Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bumbumek

Pytanie od laika odnośnie sterowników NVIDIA

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

zawsze mnie to w sumie interesowało jako laika, ale nigdy nikogo fachowego się nie pytałem, więc w końcu przyszła pora.

 

Jak wychodzą nowe gry o sporym znaczeniu marketingowym, to często NVIDIA wypuszcza najnowszy sterownik bezpośrednio dotyczący usprawnienia wydajności tej gry. A pytanie z tym związane jest następujące - czy kolejne, przyszłe wydania sterownika od NVIDII też będą miały w sobie te usprawnienia dla tej konkretnej gry?

 

 

Pewnie dla znających się na tym pytanie będzie głupie, jak jednak nie za bardzo się na tego typu technikaliach znam, więc proszę o jednoznaczną odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

W skrócie : Nie da się wychwycić wszystkich błędów przed premierą gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serowniki naprawiają problemy w danej grze ale też przy okazji mogą podwyższy wydajność w wszystkich grach o 1 fps czy 3 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że wypuszczają sterowniki pod daną grę (i się im to chwali), ale zastanawiało mnie zawsze, że kolejne sterowniki nie zwiększają właściwie swej wagi, mimo tego że niby zawierają w sobie wszystkie usprawnienia poprzedników...

 

Ja powróciłem do mej myśli dlatego, iż wkrótce chcę zagrać w Assassin's Creed Syndicate, dla którego odpowiedni sterownik od NVIDII wyszedł w listopadzie zeszłego roku, i nie wiem czy powinienem właśnie zainstalować ten konkretny sterownik, czy też od razu mogę zainstalować najnowszy z końca marca tego roku, który będzie miał w sobie te same usprawnienoa dla tej gry co tamtem z listopada...

 

Ja sam ostatnio aktualizowałem sterownik graficzny w październiku, dodam na marginesie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierasz najnowszy, wszystkie poprawki do wydanych wcześniej gier są już w nim zawarte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie, temat do zamknięcia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierasz najnowszy, wszystkie poprawki do wydanych wcześniej gier są już w nim zawarte.

Nie jest to regułą bo często zamiast coś poprawić mogą skopać w nowych sterownikach, jak chociażby w Dark Souls 3:

Nvidia 360 vs 364 na GTX 970

czy 3x wyższy fps na 314.22 na fermi/kleplerach vs nowe drivery:

Niestety najnowszy sterownik nie zawsze znaczy najlepszy i jeśli chcemy wiedzieć na jakim sterowniku nasza karta będzie działać najlepiej w danym tytule to trzeba albo szukać po forach albo samemu testować. Tyczy się to Nvidii jak i AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No sondaże dla konfy historycznie wahały się od 2% do 15% więc i tak znacznie lepiej niż lewica która 10% to miała w peaku i to też krótko.  No ja właśnie o tym, że co pojawi się nowa partia, która nie jest zbieranką starych komuchów to jest zaraz marginalizowana, szczuta itd. Wszystkie prawdziwe środowiska prawicowe nigdy nie mogły zaistnieć. Udało się im przetrwać dopiero jako konfederacja i to tylko wtedy kiedy głosili radyklane hasła. Inni nie mają przebicia. A jeśli się jakoś przebiją delikatniej to zaraz jest wchłaniane przez resztę, np. nowoczesna, kukiz. Zobaczymy co z Hołownią, ale jak mam obstawiać to w przypadku spadku do poparcia do ok 5% będą wchłonięci przez PO. Prawdopodobnie cały ten system jest zgnity, zaczynając od góry, kończąc na zwykłych szarych ludziach dla których jest tylko PIS i PO, stąd taka sytuacja.
    • Troche źle to napisałeś. Samoobrona i LPR jako partie istnieją do dzisiaj, tylko są w zasadzie planktonem. Dodatkowo Samoobrona jakoś się łączyła i dzieliła po drodze, nawet wystawiła kandydatów w jednym okręgu w samorządowych. A LPR zdaje sie poparła Hołownię. Choć nikogo to nie obchodziło, sam musiałem wygooglować PiS wchłonął elektorat Samoobrony i LPR, a nie same partie. Choć mam w rodzinie takiego wujka o dziwnych poglądach, co był kiedyś za Samoobroną (miał też okres fascynacji Łukaszenką btw) i nie wiem na kogo głosuje teraz i boje się nawet spytać, ale wiem, że na pewno nie na PiS, bo "Kaczyński kazał zamordować Leppera". Ale weź, tak samo można napisać, że metro w Warszawie chcieli budować jeszcze przed wojną. Tylko, że to ładnie wygląda w artykule historycznym, ale tamte przedwojenne plany nie mają nic wspólnego z metrem dzisiaj. Tak samo plany z lat 70 nie mają nic wspólnego z sytuacją obecną, zmieniło się prawie wszystko, od rynku lotniczego, trendy, technologie, po uwarunkowania geopolityczne.
    • Szanowni Państwo Proszę o rabat na link Dziękuje.  
    • Witajcie, No właśnie, jak to wyłączyć ? Próbowałem tych sposobów, które znalazłem w necie, ale to nie działa. On dalej się łączy i pobiera. Windows 10 Pro, 22H2, komp 19045.4170 Jak trzeba pogrzebać w rejestrach, to pogrzebię. Pozdrawiam,
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...