Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DyndaS

TV ~48"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam się do zakupu TV do gier PC, aby pograć sobie na padzie z kanapy oraz do oglądania seriali/filmów, czasem jakieś F1. Grywam też w zaawansowanym stopniu w Project Cars (oczywiście kierownica), stąd input lag jak i zminimalizowanie smużenia jest tutaj dosyć istotne.

 

Ogólnie w kwestii TV jestem dosyć zielony, bo ostatnim jaki miałem był kineskopowy dobre 10 lat temu :P

 

Nie przeglądając przesadnie długo upatrzyłem sobie Sony KDL-48W705C, bo ludzie chwalą go za niski input lag.

 

- Nie interesują mnie zbędne bajery,

- Ważne aby nie był awaryjny.

- Dłuższa gwarancja mile widziana

- Niski input lag

- Możliwość podwieszenia na ścianie

- Cena do ~2,5k

 

Na co szczególnie zwracać uwagę przy wyborze TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na co szczególnie zwracać uwagę przy wyborze TV?

 

Na typ matrycy (imho tylko VA przy telewizorach) oraz na równomierność podświetlania - clouding to coś, co powoduje, że po chwili wyp...taki telewizor przez okno i nie mówię o niedoświetlonych rogach przy >40, a o chamskich białych plamach widocznych na matrycy na ciemnych tłach - wieczorne oglądanie to istny dramat.

 

PS - mało awaryjny? Zapomnij :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS - mało awaryjny? Zapomnij :E

 

Co masz dokładnie na myśli? 8:E

 

 

 

Co uważasz o tym samsungu? Niby chwalą go za bardzo dobrą czerń, więc strzelam, że to VA :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dokładnie to, o czym pisałem. Awaryjność telewizorów dziś to temat rzeka. Zresztą, prędzej czy później i tak padnie to chwilę po gwarancji...marek nie wymieniam, znajdziesz informacje na www. Mój od kupna, padł po tygodniu - odpalony po tygodniu na godzinę czasu i zdechł w trakcie oglądania 3D. Zresztą, nie na darmo pisano o pewnych procesach w USA...

 

2. Nic, omijam ich produkty, jak tylko mogę. Pamiętam ile "ochów i achów" pisano przy 48H6400...widziałem 3 różne sztuki, z tak ogromnym cloudingiem, że nawet znacznie tańsze i słabsze IPSy innych producentów wypadały fantastycznie. Najlepsze jest to, że miałem podpięty pendrive i oglądałem plansze (kolory), a osoba mi towarzysząca zapytała: "co to są te plamy i ten brud"...osoba, która w ogóle nawet nie wiedziała, że ja szukam TAKICH zasyfień matrycy...laik to widział. Ot, telewizory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać o sony i ten wymieniony przeze mnie model, a napisałem samsung :boink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyplomatycznie również nic o tym nie powiem - dla mnie Sony to synonim firmy, która nie do końca wie do kogo chce trafić. Sprzęt względem konkurencji jest często znacznie droższy...za to gorzej wyposażony, a i funkcjonalność (soft) leży. Przypomina mi się tez zabawna rzecz - mamy KDL'a, który kosztował blisko 4500. Po czasie aplikacja youtube dla niego przestała być wspierana...gdy mój Panasonic, Toshiba (ekhem...) wspierają nadal bez problemu zawartość "smart tv". Pewnie dlatego producenci koreańscy tak mocno wybili się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem obczaić tego samsunga sony w sklepie i niestety obudowa świeci się jak psu jajca na wiosnę...

 

Dosyć gruba ramka z błyszcząego plastiku :( . W756C, widziałem, że miał srebrną chyba z aluminium + była dużo cieńsza co prezentowało się dużo, ale to dużo lepiej. Niestety cena +500 zł za 50" i nie wiadomo jak z input lagiem.

 

Edit.

 

Czy to prawda, ze W705C ma matrycę 50Hz, a W756C 100Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Philips 6400 - jeszcze na dobre nie trafił na półki sklepowe, ale pierwsze wrażenia, również ze względu na input lag są obiecujące - na pewno Ci się spodoba, tylko poszukaj go w sklepie i pobaw się nim przynajmniej te 15 min. Odnośnie input lag - wszystkie Philipsy w tym roku mają mieć tę wartość na poziomie ~30 ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W705C ma 50/60Hz, W755C ma 100/120Hz.

 

Zamiast tych TV lepiej wziąć 48" J6200 od Samsunga. Panel 120Hz , VA, brak wad serii H6400 (kurz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz pan Soniacza nie Szajsunga!

Kiedyś miałem Soniacza który działał z 10lat teraz mam Sharpa 80cali działa 5lat :)

Do firmy Szajsung nie mam szczęścia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz pan Soniacza nie Szajsunga!

Kiedyś miałem Soniacza który działał z 10lat teraz mam Sharpa 80cali działa 5lat :)

Do firmy Szajsung nie mam szczęścia :(

 

Bleeeee bleee blee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba znowu mnie czeka wyprawa do sklepu :P

 

Edit.

 

Tak czytając testy tego samsgunga niestety jego input lag jest stosunkowo wysoki, bo 45ms.

 

Sporo też czytam o problemach z plamami na matrycach, czego samsung nie chce w ogóle wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat. Szukam telewizora do 50" z androidem. W oko wpadł mi model Sony KDL-50W756C. Z drugiej strony podoba mi sie podświetlenie z TV Philips. Co byście polecili do kwoty max 3K question.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz koniecznie Androida, to w tej cenie tylko Sony W755C 50". Na Philipsy nawet nie patrz. Android robi co chce z TV, poza tym w tej cenie tylko 50/60Hz. W Sony masz natywnie 100/120Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam właśnie TV ze srebrną obudową, a ten spełnia moje oczekiwania. Chyba się na niego zdecyduje wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz srebrną budę to W756C. Natomiast, jeśli Android nie jest musem, to zwróć uwagę na Panasa DS630.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwile mnie nie było, a mi tu już temat podkradają :E

 

Właśnie też tak nie wiem jeszcze do końca co z tym TV, ale w sumie najbardziej na tą chwilę kusi mnie ten W755C, bo srebrna ramka o ile ładna, to raczej przy oglądaniu chyba lepiej mieć czarną. Już nawet pomimo tej ceny 3k najbardziej boli mnie fakt, że do tego trzeba jeszcze dokupić nagłośnienie :kwasny:

 

 

Edit.

 

Hmmm... W805C jest droższy o te 50 zł, a ma 3D. To chyba właśnie to samo co W755C ale z 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem jeszcze raz w MediaExpert oraz RTV Euro AGD, obczajałem też samsunga J6200 i jakoś mi nie podszedł. Błyszcząca ramka + jakby mniej atrakcyjny obraz.

 

Chyba kupię W755/W756. Jeśli mi coś nie podejdzie, to zawsze jest ewentualna opcja zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba kupię W755/W756. Jeśli mi coś nie podejdzie, to zawsze jest ewentualna opcja zwrotu.

 

Też się zastanawiam nad tym modelem. Czy będziesz wykupywał ewentualnie dodatkową gwarancję i gdzie bedziesz kupował ten TV jak się zdecydujesz question.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Sony z androidem czyli te z dopiskiem C (ok teraz wszsytkie są C) mają większy input lag. I tak jest niski bo poniżej 40ms ale to nie jest już ~20ms jak w modelach B. Musisz mieć tego androida?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie mam zamiaru wykupować gwary dodatkowo.

 

Tam gdzie taniej :P

 

Ogólnie Sony z androidem czyli te z dopiskiem C (ok teraz wszsytkie są C) mają większy input lag. I tak jest niski bo poniżej 40ms ale to nie jest już ~20ms jak w modelach B. Musisz mieć tego androida?

 

Niby niekoniecznie, ale raczej dobrze aby był. Model W705C ma input lag na poziomie 13 ms, ale gorszy obraz i ramka z błyszczacego plastiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Podepnę się pod temat, bo padły mi w moim LG wszystkie porty HDMI i właśnie rozglądam się za czymś nowym.

 

Po opiniach na ceneo zainteresował mnie Samsung H6400, bo jest to telewizor z przytłaczającą wręcz ilością pozytywnych komentarzy.

Widzę jednak, że Wy tu po nim ostro jedziecie, więc zaczynam się już wahać.

 

Ogólnie nie jestem zwolennikiem jakiejś konkretnej marki, chociaż jeśli miałbym wybierać, to poszedłbym chyba w stronę Samsunga. To dlatego, że w rodzinie większość osób ma smartfony Samsunga i chciałbym, żeby bez problemu można się było połączyć z telewizorem i wyświetlić zdjęcia/filmy.

Nie ukrywam, że jednym z głównych kryteriów, jakimi się kieruję, jest wygląd. Telewizor to w końcu też mebel i musi jakoś wyglądać, tym bardziej, że stać będzie w salonie.

 

Z funkcji, jakie mnie interesują, na pierwszym miejscu stawiam na:

- przejrzyste, łatwe w obsłudze i sprawnie działające smartTV,

- wygodne korzystanie z internetu ("smart pilot", możliwość sparowania klawiatury, sterowanie smartfonem),

- sprawnie działający "upłynniacz ruchu", tzn. bez artefaktów, mikroprzycięć itp.

 

Telewizora będę używał do:

- wieczornego/nocnego grania z PC/konsoli (tutaj przydałaby się przede wszystkim dobra czerń, input lagiem się specjalnie nie przejmuję),

- oglądania telewizji naziemnej (dobre skalowanie treści SD),

- oglądania filmów z wypożyczalni internetowych przez Wi-Fi (tutaj szczególnie wymagam maksymalnie dobrej jakości, braku przycinek, artefaktów, sprawnego interfejsu smartTV)

- czasem jakiś film z DVD/BR

- zdjęcia z PC/pendrive

 

Jeśli chodzi o cenę, to nie nastawiam się na jakąś konkretną kwotę. Chciałbym coś, z czego będę zadowolony. Nie chciałbym jednak przesadzać, bo czasy mamy takie, że sprzęt psuje się po paru latach.

 

P.S.

Ostatnio wpadły mi w oko telewizory SUHD Samsunga, np. taki KS7000 (49"). 4K raczej nie jest mi koniecznie do życia potrzebne, ale do wyświetlania zdjęć z PC/smarfona byłaby to całkiem fajna rzecz. Mam też już trochę filmów nagranych smartfonem w rozdzielczościach >FHD.

 

Zainteresowała mnie również funkcja HDR, jednak nie znalazłem na jej temat interesujących mnie informacji. O ile co do filmów to wiem, że ich dostępność jest niewielka i to raczej bardziej odległa przyszłość, o tyle ciekaw jestem, czy HDR daje jakieś korzyści w połączeniu z PC. Głównie chodzi mi o takie rzeczy jak płynność przejść tonalnych (szczególnie przy wyświetlaniu zdjęć), głębsza czerń, bielsza biel itp. Podobnie w przypadku gier z PC/konsoli, czy można liczyć na jakąś poprawę, np. lepszą widoczność detali w "cieniach". Jeśli HDR ma działać tylko w specjalnie przygotowanych materiałach wideo, to raczej mnie to nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Podepnę się pod temat, bo padły mi w moim LG wszystkie porty HDMI i właśnie rozglądam się za czymś nowym.

 

Po opiniach na ceneo zainteresował mnie Samsung H6400, bo jest to telewizor z przytłaczającą wręcz ilością pozytywnych komentarzy.

Widzę jednak, że Wy tu po nim ostro jedziecie, więc zaczynam się już wahać.

 

 

https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=samsung%20h6400%20kurz%20na%20matrycy

 

Samsung sam zadbał o złą opinie o tym modelu, pozbawionym tej wady jest j6400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś z Was tego J6200? Ciekawi mnie jak się sprawuje po dłuższym użytkowaniu.

Przeczytałem test na hdtvpolska i ogólnie wszystko wygląda dobrze, ale martwi mnie to, co napisali o funkcjach smart. Ponoć nie chodzą zbyt żwawo i po włączeniu trzeba długo czekać, aż się system załaduje, żeby było płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...