Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

andrzej33113

Jak zwiększyć odbierany sygnał w laptopie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jest możliwość zwiększenia zasięgu odbioru w laptopie? W pokoju około 10m oddalonego od routera (2 ściany) jest 1 kreska która się traci i przerywa.... Ktoś ma jakiś pomysł co moge dokupić do laptopa. Wyposażony w USB 2.0. Nie moge przesunąć routera/pociagnąć kabla! ani stworzyc acces pointa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

ale możesz użyć repeater

 

ewentualnie użyć anteny wifi własnej roboty i podłaczyć pod kartę wifi laptopa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

tak będzie ok ale możesz też inaczej to załatwić jak tego wifi używasz tylko w lapku ( wtedy sąsiad nie zobaczy że ma wzmocniony sygnał wifgi i nie będzie wiedział że używasz jego sieci ) :E

 

AP Client

http://allegro.pl/router-tp-link-tl-wr543g-i6156724168.html

 

ma opcję Client wystarczy połaczyć się urządzeniem a samo urządzenie podłączsz do lapka kablem ethernet mniej wygodne ale na 100% tańsze i mocniejsze niż jakaś badzewna karta wifi na usb za 40zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Możliwości jest klika - Mój link - osobiście polecam transmitery PLC lub dobry wzmacniacz z antenami zewnętrznymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko, że na ogół z powodu kwestii konstrukcyjnych laptopów, zazwyczaj zasięg na karcie wewnętrznej jest wyższy przynajmniej niż na kartach na USB, nie wykluczone też że z takimi z antenkami również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taak.. nigdy mi się nie chciało klecić takich patentów, a słyszałem że dobre.

Porównywałeś z laptopem gwoli ścisłości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

tak testowałem z ibm t40 :)

 

zasięg +30% coś wspaniałego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I weź tu dobieraj się do środka, przelutowywuj wszystko...

I przyklej do obudowy ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

to jest pikuś, najgorsze prace warsztatowe bo jak mamy nie równe to nie działa jak trzeba mamy jakieś ~1mm błędu moja suwmiarka niestety dość stara ale za 6 razem udało się wygiąć ;)

Lutowanie to przyjemność po ciężkiej pracy a ekran można i z starej płyty DVD zrobić aby miała środek pełny (pozłotkiem) aż do średnicy ja użyłem akurat wnętrza lampy halogenowej lepiej sprawdza się niż ekran z czystego PCB (miedziuchy) a dlatego że mamy możliwość dać mniejszą odległość miedzy promiennikiem a ekranem bo po co mi zasięg 2km jak chcę ~50m po szerokości ;)

 

do przyklejania to klej na gorąco używam a jak nie masz to taki do butów budaphren czy jak tam się to zwie tylko długo schnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Należy dodać że takie rzeczy robisz na własną odpowiedzialność bo można bardzo łatwo uszkodzić radio w danym urządzeniu podłączając "pseudo" antenę bez wystrojenia reflektometrem. Bierz pod uwagę że karta sieciowa czy punkt dostępowy jest nadajnikiem i odbiornikiem więc potrzebuje dopasowanej anteny do pasma (częstotliwości) w jakiej nadaje. Niektóre urządzenia wytrzymują takie niedopasowanie a inne potrafią bardzo szybko uszkodzić tor w.cz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

jimasek

 

właśnie, podziękowania :thumbup: trzeba to bardzo brać pod uwagę

 

To może uszkodzić wifi i każdy bierze to na swoją odpowiedzialność istnieje duże prawdopodobieństwo uszkodzenia radia jak najbardziej bez specjalistycznych urządzeń pomiarowych nie jesteśmy w stanie zrobić nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...