Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Refejlu

uzywana karte do 500zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam dylemat z wyborem uzywanej karty graficznej. Stara karta hd7850 2gb przestala wyswietlac obraz mimo ze wiatraki dzialaja, ale to juz nie istotne. Postanowilem zakupic uzywana karte do 500zl, na wiecej mnie nie stac. Z gory dodam ze nie nie planuje dozbierac pieniazkow na nowszy model. Na oku mam 2 karty ktore sa mocniejsze niz moj stary radek: gtx660 ti i r9 270x. Ktora stajnie wybrac? Zieloni czy czerwoni? Ktora karta bardziej sie dopasuje do mojeg sprzetu?

 

Konf.:

I5 3570k

16Gb ram geil 1866mhz

Zaslacz ocz600W

Plyta glowna: msi military III

 

Licze na dobre rady i opinie na temat tych kart. Mile widziane alternatywy dla tych kart. Dodam ze glownie grywam w gry mmorg i hns pokroju Diablo 3 lub Tree of Savior, czasem Fifa 15 i gry retro indie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

660ti czy 270x obecnie bez roznicy w wydajnosc.

 

270x ma ta wade, ze tansza 270 to ten sam rdzen i modele od MSI/Asusa bez problemu pracuja na zegarach 270x. Unikal bym Sapphire czy Power Color bo ich 270 mialy problemy z OC, tak samo nie kupuj 3wiatrakowego Gigabyta ze wzgledu na glosnosc tego chlodzenia. No i 270 latwiej dostac na gwarancji niz 660.

 

660ti ma na + mniejszy narzut sterownika na CPU ale z drugiej strony pewnie trzeba bedzie wymienic paste na rdzeniu.

 

Inna alternatywa to kupienie nowej 750ti, karta bedzie mniej wydajna ale masz 3 lata gwarancji i pewnosc, ze zaraz nie padnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za rady :)

 

Jesli chodzi o 750ti to niestety jej wydajnosc wola o pomstwe do nieba i wg mnie owa karta to nieporozumienie. Fakt gwarancja jest, ale wydajnosc w grach mi diametralnie spadnie w porownaniu do mojego starego hd7850. Jesli chodzi o 7950 to ciezko znalezc do 500zl... minimum widzialem za 650zl bez gwarancji. Aktualnie znalazlem 660Ti za 410zl, oraz 270X OC za 450zl + gwarancja do marca 2017. Wybaczcie ze tak wybrzydzam, ale czuje ze pod dluzszej konsultacji z bardziej doswiadczonymi kolegami osiagne lepsza wydajnosc za dobre pieniazki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

270/270x ze względu na wsparcie sterownikami, w nowych grach jest już róznica, sama karta wygeneruje 20-25% klatek wiecej niż twoja stara o ile nie była po oc :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko hm? za 650 zł to juz masz 7970 i 280x nieraz sa oferty na allegro tak samo 270/270x do 400 zł szukaj cos w tych przedziałach cenowych lub coś licytuj może sie uda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem, używałem i byłem zadowolony - dobre chłodzenie i niezła kultura pracy...wydajność już nie taka, ale za te pieniądze ciężko o coś lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to klamka zapadla. Zaoszczedzilem troszku.

 

Jednak lipa, okazalo sie ze karta nie ma juz ani dnia gwarancji i sprzedajacy jest drugim wlascicielem. Odmowilem zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ta cene i bez gwary cena oki śmiało możesz brać a jak masz blisko odebrać osobiście jak juz szukasz na olx bo tam to ryzyk w cenie 500 zł dobra kartę z gwarancja to ciężko ci będzie coś wyrwać raczej jakiś rozruch 7-14 dni itp .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za rady :)

 

Jesli chodzi o 750ti to niestety jej wydajnosc wola o pomstwe do nieba i wg mnie owa karta to nieporozumienie. Fakt gwarancja jest, ale wydajnosc w grach mi diametralnie spadnie w porownaniu do mojego starego hd7850.

GTX 750 TI = GTX 660 jeśli mowa o nowych grach.

 

Nie rozumiem tego hejtu za 499 zł nowa karta i 3 lata gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tylko o wydajność gtx 750Ti dzieli przepaść wydajnościowa od takiego 270x czy HD 7950. A 660ka w wielu grach potrafi być nawet o 20-25% szybsza od 750Ti, a może i więcej. Takie 35 fps vs 45fps to już robi różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...