Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Beng98

Używana gtx 970

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam na oku gtx 970 http://olx.pl/i2/oferta/karta-graficzna-gigabyte-windforce-3x-gtx970-4gb-CID99-IDeWrpD.html#:9e6c80d744. Tylko czy 1000 za używaną to trochę nie za mało? Co wiecej wystawiający pisze że do negocjacji. Trochę podejrzane. I jakimi programami sprawdzać kartę i jakie wyniki powinny być przy tej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam na oku gtx 970 http://olx.pl/i2/oferta/karta-graficzna-gigabyte-windforce-3x-gtx970-4gb-CID99-IDeWrpD.html#:9e6c80d744. Tylko czy 1000 za używaną to trochę nie za mało? Co wiecej wystawiający pisze że do negocjacji. Trochę podejrzane. I jakimi programami sprawdzać kartę i jakie wyniki powinny być przy tej?

Dlaczego za niska zaczyna sie nerwowka zwiazana z Pascalem :E jak mozesz odebrac ja sam to ok, obejzysz karte czy plomby nie pozrywane, kolo pewnie ma dalej kompa to mozesz zobaczyc czy dziala stabilnie. Z OLX to tylko odbior osobisty dwa razy sie nacielem I dziekuje :E karta ma jeszcze dluga gwarancje wiec ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie programy do testowania i co sprawdzać? Pierwszy raz kupuję używaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, cena wydaje się niska, ale nie podejrzana. Najważniejsza sprawa to gwarancja. Standardowo GB nie plobmuje kart, więc jeśli tylko papiery się zgadzają to raczej ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie programy do testowania i co sprawdzać? Pierwszy raz kupuję używaną.

Spytaj czy kolo nie wrzuci tego na Allecostam wtedy masz jeszcze ubezpieczenie traznakcji mozecie sie podzielic kosztem a zawsze to pewne, a program standardowo 3Dmark Firestrike, najlepiej jak by byl Wiedzmin 3 ten jest bezlitosny dla kart :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie brzmi trochę jak sprzedam gtx980ti po babci, używana do sprawdzania poczty i worda, stan doskonały. Sprzedaje, bo babcia zmarła. Ale ok, nie twierdzę że coś jest nie tak jedynie fascynuje mnie ten typ sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena imho za niska jak za tą wersje i ponad 2 lata gw i jeszcze do negocjacji (czerwona lampka świeci się że aż strach)

 

Dlaczego nie wystawił na allegro? zeszła by raz dwa.

 

Olx - tylko z odbiorem osobistym.

 

Tutaj przykład co możesz dostać za 1k ale realnie http://allegro.pl/gainward-gtx-970-i6155915376.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że mieszkam w Lublinie a nie chcę brać karty bez obejrzenia i przetestowania. W końcu 1000 piechotą nie chodzi. Ta z mojego linka to chyba jedyna którą sprzedają w mojej okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoń nie piszesz.Może sprzedał już i nie zdjął ogłoszenia y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio ktoś wystawił GTX 980 Ti za 1700 zł na olx i jak ktoś dzwonił i prosił o wystawienie na allegro to rozłączył się :D lepiej to dobrze sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sprzedaję na OLX bo na allegro masa oszustów i nie wystawiam...już ponad 10 sprzedanych rzeczy...mogą do mnie walić drzwiami i oknami.Jak coś będę wystawiał to dam znać...tylko nie pytajcie o allegro bo odłożę słuchawkę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super, sprzedawca nie odpisuje od pięciu dni xd

 

Jakoś wcale mnie to nie dziwi :) tak jak się domyślałem - wałek.

 

A ja sprzedaję na OLX bo na allegro masa oszustów i nie wystawiam...już ponad 10 sprzedanych rzeczy...mogą do mnie walić drzwiami i oknami.Jak coś będę wystawiał to dam znać...tylko nie pytajcie o allegro bo odłożę słuchawkę :E

 

Że jak?

 

Przecież allegro ma program ochrony kupujących, nie dostaniesz przedmiotu/dostaniesz inny żądasz zwrotu kasy, więc nie wiem jakim cudem ci oszuści mogą Cię oszukać na allegro? :D

 

OLX - lokalnie z odbiorem osobistym ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie.Powiedz mi ile osób idzie na policję jak ich oszukają na 50 złotówek np.?Jak mnie i ponad 50 innych osób oszukano na ponad 200 to oczywiście że zgłosiłem i odzyskałem kasę po paru miesiącach a śledztwo to sobie sam dopowiedz...oszustów masa jest nie tylko na olx i nie ma o czym dyskutować.Jak ktoś jest oszustem to cię oszuka tak samo na olx i allegro a czy to zgłosisz i będziesz się szwendał po policji czy sądach to wszystko zależy od kwoty.Oczywiście na allegro odzyskasz kasę ale jak pisałem ile osób zgłosi oszustwo dalej niż do allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mowa o karcie za ok 1K.

2. Każdy powinien zgłaszać w przypadku większej kwoty.

3. Nie OLX z wysyłką - już kilka razy zostałbym oszukany (tu uznaje tylko odbiór osobisty)

4. Na allegro pomimo prawie 400 transakcji nie zostałem ani razu oszukany.

5. Każda transakcja na odległość wiąże się z ryzykiem, ale myślę że allegro jest pod tym względem najbezpieczniejsze i wolę wydać te parę zł więcej zarówno przy kupnie jak i przy sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem gadacie niepojęte głupoty i wszystkich wsadzacie do 1 wora. Sam kupiłem gtx770 za 600zł z olx.pl gdzie ceny było w granicach 800-900 i dostałem dobry towar z gwarancją i było wszystko ok.

 

Ja osobiście powiem wam tak: Każdy ocenia przez pryzmat samego siebie :]

Ja w aukcjach piszę co i jak by ktoś wiedział co się działo, wy macie do tego zastrzeżenia bo widzicie w tym przekręt. Zastanawia mnie dlaczego? Czyżbyście sami tak opisali coś swojego byleby to opchnąć?

Czasem nie znaczy że zawsze tak jest, powiedzmy że na 100 transakcji na olx.pl niech 3 będą to oszustwa, to najgłośniej usłyszysz właśnie o tych 3. I sam musisz przyznać że kupiłeś kartę po naprawdę okazyjnej cenie, teraz pozostaje kwestia tego czy odbierałeś osobiście, czyli dużo mniejsze ryzyko, czy też zaryzykowałeś przesyłkę.

 

Każdy ocenia przez swoje doświadczenia, jeśli oszukają Ciebie bądź kogoś z twoich znajomych to będziesz ostrożniejszy i do wszystkiego będziesz podchodził podejrzliwie.

Powiem Ci tak, z doświadczenia wiem iż mało kto pisze że podkręcał procesor bądź kartę graficzną, do tego nikt nie doda że katował sprzęt po 8-10 godzin dziennie itp. bo odstrasza to potencjalnych klientów. Więc jeśli czytasz że coś jest "prawie nówka, mało używana" to nie bierze się tego jako 100% pewniak, bo wiadomo że większość sytuację podkoloruje aby zachęcić do kupna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP

 

Trafiłeś na uczciwego, gdybyś trafił na oszusta nikt z olx by nie pomógł i byłby temat że zostałeś oszukany i lament że tyle kasy stracone.

 

Ja osobiście powiem wam tak: Każdy ocenia przez pryzmat samego siebie :]

 

Może ty, ja jakoś sprzedałem ponad 500 przedmiotów i nikogo nie oszukałem, ale wiem ilu oszustów krąży w sieci i ile jest tematów z ostrzeżeniami, przez olx wyłapałem najwięcej prób oszustwa, właśnie przez wpłacenie i "wysyłkę" :D

 

PS. Co do gtx 970, z linku gigabyte g1 jest po ok 1500zł nówka, na allegro gość wystawił od 900zł licytację, 1200zł kup teraz, nikt za półdarmo nie sprzeda, chyba że jakiś niesprytny.

 

Czasem gadacie niepojęte głupoty i wszystkich wsadzacie do 1 wora. Sam kupiłem gtx770 za 600zł z olx.pl gdzie ceny było w granicach 800-900 i dostałem dobry towar z gwarancją i było wszystko ok.

 

I gdzie ta niepojęta głupota?

 

A ja na allegro kupiłem msi gtx 960 2gb za 680zł ze znanej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam na oku gtx 970 http://olx.pl/i2/oferta/karta-graficzna-gigabyte-windforce-3x-gtx970-4gb-CID99-IDeWrpD.html#:9e6c80d744. Tylko czy 1000 za używaną to trochę nie za mało? Co wiecej wystawiający pisze że do negocjacji. Trochę podejrzane. I jakimi programami sprawdzać kartę i jakie wyniki powinny być przy tej?

 

Za niska chyba nie. Ale jak chcesz to mogę Ci sprzedać mojego Gigabyte Gtx 970 za np 1300 zł na gwarancji jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny gtx970 idą w dół w szybkim tempie.

Ja wystawiłem na allegro mojego GB WF3OC z 2-lenią gwarancją za 1070 zł i sprzedać nie mogę :)

Także oferty 1000 zł na olx są całkiem normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj linka bo nie widzę takiej ceny za kartę, może sam kupie ;)

 

R9 290x w najlepszej wersji też idą w dół http://allegro.pl/sapphire-r9-290x-tri-x-oc-i6167749961.html

 

To chyba efekt bum na nową generacje kart.

 

PS. Co do karty z olx za 1k do nego

 

Super, sprzedawca nie odpisuje od pięciu dni xd

 

Już wszystko zostało napisane.

 

Jak napiszesz że wpłacisz kasę to się odezwie :D

 

Kolejny wałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sprzedała się w tym samym momencie co wszedłem to znaczy ,że taniocha była :E

 

Cena GTX 970 leci bardzo szybko 2tyg temu jeszcze po 1200-1300 droższe MSI schodziły teraz po 1100 trzeba się prosić...

 

sam sprzedałem MSI 3 dni temu za 1225zł ,ale to był ostatni dzwonek za takie pieniążki :D

 

Najtaniej Gigabyte i Asusy natomiast MSI najlepiej się ceni ale dopłacać 100-200zł za tą samo kartę to głupota brać najtańsze z gwarą, a niektóre karty nie mają nawet pół roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem, chociaż tak bez satysfakcji, bo cena niższa niż się spodziewałem, że będzie. Spóźniłem się 2 tygodnie ze sprzedażą, albo pospieszyłem. Czas pokaże, co przyniesie premiera nowych modeli. Teraz wiem przynajmniej, że warto dopłacić do MSI Gamingów, bo te trzymają ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie bardzo trzymają - zauważ, że te po > 1200 wiszą, a schodzą te za 1100 zł

 

a zresztą już nie dziadujcie, wiele osób kupiło 970 po 1300-1400 rok, półtora temu, nagrali się po uszy, teraz sprzedają ze "stratą" 200-300 zł i jeszcze źle :E to tak jakbyś kartę wypożyczał za kilkanaście zł na miesiąc - to zły interes?

 

GB nie tylko tańsze były/są w sklepach, ale do tego jeszcze są ... długie - a to jednak ogranicza liczbę kupujących, np. do mojej budy ledwo wchodzi EVGA SSC; nigdy na GB więc nawet nie patrzyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...