Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MiloPL

Problem Windows 10 samoczynnie się wyłącza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakupiłem nowego laptopa ale mam z nim ten sam problem co z poprzednim przez co prawdopodobnie tamten laptop się zepsuł postaram się w miarę jasno opisać problem. Mianowicie po instalacji Windowsa 10 z którego zrobiłem instalkę za pomocą programu Media Creation Tool ze starego laptopa aby mieć klucz do Windowsa 10. Laptop po całkowitym wyłączeniu (czytaj start>zasilenie>zamknij) przy pierwszym uruchomieniu gdy ma już pojawić się okienko ładowania Windowsa nagle się wyłącza tak jak by nagle brakowało zasilania. Po ponownym uruchomieniu system normalnie się ładuje i normalnie działa. I dzieje się tak za każdym razem kiedy wyłączę laptopa. Przy drugim uruchomieniu zaraz po tym jak się samoczynnie wyłącza zawsze normalnie się uruchamia. Nigdy się nie spotkałem z taka sytuacją szukałem wszędzie i nic nie mogłem znaleźć na ten temat. Przedtem myślałem że to może wina mojego starego laptopa i właśnie przez to się już w końcu zepsuł ale teraz widzę że to na pewno nie była wina laptopa ponieważ Ten MSI przyszedł oryginalnie z Windows 7 i na nim zawsze normalnie się uruchamiał bez takich problemów dopóki nie zainstalowałem Windowsa 10. Boje się że przez to ten laptop również może skończyć jak poprzedni. Miał ktoś może taki przypadek ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznę od tego, że z Twojego opisu wynika, że na nowym laptopie windowsa 10 zinstalowałeś.... nie zgodnie z licencją ;)

na starym miałeś Win 7 i zaktualizowałeś go do 10 - ta dziesiątka to nie box, tylko oem, dokładnie tak jak siódemka, z którą dostałeś laptopa. klucz od tejże siódemki przeniesiony do dziesiątki jest "legalny"... tylko na tym starym laptopie.

inna sprawa: nie wiem czy przypadkiem w media creation tool wybierając opcję przygotowania instalki dla "tego komputera" nie skutkuje dodaniem do obrazu systemu sterowników czy innych plików, które teraz mogą powodować problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj na czysto Windows 10 pobierz media creatin tool i wypal na pendrive uruchom instalkę z pendriva wybierz instalacje niestandardową i sformatuj partycje i zainstaluj :thumbup:

 

Rób według tego poradnika:

www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/19153-windows-10-instalacja-iso.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznę od tego, że z Twojego opisu wynika, że na nowym laptopie windowsa 10 zinstalowałeś.... nie zgodnie z licencją ;)

na starym miałeś Win 7 i zaktualizowałeś go do 10 - ta dziesiątka to nie box, tylko oem, dokładnie tak jak siódemka, z którą dostałeś laptopa. klucz od tejże siódemki przeniesiony do dziesiątki jest "legalny"... tylko na tym starym laptopie.

inna sprawa: nie wiem czy przypadkiem w media creation tool wybierając opcję przygotowania instalki dla "tego komputera" nie skutkuje dodaniem do obrazu systemu sterowników czy innych plików, które teraz mogą powodować problemy.

 

Nie wiem czy zgodnie czy niezgodnie ukraść go nie ukradłem...

 

Zainstaluj na czysto Windows 10 pobierz media creatin tool i wypal na pendrive uruchom instalkę z pendriva wybierz instalacje niestandardową i sformatuj partycje i zainstaluj :thumbup:

 

Rób według tego poradnika:

www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/19153-windows-10-instalacja-iso.html

 

Windows 10 na nowym komputerze został zainstalowany na czysto po formacie. Zastanawia mnie czy dobrze są podzielone partycje. Mam dwa dyski na dysku SSD 64 GB jest zainstalowany Windows 10 a na drugim dysku jest wolna przestrzeń na pliki ale z tego co widzę i tak Windows 10 na drugim dysku zarezerwował 500MB na system a nie powinien tego zrobić na dysku SDD ???

 

Załączam print screena jak to wygląda.

post-341050-146192969769_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zgodnie czy niezgodnie ukraść go nie ukradłem...

 

Dokładnie to zrobiłeś to taka nowoczesna "cyfrowa" metoda kradzieży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to zrobiłeś to taka nowoczesna "cyfrowa" metoda kradzieży.

 

Nie wiem kolego masz coś z tego że tak edukujesz ??? ponieważ moim zdaniem nic nie ukradłem zakupiłem laptopa który miał oryginalny Windows za który zapłaciłem a że ktoś zaproponował uaktualnienie go za darmo to taki bonus jak dla mnie... Jeżeli myślisz inaczej to twoja sprawa i najlepiej zachowaj to dla siebie,ale nie zaśmiecaj tematu ponieważ to nic do niego nie wprowadza a już na pewno nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kolego masz coś z tego że tak edukujesz ??? bo jak dla mnie to nic nie ukradłem zakupiłem laptopa który miał oryginalny Windows za który zapłaciłem a że ktoś zaproponował uaktualnienie go za darmo to taki bonus jak dla mnie... Jeżeli myślisz inaczej to twoja sprawa i najlepiej zachowaj to dla siebie,ale nie zaśmiecaj tematu ponieważ to nic do niego nie wprowadza a już na pewno nie pomaga.

nie wiem jak nowy i reszta, ale ja po tym Twoim poście straciłem jakąkolwiek chęć niesienia pomocy.

radź sobie sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak nowy i reszta, ale ja po tym Twoim poście straciłem jakąkolwiek chęć niesienia pomocy.

radź sobie sam.

 

Może reszta ma podobne zdanie jak ja i nie edukuje ludzi "co ich zdaniem" jest prawe a co lewe tylko po prostu pomoże znaleźć rozwiązanie... Tym bardziej że system się nie aktywował w pełni ale to akurat w tym wypadku nie ma dużego znaczenia i nawet o tym nie pisałem ponieważ wydawało mi się to zbędne... jak na razie więc robicie z igły widły co nie zmienia faktu że jest ten sam problem co na poprzednim laptopie i zamiast spróbować pomóc to szukacie sensacji domniemanej kradzieży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślisz inaczej to twoja sprawa i najlepiej zachowaj to dla siebie,ale nie zaśmiecaj tematu ponieważ to nic do niego nie wprowadza a już na pewno nie pomaga.

Zaśmiecasz forum to Ty takimi postami, przy rejestracji na forum zaakceptowałeś jego regulamin i masz go się trzymać.

Forum nie toleruje piractwa i tyle radź sobie sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaśmiecasz forum to Ty takimi postami, przy rejestracji na forum zaakceptowałeś jego regulamin i masz go się trzymać.

Forum nie toleruje piractwa i tyle radź sobie sam.

 

Raczej Ty zaśmiecasz jak byś przeczytał co napisałem wyżej to nie oskarżał byś mnie bezpodstawnie. Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc w tym temacie. Na tym forum w tym dziale jedyne co można chyba uzyskać w odpowiedzi to pytanie czy ma się oryginalny Windows...

 

PS. nowy1982 Microsoft coś Ci płaci za to ??? w dziale laptopów prawie to samo temat o laptopach i to typowo związany z hardware a ten wyjeżdża z gadką o oryginalności Windowsa. Jeszcze będzie komuś zarzucał że zaśmieca forum. Żenada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzyj event log systemu prawym na komputer w starcie -> właściwości -> zarządzaj -> podgląd zdarzeń -> windows -> system. Poszukaj po czasie kiedy problem wystąpił i tam będziesz miał napisane czemu komputer sie wyłączył samoistnie.

 

A co do wpisów kolegów wyżej to klucz win10 jest przypisany do sprzętu i weryfikowany na podstawie unikatowego kodu wygenerowanego dla danej płyty głównej i procesora i danej licencji windows. Więc zasadniczo bajka że przeniosłeś sobie instalacje z innego laptopa na nowy i że jest ten system aktywny, troszkę sie kupy nie trzyma :) to tak dla jasności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzyj event log systemu prawym na komputer w starcie -> właściwości -> zarządzaj -> podgląd zdarzeń -> windows -> system. Poszukaj po czasie kiedy problem wystąpił i tam będziesz miał napisane czemu komputer sie wyłączył samoistnie.

 

A co do wpisów kolegów wyżej to klucz win10 jest przypisany do sprzętu i weryfikowany na podstawie unikatowego kodu wygenerowanego dla danej płyty głównej i procesora i danej licencji windows. Więc zasadniczo bajka że przeniosłeś sobie instalacje z innego laptopa na nowy i że jest ten system aktywny, troszkę sie kupy nie trzyma :) to tak dla jasności ;)

 

Widzę że chociaż jedna osoba chce pomóc. Więc zrobiłem loga i pokazuje dwa błędy związane z tą sprawą załączam zrzut z ekranu

 

21e5facf87b748dcmed.jpg

 

Oraz pisze tak

 

"System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Możliwe przyczyny błędu: system przestał odpowiadać lub uległ awarii albo nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania."

 

W drugim błędzie EventLog pisze tak

"Poprzednie zamknięcie systemu przy 18:19:21 na ‎29.‎04.‎2016 było nieoczekiwane."

 

Szkoda tylko że nadal nie wiadomo dlaczego tak się dzieje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...