Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kacper995

Poczta Polska

Rekomendowane odpowiedzi

Więc czekam na paczkę dostałem potwierdzenie od sprzedawcy że wysłał (zdjęcie z kartką) No i zaznaczone paczka 24 a emonitoring.pocztapolska pisze paczka 48

I teraz czy takie coś można zgłosić na reklamację?I jeżeli Paczka 24 idzie 2 dni to to też da radę zreklamować?(bo jak tak to co drugą wysyłkę miałbym darmową :E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Reklamacja jest zasadna w przypadku gdy zgłaszamy niewykonanie lub nienależyte wykonanie usługi pocztowej. Przytoczone statusy definiują Regulaminy usług powszechnych i umownych. W praktyce przedstawia się to następująco:

 

  • Powszechną usługę pocztową w zakresie przesyłki rejestrowanej uważa się za niewykonaną, jeżeli doręczenie przesyłki rejestrowanej lub zawiadomienia o próbie jej doręczenia nie nastąpiło w terminie 14 dni od dnia nadania. Do wskazanego terminu nie wlicza się dni ustawowo wolnych od pracy.
  • Powszechną usługę pocztową w zakresie usług przesyłki rejestrowanej uważa się za nienależycie wykonaną, jeżeli nastąpił ubytek zawartości, uszkodzenie paczki pocztowej lub przesyłki poleconej."

 

Nie wygrasz z nimi. Uwierz sam próbowałem i dostałem taki tekst jak zacytowałem wyżej.

I jeszcze dodam, że w pierwszej kolejności roszczenie z tytułu nienależycie wykonanej usługi ma nadawca. Ty mógłbyś tylko po uprzednim zrzeczeniu się do tego nadawcy przesyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to Paczka24 odnosi się do dni a nie godzin.....

No nic dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że zwykła paczka priorytetowa potrafi szybciej przyjść niż te 24/48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że zwykła paczka priorytetowa potrafi szybciej przyjść niż te 24/48

Ale usługa powszechne w rozumieniu ustawy, to chyba ta zwykła paczka, a paczka48 to dodatkowa usługa dostępna na poczcie z własnym regulaminem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio na Paczkę24 czekałem 3 dni, w tym prawie 2 dni leżała w WER Wrocław u mnie w mieście i żaden kurier jej nie zabrał ze sobą do doręczenia. Z kolei na inną przesyłkę, tym razem wysłaną jako list polecony priorytetowy czekałem 4 dni. Po 4 dniach już zaczynało mnie to niepokoić, że przesyłki nie ma, wchodzę na tą ich stronę do monitoringu przesyłek, wbijam jej nr i co się okazało? Że listonosz niby zostawił awizo i że przesyłka od 3 dni leży na poczcie. Z tym, że listonosz ani do mnie nawet nie zapukał, ani nie zostawił żadnego awiza. :E Poziom usług Poczty Polskiej od jakiegoś czasu niestety poleciał mocno na łeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalnie nazywa się to Usługa Pocztowa i można składać reklamację o paczki 24. (wiem, bo sam raz płaciłem odszkodowanie z własnej kieszeni). Odszkodowanie pokrywa tylko koszty nadania paczki.

 

Przesyłki leżą na WER Wrocław, z prostej przyczyny.... Uwaga .... Nie ma kto pracować! :lol2: .

Sam pracowałem na poczcie i odbierałem ładunki z WER Wrocław prawie zawsze opóźnione. Kierowcy mówili, że tam nie ma kto robić, bo codziennie 100 osób tak o sobie nie przychodzi do pracy. Pracownicy mają masakryczne warunki (wieczna umowa zlecenie itp.) w większości pracują tam studenci i siedzą tam max 2 miesiące. Ja osobiście się nie dziwię, jaka płaca, taka praca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PP przechodzi sama siebie

 

paczka wyslana (pierwsza od 5 lat, nie doręczona, awizowana - kilka domow na ulicy, kamery sa, zadne auto kuriera/pp nie bylo tam widziane, paczka wrocila i oczywiscie znowy awizowana a bylem caly dzien w domu) jeszcze i kazą sobie jeszcze 11zł za zwrot płacic

 

kupilem na lolegro jakies scierwo potrzebne, prosilem dpd, gosc nie umie, chcialem mu zamowic, nie ma tuszu w drukarce, dobra szkoda sie kopac z gosciem, zaplacilem z te paczke 24 i czekam, minelo 5 dni roboczych i pytam czy to wyslal, bo nawet jesli cos wypadnie to to rozumiem, czasami tak bywa, okazuje sie ze wyslal dzein pozniej, podał nr paczki i co? paczka od 3 dni lezy na poczcie, zadnego awiza/sms-a itp nie ma

 

wybranie sie na poczte u mnie to 30 min lekko, nie liczac stania w kolejce - minimum 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jakoś nigdy przygód z PP. Wszystko normalnie jest doręczane. Pewnie wina pracowników w rejonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro ma byc kolejna

 

fajnie byloby jakby nie doreczyli

 

1 moze sie zdarzyc

 

2 w ciągu 2 dni, no to max mojej cierpliwosci

jak nie doreczą trzeciej to leci full reklamacja na wszelakie koszty bo to są jaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nigdy nie miałem problemów z pocztą, za każdym razem elegancko dostarczona przesyłka, może raz był poślizg jeden dzień z paczką24. Aaa, no i dwa razy list polecony priorytet szedł 5dni zamiast oczekiwanego przeze mnie dwa dni.

Z kurierem inpostu więcej się wkurw..rzałem. Ani telefonu, ani awizo, a paczka do jakiegoś parcelshopu czynnego do 17 (hahaha :E) dostarczona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bloku to z reguły normalnie roznoszą - zwłaszcza jak renty/emerytury mają, bo wtedy starsi te parę złotych im zostawiają.

Niemniej parę lat temu dostawałem zawsze awizo. Nie wiem dlaczego. Pewnie nie chciało się windą na 8 piętro jechać.

teraz chyba zmienił się listonosz I jeden ok, ale ta zmiana dziwnym trafem miała miejsce chwilę po tym jak InPost wygrał przetarg na listy pisma sądowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PP przechodzi sama siebie

 

paczka wyslana (pierwsza od 5 lat, nie doręczona, awizowana - kilka domow na ulicy, kamery sa, zadne auto kuriera/pp nie bylo tam widziane, paczka wrocila i oczywiscie znowy awizowana a bylem caly dzien w domu) jeszcze i kazą sobie jeszcze 11zł za zwrot płacic

 

kupilem na lolegro jakies scierwo potrzebne, prosilem dpd, gosc nie umie, chcialem mu zamowic, nie ma tuszu w drukarce, dobra szkoda sie kopac z gosciem, zaplacilem z te paczke 24 i czekam, minelo 5 dni roboczych i pytam czy to wyslal, bo nawet jesli cos wypadnie to to rozumiem, czasami tak bywa, okazuje sie ze wyslal dzein pozniej, podał nr paczki i co? paczka od 3 dni lezy na poczcie, zadnego awiza/sms-a itp nie ma

 

wybranie sie na poczte u mnie to 30 min lekko, nie liczac stania w kolejce - minimum 15

 

 

 

Może dogaduj się aby wysłali pocztą jako odbiór w punkcie, gdzie paczkę odbierasz w kiosku ruchu albo na orlenie. Kiosk ruchu i orlen są na następny dzień od nadania, bo rozwozi to pocztex.

Albo niech Ci pocztexem właśnie wysyłają.. jak ktoś ma umowę, bo bez umowy 41zł najtaniej. Ewentualnie niech pakują w jakieś ogromne pudła po tv albo coś w ten deseń.. wtedy też "paczkowi" tego nie biorą bo mają osobówki i się im nie zmieści i idzie to na pocztexy.

 

Najgorzej to wybrać list.. bo to idzie na listonoszy na danym rejonie, to szanse dostania są zerowe. U mnie np w ogóle nie roznoszą takich paczek listowych. A normalna paczka, w sensie normalnie pudło może iść jako list.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

teraz chyba zmienił się listonosz I jeden ok, ale ta zmiana dziwnym trafem miała miejsce chwilę po tym jak InPost wygrał przetarg na listy pisma sądowe...

PP przejęła z powrotem "sądówki" z półtorej roku temu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bloku to z reguły normalnie roznoszą - zwłaszcza jak renty/emerytury mają, bo wtedy starsi te parę złotych im zostawiają.

Teraz już mało kto odbiera w gotówce. Z resztą sami listonosze mieli prikaz i premię za namawianie emerytów na konto w Banku Pocztowym.

 

Niemniej parę lat temu dostawałem zawsze awizo. Nie wiem dlaczego. Pewnie nie chciało się windą na 8 piętro jechać.

teraz chyba zmienił się listonosz I jeden ok, ale ta zmiana dziwnym trafem miała miejsce chwilę po tym jak InPost wygrał przetarg na listy pisma sądowe...

Zasadniczo w blokach zostawiają awizo w kilku przypadkach:

- czasem większych listów w ogóle nie biorą z poczty bo im się do torby nie mieszczą. To dotyczy rejonów gdzie do paczek są osobno samochodowi, a listy roznoszą piesi z ciąganymi torbami na kółkach.

- czasem nie chce im się taszczyć torby po schodach

- j.w. ale szkoda im czasu na chodzenie, więc tylko sru awiza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zanosiłem paczkę na pocztę. Zobaczyłem, że taniej wyjdzie mi wysłanie jako list polecony. I zaczęło się piekło :) Ona tego nie przyjemnie bo dostają opierdol od listonoszy. To ja mówię, co mnie to obchodzi? Po dłuższej dyskusjiw końcu z łaską przyjęła. Serio rozumiem tych ludzi, ale jeśli mam możliwość za to samo zapłacić taniej to korzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

1. Paczka 24 może iść do 48h zazwyczaj dociera w ciągu 24h a Paczka 48 może iść do 72h zazwyczaj jest w ciągu 24/48h.

 

2. Jeśli w monitorowaniu podane masz Paczka 48 to znaczy ze sprzedawca nie wysłał jako Paczka 24 tylko jako Paczka 48.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Zasadniczo w blokach zostawiają awizo w kilku przypadkach:

- czasem większych listów w ogóle nie biorą z poczty bo im się do torby nie mieszczą. To dotyczy rejonów gdzie do paczek są osobno samochodowi, a listy roznoszą piesi z ciąganymi torbami na kółkach.

Bywa tak, że bez paczek jest tyle listów, że do wózków się nie mieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Ostatnio zanosiłem paczkę na pocztę. Zobaczyłem, że taniej wyjdzie mi wysłanie jako list polecony. I zaczęło się piekło :) Ona tego nie przyjemnie bo dostają opierdol od listonoszy. To ja mówię, co mnie to obchodzi? Po dłuższej dyskusjiw końcu z łaską przyjęła. Serio rozumiem tych ludzi, ale jeśli mam możliwość za to samo zapłacić taniej to korzystam.

 

Nie ma czegoś takiego jak list polecony to się nazywa przesyłka polecona. I ja nie mam problemów jak coś się mieści w gabarytach i masie dla przesyłki poleconej to tak wysyłam i zawsze dochodzi cała przesyłka i w tych samych terminach co normalna paczka.

 

 

Po za tym ja już widziałem gostków którzy wołają po 20/30zł za wysyłkę a na pieczątce widniej np: 12zł. Allegro powinno ujednolicić opłaty tak jak to zrobiło z Intpostem wtedy cwaniaczki nie mogli by przerzucać część kwoty za towar do ceny wysyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak list polecony to się nazywa przesyłka polecona. I ja nie mam problemów jak coś się mieści w gabarytach i masie dla przesyłki poleconej to tak wysyłam i zawsze dochodzi cała przesyłka i w tych samych terminach co normalna paczka.

 

 

Po za tym ja już widziałem gostków którzy wołają po 20/30zł za wysyłkę a na pieczątce widniej np: 12zł. Allegro powinno ujednolicić opłaty tak jak to zrobiło z Intpostem wtedy cwaniaczki nie mogli by przerzucać część kwoty za towar do ceny wysyłki.

 

Koszt wysyłki to nie tylko koszt poniesiony na poczcie. Pudełko, czas potrzebny na zapakowanie, paliwo, by dojechać na pocztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

PP przejęła z powrotem "sądówki" z półtorej roku temu?

 

Nie wiem jak jest teraz ale ludzie pluli się że poczta potrafiła na tydzień przed rozprawą dostarczyć pisma a jak przejął intpost to potrafił dostarczyć pisma miesiąc po rozprawie hehe. Jeśli faktycznie teraz z powrotem ma to poczta to jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił Ci się jakiś gość który robi tam bo musi i szkoda mu paliwa na podjazd. Tacy ludzie się trafiają u każdego przewoźnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Koszt wysyłki to nie tylko koszt poniesiony na poczcie. Pudełko, czas potrzebny na zapakowanie, paliwo, by dojechać na pocztę.

 

Co nie zmienia faktu że te dodatkowe koszta nie powinny być wliczane do kosztów wysyłki bo to zwykłe naciąganie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Nie wiem jak jest teraz ale ludzie pluli się że poczta potrafiła na tydzień przed rozprawą dostarczyć pisma a jak przejął intpost to potrafił dostarczyć pisma miesiąc po rozprawie hehe. Jeśli faktycznie teraz z powrotem ma to poczta to jest super.

Gorzej dla listonoszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...