Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Netticz

win 7 64 bit a 2 gb ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się zapytać czy tak jak w tytule ma to jakiś sens? Otóż nie mam do dyspozycji 32 bitowego systemu a obecnie używam win xp. I czy jak np. teraz w cs go mam na mało wymagających mapach 80 fps to czy na tych 64 bit dużo mi spadnie?

Obecna specyfikacja komputera:

amd athlon 64x2 4200+ 2.2 ghz

2 gb ram

nvidia gt 240

płyta główna: gigabyte M61SME-S2

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedzieć, ale możesz oczywiście używać 64 na 2

 

czy spadnie, itd, zależy od zasobożerności gry - ogólnie 64 lepsze dla gier od 32, bo gry działają na tzw liczbach zmiennoprzecinkowych, im więcej po przecinku tym lepiej, tzn np detale lepsze, itp, a w 64 po przecinku może być więcej liczb - ale zależy przede wszystkim od gry, i jak skonstruowana, w twoim przypadku ile pamięci potrzebuje (64) - ale chyba 2 mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że mało które gry mają oddzielną binarkę dla 32 i 64bit. Zysku z odpalania gry 32bit na systemie 64bit żadnego nie ma.

 

 

2GB przy 64bit systemie nie ma sensu. Spójrz na tablety konwertowalne z tą ilością pamięci - tam celowo daje się system 32bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym sprzęcie w ogóle Win XP będzie raczej zauważalnie lepiej chodził, nawet od Win7 x86 (32-bit). Mowa oczywiście o wersji HP, a nie np. Ultimate, która jedyne co robi, to zżera gratisowo ok. 200MB ramu.

 

Ja bym został na XP na miejscu autora, albo jeśli już koniecznie chce Win7, to HP 32-bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak gorzej by chodziło? Tego win 7 potrzebuje do jednej aplikacji. Mógłbym w tygodniu zainstalować 32 bity jak by te 64 rzeczywiście źle chodziły. Jeszcze dodam że ten win 7 na tym komputerze będzie około miesiąc bo na początku czerwca zamierzam kupić nowy komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz instalować ten x64, jak tego wymaga aplikacja. W porównaniu do 32 bit przede wszystkim będzie zajmował więcej miejsca na dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...