Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lemr0

Co dodać, co zmienić?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupowanie GTX980 za 2.1K przed premierą GTX1080 to średnio rozsądny pomysł. Ja bym posiedział na grafie zintegrowanej te 2 miechy albo kupił jakiegoś GTX950/960 na przeczekanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie gry i grafika komputer będzie chodził do 14h dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw:

Mój link

Można wziąć tańszy zasilacz.

Co do grafiki. Bierzesz EVGE, oni mają program step-up (możliwość zmiany karty na nowszą w ciągu 90dni) dowiadujesz się czy w morelach jest taka opcja, po premierze wymieniasz kartę na nowszą i dopłacasz trochę kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko komputer chciałem sobie wziąć na raty i bardziej mi się to opłaci w innym sklepie. / Ale dziękuje za odpowiedź pomyślę nad tą karta graficzną.

 

Jaki byłby ten tańszy zasilacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ już pisałem wiele razy o komputer do 6000zł dużo miałem propozycji i każda była inna a te off-topy w komentarzach tylko mnie kierują na inny tor. Szukam takiego komputera którym będę się cieszył długie lata bez żadnych reworków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Ci wysłałem zestaw. Możesz w nim zmienić procesor na i7 i RAM na 16GB. Branie karty droższe niż 970 teraz to strata kasy.

Podaje Ci lepszy zasilacz i grafikę ale Ty i tak wiesz swoje.

 

No ale w sumie.. Twoja kasa, kupuj co chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz chciałem zmienić ponieważ nie ma jej w tamtym sklepie. Zbuduje to co mi mówiłeś w innym sklepie i wszyło mnie to : 5008zł Coś do tego mogę dobrać.

 

Niestety tamten sklep nie posiada wymienionych przez Ciebie zasilaczy.

 

Finalnie wygląda to tak : http://www.morele.net/inventory/info/q0l70U/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno 970 2 miesiace przed premiera nowych kart oraz i7 do gier to slaby pomysl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli komp glownie do gier to 6600k, myslisz, ze odczujesz duza roznice w programach uzywajac ich czasami? Watpie. Chyba, ze ma byc to komp do zastosowania profesjonalnego, ale nie wydaje mi sie zeby tak bylo.

 

Grafe na chwile obecna bym odpuscil, albo kupil cokolwiek na przeczekanie. Nawet jesli nowa generacja kart nie ebdzie jakims wielkim cudem, albo ich ceny beda dosc spore to karty pokroju 970/980 etc spadna sporo na cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalnego może nie ale na wysokim poziomie, dodam że komputer będzie chodziło dość sporo 10-14h dziennie ponieważ używam różnych programów które będą działać w tle.

 

Złóż swoją propozycje a ja chyba właśnie poczekam na ten wjazd nowych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycj @nieżywy_matrix jest ok, jesli rzeczywiscie uzywasz zaawansowanych programow, to kup I 7 I duzo ramu, ale zapomnij o wykorzystywaniu procka w grach i programach rowneczesnie, bo nawet i7 tutaj nie pomoze.

 

Przy czym nie bralbym teraz 970. Chyba, ze bardzo Cie cisnie no to juz wtedy Twoj wybor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale myślisz że i7 będzie zwalniał mnie jakoś w grach ? hmm ja się na tym nie znam kompletnie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zle zrozumialem, ale napisales, ze computer bedzie dzialac po 10-14 godzin na dobe i beda na nim odpalone program w tle. Jesli sa to wymagajace program, ktore korzystaja z dobrodziejstw wielu rdzeni etc to i7 jak najbardziej sie oplaca.

 

Ale podczas uzywanaich takich programow nie pograsz bo procek bedzie zajety.

 

 

 

Mozesz napsiac o jakie programy chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi o obs, i programy do bocenia w grach one nie są zbyt wymagające ponieważ mogę ustawić jeden fps na 1 clienta z tego będzie odpalone może ich 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakich grach chcesz bocic?

 

Eee a ten obs to do czego on sluzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tymi profesjonalnymi programami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A komputer to jaki? Podaj model płyty, model procka i ilość ramu. Poza tym karta może gigabitowa, ale jakim kablem podłączona do routera? Skrętka zarobiona samemu czy kupna? Router ma porty gigabitowe? Podaj jego model.
    • Poczytaj sobie chociażby o Agbogbloshie w Ghanie nazywanym Toxic City. Takich wysypisk elektronicznych śmieci z Europy i USA w Afryce jest więcej. Zatem nic dziwnego że są 200 lat za nami jak zalaliśmy ich śmieciami. Lecz to nie tylko Afryka. Pustynia Atacama w Chile od dłuższego czasu zaczyna być wysypiskiem odpadów tekstylnych. Wiesz z czego to wynika? Pierwotna koncepcja może była słuszna, czyli nadprodukcję, czy nieużywane sprzęty odesłać do krajów mniej rozwiniętych by je wspomóc. Tylko przy takiej ilości produkcji jaka jest ukierunkowana przez kraje rozwinięte, zaczęło powstawać tyle odpadów i zużytych sprzętów czy przedmiotów, że to co było wysyłane do Afryki czy Ameryki Południowej stało się niepotrzebnymi im śmieciami, które niszczą też ich środowisko.  Dlatego pisałem wcześniej, że sporo z tych śmieci to "nasze" śmieci.  Co do Azji to są kraje, gdzie segregacja i gospodarowanie odpadami idzie całkiem nieźle, gdzie z odpadów wytwarza się prąd, a to co się da trafia do recyklingu minimalizując ilość składowanych śmieci. Tak, zgodzę się z tym, że pewne działania powinny zachęcać do biznesów związanych z recyklingiem. Tylko znów problem jest w tym, że w takim RPA nikt nie będzie patrzył czy ten recykling ma dać tylko produkt do dalszego wykorzystania, czy recykling ma również sprzyjać środowisku. Bo co z tego że przetworzę plastik na granulat, jak w trakcie jego przetwarzania muszę go oczyścić, czym wyprodukuję zanieczyszczoną wodę różnościami, albo trzeba go przetworzyć termicznie, co wydziela szkodliwe substancje. Czy tam ktoś sprawdzi czy ta woda trafia do rzeki, gleby, czy jednak idzie do odpowiedniej oczyszczalni i czy przy przetwarzaniu termicznym na wyciągach czy kominach są filtry, co np. w Europie będzie wymagane? Podejrzewam, że nie, choć może się mylę, nie sprawdzałem przepisów środowiskowych w RPA.  Nie zmienia to faktu, że poważnie polecam Ci zainteresować się szerzej tematem i tego jak to jest powiązane z konsumpcją towarów w Europie czy USA. 
    • Wow, ta zima z przedostatniego posta jest kapitalna - choc wiem, że większość roboty robią modele i kolory.
    • Nie namierzyłem do tej skrzynki takich braketów.  Więc tylko kombinowanie ci zostało.  Ale czy to ma sens? Nawet na tej fotce nie za bardzo widać jak to jest zamontowane. 
    • Bardzo dobre. Zakupiłem EC2-CW bo EC3 była troszeczkę za mała dla mnie. Kształt odbiega troszeczkę od SS Prime Wirelessa. SS jest jednak troszeczkę większy i bardziej wypełnia rękę.  Ale tak to nie ma się do czego przyczepić - no może do scrolla trochę. Nie wiem czemu ale w moim modelu EC2 działa bardzo lekko. Sensor działa bardzo dobrze, dobre plastiki, dobrze leży w dłoni, dobre przyciski główne i boczne, które są 100 razy lepsze niż w Prime'ie, fajny nadajnik, który pełni również rolę ładowarki. Ogólnie polecam chociaż cena ok 550-650 trochę boli trzeba przyznać. Moja EC3-CW ciągle jest dostępna do kupienia u mnie. Ale coś chętnych nie ma za wiele. Mam wrażenie, że ludzie wolą innych producentów.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...