Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MasterChampion33333

Uszkodzona(?) R9 270X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Otóż mam problem z kartą XFX R9 270X.

 

Użytkowałem ją kilka dni i działała cały czas sprawnie, nawet podczas grania nie było z nią żadnych problemów. Dzisiaj nagle komputer się zawiesił i po zrestartowaniu wczytał się tylko bios, pokazał się ekran ładowania Windows 8.1 i potem ekran był przez jakiś czas czarny i w końcu się wyłączał, natomiast komputer się nie wyłączał i cały czas chodził(paliły się wszystkie lampki i kręciły się wiatraczki). Powtarzałem czynność kilka razy i za każdym razem był ten sam efekt. Zdecydowałem się sformatować dysk i wgrać Windows-a na nowo. Po wszystkim na początku wydawało się wszystko ok, Windows się zainstalował normalnie, po personalizacji ustawień, pojawił się ekran ładowania i pulpit się normalnie uruchomił. Pomyślałem, że wina leżała może po jakimś systemowym błędzie, lub czymś w tym rodzaju. Niestety komputer pochodził około 2 minuty(zdążyłem pobrać Chrome i zainstalować) i nagle wyłączył się ekran a z głośników można było usłyszeć dźwięk, który zwykle następuje po odłączeniu jakiegoś urządzenia(np. Pendrive, myszka itp.) i znowu komputer pracował, lecz obrazu nie było. Zrestartowałem i komputer i znowu pochodził chwilę i ekran gasł. Podłączyłem monitor pod grafikę zintegrowaną i komputer działa normalnie, nic się nie wyłącza itp.

 

Zauważyłem również, że podczas startowania komputera, w momencie gdy wyświetla się ekran botowania, niektóre literki były nieprawidłowe,zamiast "please wait" było "pleasg wakv". Wchodząc w EFI bios(posiadam płytę asusa pod 1155) ekran działał prawidłowo i się nie wyłączał, dopiero to następowało po ok. 2 minutach od wyświetlenia się pulpitu.

 

Czy ktoś miał może podobny problem lub wie co może być przyczyną? Zdaje sobie sprawę, że najprawdopodobniej "padła" karta, lecz czy jest taka możliwość, że to wina np. wejścia PCI Express lub płyty głównej? Jeśli tak to jak to przetestować?

 

 

Dodam, że mój zasilacz to XFX TS550W.

 

 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładny model płyty. Dodatkowe zasilanie do karty podpięte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj wszystkie połączenia w blaszaku i pomierz napięcia. Ja zawsze jak jest usterka zawsze rozwiązuje sam ale jak poważniejsza to daje do informatyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kartę w innym komputerze. Jeżeli problem się powtórzy (czary ekran po instalacji sterownika), to karta uszkodzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak niedługo też zrobię. Jeśli się okaże, że karta rzeczywiście jest uszkodzona to, czy istnieje taka możliwość, że uszkodził ją np. niesprawny zasilacz? Czy najprawdopodobniej padła z "przyczyn naturalnych"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej z "przyczyn naturalnych". Ta karta ma wyżyłowany chip i podkręcone pamięci. Kiepsko u nich z żywotnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...