Skocz do zawartości
Jack White

Battlefield 1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj rano wszedłem żeby sobie zagrać, klikam szybkie wybieranie tryb dominacja i dwa razy dołączyło mnie do pustego serwera.. Jak wszedłem w wyszukiwarkę to pokazało mi z 22 serwerów może i to wszystkie tryb dominacja, wtf? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakis sposob na dropy fps? Od 1,5 roku walcze zrobilem zmiany sprzetu w miedzyczasie i wszystkie mozliwe triki i nic

Spada na sekunde np z 60 na 53. Jak odblokuje klatki to spadnie ze 130 na 100 ale jest tez freez stopklatka

 

windows 10 1809

i5 8600k 4,8 ghz

16 gb ram 3466

gtx 1080

 

Gram na ultra w fhd ze skalowaniem 150%. Rozne kombinacje ustawien nie przynosza efektu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie ma szns Eltik, obecnie też gram na vsync=on i dropy głównie na mapach z podstawki zauważam, na tych z dlc jest dużo lepiej , tu masz przykład jaki nagrałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tak ze zagram runde czy 2 bez dropow a jest tak ze tnie. Na prise the tahure najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest chyba jakiś problem z synchronizacją, bo jak się ją wyłączy to gra nie łapie takich spadków. Natomiast strasznie rozrywa mi wtedy klatki. I tak i tak, niedobrze... :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! :D

 

PO 1,5 ROKU WALKI Z DROPAMI NIEWIADOMO SKAD PODCZAS GRY ONLINE NAPOTKALEM W INTERNECIE PEWIEN KROK KTORY MI POMOGL I MOGE JUZ GRAC BEZ DROPOW!!!! :D

 

NARESZCIE :D WINA JEST PO STRONIE WINDOWS 10 A NIE GRY CZY COS

 

NALEZY EDYTOWC WPIS W REJSTERZE SYSTEMU WINDOWS A WIEC:

 

w eksploratorze windows wpsiujemy regedit klikamy prawym i uruchamiamy jako administartor potem wybieramy sciezke:

Komputer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters

 

Gdy tam wejdziemy bedzie kilka wpisow i ostatni bedzie sie nazywal

 

EnabledPrefetech i bedzie miec wartosc 3. Klikamy na to parwym wybieramy opcje "Modyfikuj" i zamiast 3 wpisujemy 0. Uruchamiamy ponownie kompa ....i gramy w stabilnych fpsach :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam Win7 i z tego co mi wiadomo, to właśnie częściej na Win7, a jeżeli Win10 skarżyli się ludzie. Poza tym, Prefetch to jest coś takiego w systemie, że system się jakby uczy tego jak go używamy i lepiej zarządza procesami, usługami czy coś. Nie dam głowy, ale coś takiego mi się kojarzy. Nawet kiedyś to resetowałem, ale chyba nie miałem wtedy jeszcze BF1 scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale problem jest gdy to zle dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! :D

 

PO 1,5 ROKU WALKI Z DROPAMI NIEWIADOMO SKAD PODCZAS GRY ONLINE NAPOTKALEM W INTERNECIE PEWIEN KROK KTORY MI POMOGL I MOGE JUZ GRAC BEZ DROPOW!!!! :D

 

NARESZCIE :D WINA JEST PO STRONIE WINDOWS 10 A NIE GRY CZY COS

 

NALEZY EDYTOWC WPIS W REJSTERZE SYSTEMU WINDOWS A WIEC:

 

w eksploratorze windows wpsiujemy regedit klikamy prawym i uruchamiamy jako administartor potem wybieramy sciezke:

Komputer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters

 

Gdy tam wejdziemy bedzie kilka wpisow i ostatni bedzie sie nazywal

 

EnabledPrefetech i bedzie miec wartosc 3. Klikamy na to parwym wybieramy opcje "Modyfikuj" i zamiast 3 wpisujemy 0. Uruchamiamy ponownie kompa ....i gramy w stabilnych fpsach :D:D:D

dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pomogło:)

 

 

Ale tak na 100% czy dropoy jakies gdzies sie zdarzaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez np na forum EA ludzie pisza ze to wina serwerow. Spadki fps to nie jest wina serwerow. Gdy jest problem z serwerami to wystepuja lagi, problemy z celowaniem, zatrzymywanie gry podczas ktorego nie wystepuje spadek liczby klatek tylko sama gra sie wiesza itp. Wiem bo przerabialem w Battlefront 2 takie cos np wysoki ping nie dalo sie grac tak rwalo a klatki caly czas 60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak na 100% czy dropoy jakies gdzies sie zdarzaja?

Reszta drobnych spadków jest spowodowana brakiem i7 ale i tak jest znacznie lepiej niż było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta drobnych spadków jest spowodowana brakiem i7 ale i tak jest znacznie lepiej niż było

 

 

nie sadze. ja mam 8600k 4,8 ghz i tez czasem szarpnie. To nie od procka. Ta gra na i5 dziala normalnie jesli z systemem jest ok a tu nie jest od 1,5 roku i to w tym jest najwiekszy problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym problem, że to głównie na mapach z podstawki są spadki klatek. Mapy z dodatków chodzą zauważalnie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis rozmawialem tez na czacie z pomoca Microsoftu i oni o tych problemach wiedza podobno niedlugo maja wydac poprawke ktora to naprawi. To nie wina aktualek gry , procvkow i5 serwerow i cholera wie czego jeszcze. To wina Windows 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa... jasne, jeszcze frytki do tego? :heu: Problem jest jeszcze na Win7 i zapewne na Win8.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nie jest wina gry. samo grzebanie w systemie przynisolo jakas poprawe gdzie gra nie byla juz dawno aktualizowana. Jakos dziwnym trafem wszytsko bylo dobrze do 24 maja 2017 a 25 po aktualizacji creators update do wesrji 15063.332 dropy sie zadomowily na stale. Na wersji 15063.296 po wylaczeniu optymalizacji pelnoekranowych dropy znikaly jak reka odjal. Skoro to nie wian win 10 wg ciebie to jak to wytlumaczysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i wina windy, ale tylko w połączeniu z określonymi konfigami bo ja nie miałem takich problemów.

 

Sprawdziłem u mnie w rejestrze przy tym wpisie EnabledPrefetech też jest 3, ale wszystko działa poprawnie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U konkurencji PPC w 2011 roku był artykuł "Poradnik SSD - jak usprawnić i przyspieszyć pracę dysku SSD" i jest tam na stronie nr 4 opisane co to jest Prefetch, do czego służy i jakie są możliwe opcje do wpisania w rejestrze oprócz 3 i 0. Ogólnie wiele się nie pomyliłem jak pisałem na poprzedniej stronie. Dotychczas znanymi mi powodami spadków klatek były procesor czterordzeniowy, jakoby do BF1 koniecznie trzeba było więcej. I nie chodzi mi o to, że BF1 nie potrafi spożytkować większej ilości rdzeni/wątków, a o same teorie jakoby cztery rdzenie (nawet mocne) nie nadawały się do tej gry. Drugim powodem, który przewija się w necie to Win7, o ile ktoś go używa (np. ja), bo podobno BF1 używa dokładnie bibliotek DX 11.3, a Win7 ma 11.0.

 

Mam w głowie jeszcze jeden pomysł, którego nikt nigdzie nie zwietrzył. Ciekawe czy wypali, bo jest znacznie prostszy od wszystkich dotychczas przytaczanych opcji.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem i5 4590 bylo ok potem te problemu po aktualizacji zmienilem na i7 gowno pomoglo zmienilem platforme i mam i5 8600k 6/6 i tez gowno to dalo. Teria o procku spalila na panewce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja mam momentami 100% CPU użycia a karty raptem 60 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...