sytuacja miała miejsce też w drugą stronę, na Samsungu PS4 nie chciało ''wstać'' po podłączeniu do Panasonica odpalała od razu. Bardzo dziwny przypadek, myślałem o przegrzewaniu ale wtedy konsola świeci się chyba na czerwono ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

czyli mówisz, że sprzedano ci nową konsolę w serwisie po tak atrakcyjnej cenie, że aż szkoda było nie brać i długo takiej okazji nie będzie? W sklepie, który znakomicie zna się na cenach, bo serwisuje tego typu towar? Nie wiem czemu ale to raczej wzbudza podejrzenia niż je rozwiewa. Co oczywiście nie wyklucza, że miałeś pecha i trafiłeś na fabrycznie padnięty egzemplarz.

 

Ja bym się nie pierdzielił i odstąpił od umowy niż oczekiwał na zabawę z realizacją gwarancji, która może różnie wyglądać. Nie dość, że nie masz pewności, czy ci ją uznają, w sieci też jest kilka przypadków jak serwis Sony sobie miesiącami w kulki leci i w jakim stanie zwraca konsolę.

A co do plomb - nie wiem, jak to jest z ps4 ale swego czasu w necie było pierdylion poradników jak zająć się plombami przy x360.

 

Na 100% to konsola jest odnawiana czy tam naprawiana.. Dlatego taka cena. I racja nie ma co oddawać na gwarancji Tylko prosić o wzrot forsy i w ogóle anulwanie transakcji.

 

 

@ I need Money gdzie ją kupowałeś? Ma ten sklep stronę? I ile za nią dałeś? Bo nie napisałeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię, piszesz o nie Leszku krzaku z OLXa a właśnie tam się w sprzęt zaopatrujesz.

Niech sobie sam wysyła na gwarancję jak chce czy potrzebuje, Ty masz mieć sprawny sprzęt. Przestań ją testować, bo sama się nie naprawi tylko pakuj w tekturki i szoruj po wymianę na inną sprawną albo nawet lepiej zwrot gotówki.

Za niewiele więcej kupisz gołą nową 1216a w sklepie, w którym jak Ci coś padnie nie będzie sugestii wysyłania do SONY tylko wymienią Ci na następną.

Szkoda nerwów, ktoś zaszlachtował sekcję zasilania i wsio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celowałem właśnie w nową nawet wersje 500GB ale niestety miałem ograniczony budżet, a obecnie ceny są dość wysokie nawet za wersje z mniejszą pojemnością. Jedyne promo znalazłem na starsze wersje lub powystawowe wiec odpuściłem temat.

 

Bez problemu dogadałem się na wymianę na inną sztukę, tym razem z paragonem z Media Marktu wiec w sumie zawsze to dodatkowe zabezpieczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu dogadałem się na wymianę na inną sztukę, tym razem z paragonem z Media Marktu wiec w sumie zawsze to dodatkowe zabezpieczenie.

czyli znowu z drugiej ręki... ech. 1300 jesteś w stanie dać za nie wiadomo jaki szrot z którym poprzednik robił nie wiadomo co i gdzie a dozbierać ze dwie stówki na nówkę to już problem.

Dla mnie jakaś aberracja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja kupiłbym używkę jeśli cena produktu będzie o połowę niższa niż normalna sklepowa nówka. Inaczej nie ma kompletnie sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celowałem właśnie w nową nawet wersje 500GB ale niestety miałem ograniczony budżet, a obecnie ceny są dość wysokie nawet za wersje z mniejszą pojemnością. Jedyne promo znalazłem na starsze wersje lub powystawowe wiec odpuściłem temat.

 

Bez problemu dogadałem się na wymianę na inną sztukę, tym razem z paragonem z Media Marktu wiec w sumie zawsze to dodatkowe zabezpieczenie.

No Twoja decyzja, ale generalnie zdecydowanie bym odradzał zamianę. Nie masz pojęcia z jakiego źródła są te konsole, leży ich masa u tego gościa więc swap częsci jest banalny. Zdecydowanie podejrzane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem, że zrobiłem konserwacje swojego ps4, odkurzyłem podzespoły, wymieniłem pastę, termopady, wszystko ładnie złożyłem. Właczam wszystko jest ok ale po chwili wiatrak dostaje dość znacznych obrotów a gdy chce odpalic youtube a nie daj Boże jakąś grę to zaczyna coraz mocniej wyć, aż w końcu piszczy 3 razy i sie wyłącza. Następnie zeby jeszcze raz włączyć musze odpiąć z prądu i podłączyć. Gdzie popełniłem błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może któryś termopad się odkleił. Ja bym od razu zaglądał pod maskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Zapomniałem - jaką grubość padów dałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termopady dalem dokładnie takiej grubości jak oryginały, bralem je do sklepu zeby dopasować i wydawały się być takie same. Fakt na początku dałem grubsze bo az 1,5 mm i wtedy konsola odrazu przy uruchomieniu wchodziła na obroty i się wyłączała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...