Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

morcine

Strzały w nowym zasilaczu Seasonic 1250w

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy zasilacz Seasonic 1250w podniósł mi ciśnienie. Pierwsze uruchomienie komputera i nagła po sekundzie utrata zasilania. Chwila ciszy i huk jak z petardy aż korki wywaliło.

Odłączałem z zasilacza wszytko została tylko podłączona płyta główna za pomocą kabla 24pin. Wkładam wtyczkę do gniazdka przełączam przełącznik w zasilaczu i znowu dwa strzały aż błysk widać było.

Wiem napewno że zasilacz złom. Pytanie co spowodowało taką awarię. Czy wadliwa płyta główna lub procesor może doprowadzić zasilacz do taki strzałów ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie testuj zasilacza i nie sprawdzaj Seasonic 1250w bo uszkodzić podzespoły , lepiej mieć zapasowy zasilacz albo od kolegi jeśli dalej będzie problem to znaczy płyta główna a jeśli odwrotnie to winna zasilacza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy komputer nie z opisu.

Mam jeszcze zasilacz ze starego komputera z opisu bequiet. Sram w pory bo już go podłączyłem i niewiem czy wcisnąć guzik zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj chwilkę, zaraz coś znajdę.

 

 

edit

Szkoda palić BeQuieta850W bo to fajny zasilator jeżeli tamten komputer powoduje zwarcie.

Dziwi mnie ten Seasonic 1250W, zasilacz z wyższej półki ale... ale każdemu może się zdarzyć, ale jak tu się miało zdarzyć jak wszystkie zasilacze seasonic z wyższej półki mają test fabryczny, nawet jest naklejka "pot coś tam OK".

 

Weź seasonica, podłącz pod niego stary napęd dvd, możę jakiś dysk którego nie będzie Ci szkoda i odpal go ręcznie. Przełącznik na zero, dysk pod zasilanie, drucik w 24pin, przełącznik na 1 i zasilacz rusza, dysk HDD zaczyna kręcić talerzami.

 

https://www.google.pl/search?q=atx+psu+on&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjUneK6tLfMAhXEHpoKHfmVAIgQ_AUIBygB&biw=1250&bih=574

http://forum.pclab.pl/topic/413905-Jak-uruchomi%C4%87-zasilacz-PC-bez-komputera/

ATX-Power-Supply-Connector.jpg

 

 

ps. Nałóż jakiekolwiek okulary na oczy, tak na wszelki wypadek, oczu nie da się wymienić na nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa zawału dostane. Właśnie podłączyłem samą płytę tylko kablem 24pin i wystartowało bez fajerwerków. Czyli płyta nie robi zwarcia.

Zabieram się teraz za podłączenie zasilania obu procesorów.

 

Edit

Zaraz sprawdzam te podłączenie ze starym dyskiem

 

Edit2

zasilacz Seasonic = trup zero reakcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli odsyłka z wymianą na nowy, fabryczne uszkodzenie (jak kupowałeś u oficjalnego dystrybutora na PL [firma na P] to szybko załatwią wymianę na nowy)

Jeżeli nie popalił niczego a zabrał tylko siebie "na tamtą stronę" ;) to spełnił swoje zadanie i jego zabezpieczenia.

 

 

edit

Tak to oni, oficjalny dystrybutor na PL :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem w pełni bequiet i komp startuje ale nic się nie wyświetla nawet bios

 

Edit

zaskoczył - oba xeony są widoczne w biosie. Podłączam dalej mam nadzieje ze dyski całe

 

Firma na PR.... chyba się zapłacze w poniedziałek bo zasilacz trup, obudowa komputera przyjechała uszkodzona i jeszcze dołożę do pieca bo od miesiąca wybieram się do nich z reklamacją karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psu dead, znam ten ból, mialem identycznie z HX1000 jak właczylem z tyłu przełacznikem - błysk i huk, a ze bylo to w pomieszczeniu bez okien i w nocy to przez chwile myslalem ze mnie zabiło :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błysk i huk, a ze bylo to w pomieszczeniu bez okien i w nocy to przez chwile myslalem ze mnie zabiło :E

 

za pierwszym razem jak walnęło to piszczało mi w uszach przez kilka ładnych sekund.

 

 

Komputer uruchomiony, system zainstalowany, wszystko chodzi oprócz jednej kości ram bo zamiast 4GB jest 2GB. Zamiana gniazd nic nie daje zawsze wypada na tą jedną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wada fabryczna, coś na stronie pierwotnej, gdyby któryś z komponentów powodował zwarcie, to zasilacz nie uruchomiłby się wcale (zadziałałoby scp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś odpaliłem nowy zasilacz w ramach gwarancji, porażka :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

 

Albo te zasilacze takie są albo kolejny szrot. W trybie normalnym w spoczynku wentylator szumi jak głupi, w trybie hybrid czyli pasywnym pod obciążeniem brzęczy jak szafa oświetleniowa ulicy. Mimo że odpaliłem Prime do obciążenia 100 % CPU zasilacz nie przeszedł w tryb normalny chłodzenia jak to producent się chwali, tylko bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz.

Przeprosiłem się znów ze starym Bequiet 850W i gdyby to że jest za słaby do mojego konfingu zostawił bym go.

 

Chce go wymienić na ten sam model co teraz mam w opisie czyli seria P10 tyle że 1200W chyba że to przesada to 1000W :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzyczy - to znaczy, że działa! :E

nie tylko ja man pecha, jak widzę (ale akurat zasilacz jest w sumie OK...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak chcesz wszystko mocno podkręcić to to może być cienko przy 1000W, 780Ti po OC spokojnie 300-350W pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdza się tylko to, że do nazwy producenta nie warto przywiązywać takiej uwagi...jeśli jesteś z p10 zadowolony to bierz - moim zdaniem 1kw wystarczy

 

ps. zapomniałbym, dark power p10 850 i powyżej to...seasonic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to elektronika, Seasonic zobowiązuje. Odezwij się na priv, pomogę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak takie kwiatki z tym sisonikiem - chociaż dziwne bo przecież ich zasilatory to porządny kawałek elektroniki. Może lepiej się zainteresować jakimś EVGA Supernova P2 np?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak takie kwiatki z tym sisonikiem - chociaż dziwne bo przecież ich zasilatory to porządny kawałek elektroniki. Może lepiej się zainteresować jakimś EVGA Supernova P2 np?

 

Sam zasilacz jako elektronika to bardzo dobrze dopracowana konstrukcja Leadex'a pod względem doboru części, ale wentylatory to porażka kwasny.gif jak się trafi z nieszumiącym łożyskiem to gites smile.gif mnie się trafił szmelc...

Wymieniłem wentyl i po sprawie wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też przejechałem się na własnoręcznym składaniu podzespołów. Następnym razem zakupię usługę montażu, w domu sprawdzę czy działa, rozmontuję i złożę ponownie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzyczy - to znaczy, że działa!

... a ja miałem już gacie pełne :lol2:

 

Zależy jak chcesz wszystko mocno podkręcić to to może być cienko przy 1000W, 780Ti po OC spokojnie 300-350W pociągnie.

tu akurat jedynie co będę podkręcał to wentylatory ;)

 

to są pojedyncze przypadki - firma nie ma znaczenia

i ja trafiłem na dwie sztuki pod rząd - to tak jakbym dostał w łeb cegłą w drewnianym kościele :E

 

Sam zasilacz jako elektronika to bardzo dobrze dopracowana konstrukcja Leadex'a pod względem doboru części, ale wentylatory to porażka kwasny.gif jak się trafi z nieszumiącym łożyskiem to gites smile.gif mnie się trafił szmelc...Wymieniłem wentyl i po sprawie wink.gif

 

jak włączyłem komputer a zasilacz włączony na tryb normal to szum taki jakbym miał odkurzacz pod spodem :E nawet nie włączałem Furmark bo pewnie dywan by wciągło :E kaszana wentylator

 

Na finalne poinformowałem sklep za nim im odesłałem że nie będę im robił zwrotek tylko niech wymienią z dopłatą na Dark PRO 10 - 1200W - odpisali OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja trafiłem na dwie sztuki pod rząd - to tak jakbym dostał w łeb cegłą w drewnianym kościele :E

zdarza się ;) każdy zasilacz, za każde pieniądze może sprawiać problemy - nie ma produktów idealnych...jeśli nic nie będziesz podkręcał, to p10 850 da radę przy normalnym użytku (nie liczę tu syntetyków)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...