Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kalekowaty

Komputer pod gry (priorytet csgo) do 3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

szukam propozycji zestawu komputera pod gry i priorytetem ma być csgo, ze swojego starego zestawu mam zasilacz thermaltake 530w, jedynym mankamentem(droższe ceny) jest to, ze będę zamawiał go w sklepie Sferis do którego mam na prawdę blisko a jakoś lepiej mi się załatwia wszystko w 4 oczy dlatego potrzebowałbym jakiegoś zestawu do 3000zł najlepiej uwzględniając ceny z tego sklepu (mają stronę internetową). Podkręcanie w przyszłości wchodzi w gre, na początku chyba nie będzie potrzeby, SSD nie wymagam, wiadomo system szybszy, ale jak mamy ciąć na procku to olać, a no i do innych rzeczy komputer nie będzie przeznaczony (żaden streaming)

 

P.S

Prosiłbym bez radeonów, nie to, że jestem jakimś fanboyem nvidi po prostu nigdy radka nie miałem a na nvidi się nie zawiodłem i ogarniam sterowniki etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw:

Mój link

Wywalisz zasilacz i będzie ok.

Sprawdź sobie na sferis ile wyjdzie, ale jeśli sporo drożej to nie pier... sie z kupowaniem tam tylko zamawiaj na morelach, w 4 oczy i tak się pewnie wiele nie dowiesz więc na to samo wyjdzie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafikę zakup sobie prze internet (bez problemu oddasz produkt), miałem ten model GB i cewki piszczały, zmieniłem na na MSI https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-960-oc-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-3xdp-gtx-960-4gd5t-oc-754290/ , faktem jest że w ciągu pary tych dni model zdrożał o 90zł od tego jak widziałem go ostatnio w cenniku, ale w innych sklepach pewnie bedzie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ymmm, głupia sprawa ale są jakieś modele gtx 960 warte uwagi ktore maja wyjscie d-sub? ewentualnie inna karta ale jaka ;d bo mam strasznie stary monitor, bede go zmienial ale na razie brak kasy

+ da rade ssd na 128gb zamienic dorzucic jakis hdd 500gb do tego i zmiescic sie w tych 3000 zl ? zeby sciac cene mozna chyba jedna kosc ram wyrzucic i może karte wziąć zamiast z 4gb pamięci to 2gb chyba różnicy to nie zrobi jesli nawet nie będę grał w full hd, a ram to mogę dołożyć w każdym momencie, niestety ale te 3000 to jest max w ktorym musze sie zmiescic

Ewentualnie z ta kartą graficzną moge bawic sie w przejściówki vga -> coś ale nie wiem czy to będzie działać

 

 

druga sprawa taka jak to jest ze składaniem komputera przez morele jeżeli nie kupie pełnego zestawu(brak zasilacza), złożą go bez niego bez problemu ? jednak będę kupywal na morele - na sferis kazda czesc wyjdzie jakies 50~zl drozej + dolicza sobie zlozenie pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty nie ma sensu zmieniać na 2GB bo to już mało.

Jeśli wywalisz zasilacz to schodzisz poniżej 3000zł.

A tak w ogóle.. Nic nie gadasz a ja wrzuciłem zły link :E

Zestaw:

Mój link

Tylko wywalasz zasilacz i jak chcesz to SSD na Mój link. I możesz brać ten zestaw bo EVGA jest w niskiej cenie a to chyba najlepsza firma produkująca karty (chodzi mi o gwarancję i serwis).

 

Praktycznie każdy producent daje przejściówkę do kart więc nie ma czym się martwić, a jak nie będzie to dokupisz za chyba 5-10zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/A7fYRD/

 

Czyli wychodzi takie coś, na SSD i tak mam zamiar trzymać tylko system, jeszcze pytanie co do instalacji systemu na ssd, czymś się to różni od hdd? Mam bootowalnego pendrive, obraz ściągniety ze strony microsoftu bo płytka mi padła, czytałem o tych przejściówkach i nie ma problemów jeśli karta ma złącze dvi-i, czyli jest git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeszcze wysłałem im zapytanie czy złożą komputer bez zasilacza i go na miejscu przetestują bo telefonu nie odbierali. Czyli na razie to tyle, w poniedziałek / wtorek będę składał zamówienie, gdybym gdzieś wytrzasnął jeszcze pare złotych to dam znać. Dzięki za pomoc.

 

//edit

 

Wytrzasnąłem jeszcze 500zł czyli max cena 3500, warto coś zmienić czy specjalnie różnicy nie będzie?Mógłbym wziąć większy ssd, ale chyba nie warto na system + prawdpodobnie cs'a, myślałem żeby dołożyć ram do 16gb, ale czym róznią się te ramy(cl 16 i cl 14 to widze, ale będzie to zauważalne?):

http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-fury-16gb-2x8gb-ddr4-2133mhz-cl14-hx421c14fbk2-16-719425/

http://www.morele.net/pamiec-crucial-16gb-2x-8gb-2133mhz-ddr4-cl16-ct2k8g4dfd8213-659262/

 

bo prawie 70 zł różnicy, w każdym razie jak brałbym hyperx 2x8gb to zostanie mi jeszcze na coś 360 zł jak dobrze licze, pytanie co można jeszcze zmienić / dodać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam bo czas już nagli, zamawiał będę jakoś dzisiejszego dnia w popołudniowych godzinach. edit jest wyżej tam wszystko pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

szukam propozycji zestawu komputera pod gry i priorytetem ma być csgo, ze swojego starego zestawu mam zasilacz thermaltake 530w, jedynym mankamentem(droższe ceny) jest to, ze będę zamawiał go w sklepie Sferis do którego mam na prawdę blisko a jakoś lepiej mi się załatwia wszystko w 4 oczy dlatego potrzebowałbym jakiegoś zestawu do 3000zł najlepiej uwzględniając ceny z tego sklepu (mają stronę internetową). Podkręcanie w przyszłości wchodzi w gre, na początku chyba nie będzie potrzeby, SSD nie wymagam, wiadomo system szybszy, ale jak mamy ciąć na procku to olać, a no i do innych rzeczy komputer nie będzie przeznaczony (żaden streaming)

 

P.S

Prosiłbym bez radeonów, nie to, że jestem jakimś fanboyem nvidi po prostu nigdy radka nie miałem a na nvidi się nie zawiodłem i ogarniam sterowniki etc.

 

 

http://www.morele.net/inventory/info/c6QmY/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz monitor ? W jakiej rozdzielczości grasz w CS:GO ? Może nie warto iść w OC CPU i lepiej będzie wrzucić tutaj GTX 970 wraz z stockowym CPU pod inne gry.

 

1 x Kingston 8GB 2133MHz CL14 HyperX Fury Black

1 x Antec VP-PC 500W 120mm

1 x SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black

1 x MSI H110M PRO-D /intel H110, DDR4, LGA1151/

1 x EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1317/7010)

1 x Intel Core i5-6600 /3.3GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)

1 x SilentiumPC Fera 3 HE1224

 

~ 3500 zł z esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor staary asus vw171d 75 hz który max rozdziałke ma 1440x900 ? w csgo grałem na 800x600 bo na wyższej nie dało rady, zmienie teraz na 1024x768 czy coś w ten deseń (4:3)

W inne gry oczywiste, że pogram, ale csgo to gra w którą gram najwięcej, dlatego pisałem, że lepszej grafiki nie potrzebuje. Do gtx 960 widze, że dorzucają gierke to też zawsze +, a na 970 to bym mógł grać na 3 takich monitorach równocześnie :P

Ewentualnie można te 500zł wydać inaczej tzn. może do tego zestawu dorzucić dźwiekówkę jakąś, nie wiem :D chociaż chwila, dźwiekówke mam creative sb x-fi to chyba może być.. masakra, nie mam pojęcia najwyżej oblejemy za te 500 nowego kompa :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde Panie. To bierz tutaj zestaw z GTX 960, monitorem 23 cale FullHD oraz SSD.

 

1 x Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

1 x Kingston 8GB 2133MHz CL14 HyperX Fury Black

1 x MSI H110M PRO-D /intel H110, DDR4, LGA1151/

1 x Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

1 x Crucial BX100 250GB (535/370MB/s)

1 x AOC i2369Vm (LED, IPS, 6ms, HDMI, DP)

1 x Antec VP-PC 500W 120mm

1 x SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black

1 x Gigabyte GeForce GTX 960 OC 4GB DDR5 128bit (1279/7010)

 

3589 zł z esc.pl

 

Inna opcja. Jeszcze bardziej nastawiona na CS:GO

 

1 x Kingston 8GB 2133MHz CL14 HyperX Fury Black

1 x MSI H110M PRO-D /intel H110, DDR4, LGA1151/

1 x Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

1 x Antec VP-PC 500W 120mm

1 x SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black

1 x AOC G2460FQ (1ms, DVI/HDMI/DP, 144Hz)

1 x Asus GeForce GTX 950 OC 2GB DDR5 128bit (1279/6610)

1 x Crucial BX100 250GB (535/370MB/s)

 

3614 zł z esc.pl

 

Monitor 144 HZ. Na start brałbym SSD 250 GB. System, soft, CS:GO + jakieś tam jeszcze 1-2 gry AAA się zmieszczą. W przyszłości dorzucisz sobie HDD. GTX 950 do CS:GO nawet pod 144 Hz będzie overkilem, a do innych gier też w zupełności wystarczy od święta ..

 

https://www.youtube.com/results?search_query=i5+GTX+950

 

Zdecydowanie trzymałbym się opcji #2 jeżeli tak bardzo kładziesz nacisk na CS:GO. Sam dźwięk, cooler na CPU zawsze można dołożyć z czasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok ale dorzuć już te 100 zł do SSD 250 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up, przecież zestaw bez sensu.. Po co mu 16GB RAM do CS?

 

Możesz zrobić tak, w zestawie ode mnie podmieniasz:

Kartę: Mój link

CPU: Mój link

Chłodzenie: Mój link

Płytę: Mój link

I ewentualnie obudowę bo do tamtej chłodzenie wchodzi na styk: Mój link Mój link

 

Dopłaca nie dużo, a będzie miał spokój. Niektórzy narzekają że im zapełnia 8 gb po odpaleniu paru programów i parudziesięciu zakładek w przeglądarce, a dopłata do 6600k i mobo na z170 nie jest jakaś ogromna, i jest pewność że starczy na parę lat, tak jak 2500k który nadal jest wydajny.

 

A w nie tak wcale dalekiej przyszłości amd i nv wypuszczają nowe generacje kart i nie wiem czy kupowanie droższej karty ma sens, ale jak już to karty "czerwonych" są bardziej przyszłościowym zakupem co się okazało w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak nie jestem graczem który musi mieć wszystko pięknie ładnie etc. od zawsze jestem przyzwyczajony w granie na niskich ustawieniach, więc spoko. Jak patrzyłem na gtx 950 to radzi sobie spokojnie we wszystkim, zawsze można uszczypnąć trochę w ustawieniach video gry i będzie git. W inne gry niż csgo będę grał od czasu do czasu, więc różnica dla mnie żadna, ważne żeby było płynnie, no i patrząc gtx 950 a 960 różnicy sporej nie ma, gtx 970 na 1440x900 ma sens ? Już chyba lepiej z tym monitorem zaoszczędzając na grafice i hdd, który dokupie za jakieś 2tyg.

 

Teraz gram na phenomie ii x6 1055t i gt 440 bo nie udało mi się upolować 650 ti, a znalazła się kasa to biorę cały pc, więc dla mnie to będzie jak niebo a ziemia

 

P.S

No a monitor.. to też bedzie niebo a ziemia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Do CS:GO zacznij od monitora a nie od GTX 970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ymm, a że tak zapytam nie ma jakiejś płyty godnej polecenia podobnie cenowo ze złączem PCI ? Mam dźwiękówkę creative sb x-fi xtrememusic jak się nie myle(w każdym razie na PCI) i nie będę miał gdzie jej podłączyć teraz zauważyłem :D a dźwięk raczej będzie z niej lepszy niż z tej integry realteka

 

//

najwyżej olać i ją sprzedam jeśli nic się nie znajdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus H110M-C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • FuryGPU - pojedynczy użytkownik opracował od podstaw własną kartę graficzną. Zaskakująco dobrze radzi sobie z grą Quake Ja mam wielki szacunek dla takich napaleńców, co ja umiem sam zrobić, ratuję stare komputery/laptopy/tablety/smartfony ze śmietnika i przywracam je do życia. Te które się nadają oczywiście  
    • Obie konstrukcje mają swoje zady i walety. Najlepiej przeanalizuj jakie masz potrzeby, popatrz testy i wybierz konstrukcje Ci odpowiadającą. Tutaj istotny jest indywidualizm. Podpowiem, że karta zielonych będzie lepsza do tytułów z RT.
    • Akurat panowie gram głównie na słuchawkach albo na głośnych głośnikach więc i tak nie słyszę chłodzenia więc raczej i tak jesli chodzi o chłodzenia to zostanę przy czymś za 200-300 zł max
    • U nas było powszechne oburzenie kiedy notorycznego oszusta z OLX skazano na 20 lat więzienia... takie kary powinny być za oszustwa/przestępstwa finansowe(w zależności od skali od kilku lat do nawet do dożywocia, jak w USA w przypadku piramid finansowych). Można się tylko domyślać ile tragedii życiowych spowodował taki bandzior(w białych rękawiczkach). Taki Marcin P. i jego małżonka nigdy nie powinni opuścić zakładu karnego.
    • No i to jest smutne, bo rozłożenie na lata pozwala myśleć, że pewnie pojawi się jakaś technologia, tanie magazyny ttd, Bo przy obecnych ja tego "net zero" nie bardzo widzę. Te jebnie, a jedyna dobra rzecz w tym, że pewnie nie dożyję najgorszego. Np. peerelowskie budownictwo (choć to z lat 90 nie lepsze). Wiadomo, można dokładać styropianu na ściany i lepsze okna, ale z wentylacją grawitacyjną czy układem pewnych rzeczy nie przeskoczysz bez wyburzenia i zbudowania na nowo. A tak mieszkają miliony ludzi. I nawet jak im pomontujesz pompy ciepła i sieć elektryczna tu uciągnie, to one będą ciągnąć gigawaty i z czegoś trzeba te gigawaty wygenerować, najwięcej w chłodnie i długie zimowe noce.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...