Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sebastianf11

Kod błędu na płycie głównej Asusa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój problem polega na wyświetlaniu sie kodu o numerze 40 na płycie głównej,moja konfiguracja i7 6700k 4,6ghz asus Maximus viii ranger,16 gb corsair,gtx 980ti,be quiet 700w,hdd seagate 1tb,san disk 120 gb ssd,Windows 10 home 64bit,komputer uruchamiał się normalnie,ale dzisiaj przy włączeniu,ukazał się tylko czarny ekran i wspomniany kod błędu,prosił bym o pomoc,bios resetowalem do ustawień domyślnych,efekt taki sam kod sie pojawia,jeżeli chodzi o samą obsługę sprzętu wszystko działa normalnie,żadnych zwiechów ani niebieskich ekranów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w instrukcji co oznacza ten kod, bo nie wiem czy q-code z mojego mobasa jest tak samo oznaczony co u ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kod 40 oznacza inicjalizację testu Post.

 

Jeżeli wisi na tym to oznacza że jest problem ze startem, bios masz najnowszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 40 to nie czasem od RAM? Powyciągaj moduły RAM i spróbuj odpalać po kolei na każdym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z rana uruchomilem komputer,jedynie co ujrzałem to czarny ekran,reset i odpalił się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kod 40 to stan wybudzenia ze stanu s4, to nie ma nic do rzeczy ja mam tak teraz na wyświetlaczu na przykład :) teoretycznie po uruchomieniu powinno być AA ale czasami wskakuje 40, na z97pro miałem za to 30 często, jeżeli wszystko działa to nie ma się czym przejmować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też od czasu do czasu widzę cyfrę 40, ale później wskakuje A0 i wszystko ładnie lata smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A0 z kolei miałem na z97pro gaming :) to są stany ACPI informujące o danym trybie, q-code nie tylko błędy pokazuje :) a co do tego że czasem wyskoczy 30 czy 40 przy uruchomieniu a nie wybudzeniu to jest powiązane z funkcją fast boot w windows od wersj 8 wzwyż z tego co pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączę wszystkie przygwizdy od fast boot i zobaczę co będzie podawać LED smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie,przy uruchomieniu jakiegokolwiek gry występują na poczatku przycinki,jak to traktować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobas M8H posiada opcję wyświetlania temperatury CPU, PCH i chyba sekcji zasilania co można ustawić w UEFI, ale jeszcze nie testowałem takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych przycinek akurat nie wiązałbym z płytą główną. Miałem podobną sytuację i okazało się, że soft obsługujący kartę graficzną za wolno przełączał między trybami pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest 40 a potem na A0 wskakuje,Asus Maximus Hero XI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...