Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

aviator_pl

Gloway Fervent SSD 60GB - typowy tani chińczyk z wysyłką za 95PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Przez przypadek znalazłem na aliexpress taniego chińskiego ssdka. Akurat jak zamówiłem swojego goodrama c40 60gb na partycję systemową, przez przypadek wlazłem w aliexpress. Okazało się iż za 95PLN sprzedają tani SSD 60GB z wysyłką do PL w cenie. Co najważniejsze, dysk jest MLC. Oczywiście nie można się spodziewać fajerwerków....... ale chyba warto się przyjrzeć? Goodramowy SSD MLC 60GB kosztuje ok 150PLN. W cenie do 200PLN jest bardzo wiele modeli SSD z TLC nie nadające się z wiadomych przyczyn do dłuższego użytkowania (i nie chodzi tu o wydajność....). Do rzeczy. Osobiście potrzebowałem taniego SSD by odciążyć moją toshibe dt01aca100. Instalacja ssd przyśpieszy codziennie korzystanie z komputera (uruchamianie systemu, programów, edycja plików, video, itp. bez gier) i zwiększy żywotność toshiby na której mam bardzo wiele ważnych rzeczy. Po instalacji goodrama - praca na komputerze stała się znacznie przyjemniejsza (wszystkie programy stały się wielokrotnie bardziej responsywne). Gloway został zamówiony 11 kwietnia. Kwota zamówienia z wysyłką China Air Mail = 94,45PLN ( http://pl.aliexpress.com/item/Gloway-Fervent-Series-SSD-60GB-SATA-III-120G-Internal-Solid-State-Drive-2-5-SATA3-6/32607338597.html ). Paczka doszła dzisiaj. Także dość szybko (a nawet bardzo szybko bo 14 dni to niewiele).

 

 

SAM_1019.jpg SAM_1020.jpgSAM_1022.jpg SAM_1024.jpgSAM_1025.jpg SAM_1026.jpgSAM_1028.jpg

 

Nie ma co się rozpisywać czym tam się ten egzotyczny producent chwali. Ważne co jest pod maską. Oczywiście nie mogłem się powstrzymać przed tym żeby go otworzyć. Bo w końcu co jest warta gwarancja urządzenia z chin za 95PLN?

 

IMG_2997.jpg IMG_2998.jpg IMG_2999.jpg

 

W środku siedzi kontroler SM2246XT H AA (specyfikacja http://www.siliconmotion.com/A3.2_Partnumber_Detail.php?sn=7 ). Wystarczy wpisać w google i wychodzi na to że kontroler jest używany przez SanDisk czy SiliconPower. Na pewno jeszcze więcej producentów SSD używa go tylko pewnie się tym nie chwalą.Sama pamięć jest oznaczona H27QDG8D2BW2 i wg. tego co można wywnioskować z googla to są kości Hynix 16nm MLC, 16GB Mono Die ( http://bbs.mydigit.cn/simple/?t1618181.html ). Chińczyki dały ciała i sticker był tak naklejony że nie był naklejony więc sfotografowałem zawartość bez uszkodzenia naklejki niby chroniącej jedną śrubkę........

 

SAM_1030.jpg

 

Najważniejsza część jest poniżej - czyli typowe wypranie produktu w benchmarkach. Niestety okazało się że mój chipset H81 obsługuje tylko 2x sata3 ale udało mi się wygonić na chwilę nagrywarkę dvd.

 

asssd_goodram_C40.jpgasssd_gloway.jpg

 

crystaldiskmark_gloway.jpg crystaldiskmark_goodram.jpg

 

hdtune_gloway.jpg hdtune_goodram.jpg

 

 

Oczywiście znajdą się maruderzy którzy stwierdzą że gloway i goodram to g***..... Niemniej jednak każdy ssd będzie szybszy w pracy niż hdd. Co ciekawe, w hdtune wykres odczytu goodrama skacze. Nie wiem czemu. Natomiast gloway`a jest równy. Pewnie to wina kontrolera. Po wynikach można stwierdzić że jakoś tak specjalnie ten gloway nie odstaje od goodrama. Oba są słabe - fakt. Test miał na celu jedynie sprawdzenie czy gloway fervent 60GB bardzo odstaje od tanich dysków dostępnych u nas. Myślę że nikt by się nie zorientował po szybkości działania systemu/programów czy ma do czynienia z gloway czy goodram. Niektórzy powiedzieliby że gloway to wielka zagadka ale okazuje się że producent montuje podzespoły które są używane przez znane marki i tam ten sam sprzęt się sprawdza. Więc po co przepłacać? Goodram zostaje u mnie w budzie a gloway leci do notebooka. Tam zmiana laptopowego super wolnego hdd na gloway ssd będzie skokiem kosmicznym w wydajności..............

 

Pozdrawiam WalaZZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już wiele takich dysków na ali i zastanawiałem się co są warte. Więc plus za ryzyko kupna i za chęci go przetestowania.

Jak sam wspomniałeś, ten egzemplarz jest dość kiepski ale za taką cenę? Myślę, że warto, choć bardziej bym skłaniał się ku wersji 120/128.

Pytani jakie nie daje mi spokoju czy takie "wynalazki" mają zawsze takie same podzespoły czy może jest jakiś rozrzut jakościowy?

Wrzuć screeny z testów tutaj jak możesz, przyda się dla potomnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie fajna ciekawostka. Pytanie co z trwałością tego sprzętu, no i czy będą cały czas dawać te same podzespoły czy może co akurat pozostało hynixowi, micronowi itd. Ktoś skłonny kupić 128/256 gb i przetestować na własnej skórze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm gloway fervent 256GB kosztuje 68$ czyli jakies 260PLN. Czy się opłaca?. Ciężko stwierdzić. Obecnie u nas w PL jest duży wybór SSD w dobrych cenach. Natomiast nie da się kupić dysku za mniej niż 100zł w dodatku MLC i 60GB :lol2: Myślę że raid 0 z takich 2x gloway60GB w cenie mniejszej niż 200PLN to ciekawa oferta. Właśnie oglądałem ceny i goodram c40 60GB staniał do 130PLN - też dobra cena :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modele z większymi pojemnościami już nie mają takiej przebitki cenowej.

Wyniki wersji 60GB nawet się pokrywają z tym, co podaje producent/sklep:

HTB1.0DIKVXXXXcyXVXXq6xXFXXXP.jpg?size=45635&height=278&width=663&hash=5169c00f328e0f8e4e814b823464b167

120GB to jest poziom Kingstona V300, a 240GB już niestety odstaje wydajnością od Sandiska Plus, przy w sumie niewiele niższej cenie.

 

60GB do starego komputera jak najbardziej ok, o ile nie będzie problemów z kompatybilnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jak na 60GB to się opłaca. Powyżej już nie. (chociaż ten kingston v300 co podałeś to obecnie sprzedawany jest w nowej rewizji - słabszej). Dlatego sam zrezygnowałem z V300 - obecna wersja to tragedia we wsi.

 

http://www.anandtech.com/show/7763/an-update-to-kingston-ssdnow-v300-a-switch-to-slower-micron-nand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tytułu zaaplikowania do laptopa SSD postanowiłem kupić szybszego i starego wrzucić do lapka.

 

Wybór padł na Sandisk SDSSDA-120G-G25 169PLN z wysyłką. 120GB MLC synchroniczne.

 

Różnica jest znaczna:

 

EC9O0Gd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie za 100zł można kupić np używanego microna m4 64gb.

Fakt dyski mają już swoje lata, ale jednak bardziej markowe.

 

Wsadziłem mamie do lapka z c2d i 2gb ramu, jak dla mnie lapek dużo przyjemniej sie zachowuje niż na jakimś leciwym hdd 160gb.

 

Tak czy siak te 100zł to max co warto włożyć w laptopa wartego obecnie 200-300zł, a komfort pracy rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...