Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MixsteeR

Zmiana podzespołów na gorsze ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam mały problem z moim PC , więc zacznę od początku :E Moje stanowisko nie było jakieś PRO elo Procesor i5 4670K (bez oc , nie ma sensu kręcić . czemu ? Zobacz podzespoły xD ) Mobo MSI Z87-G43 Ram Kingstone HyperX 4 GB 1600 Mhz GPU Asus GeForce GTX 660, 2GB DDR5 HDD WD500AAKX Zasilacz OCZ ZS 550W Budwa Brutus M23 . Ostatnimi czasy zainteresowałem się renderingiem filmów , strimowaniem gier itp. Ale jednak komputer no przy 4 GB ramu nie daje rady planowałem rozbudowę lecz za późno . W pc padł mi dysk z powodu braku gotówki zastanawiam się co zrobić aby przygotować maszynę do renderingu i do strimowania . Myślałem nad sprzedaniem procka i zakupu G3258 zrobić OC do tego dysk SSD 128 gb + 1 TB HDD i RAM 12 GB . I pytanie czy jest to opłacalne ? Czy jednak lepiej poczekać chwile uzbierać kase i dorzucić to do obecnych podzespołów . G3258 widziałem że daje radę z nowymi grami spokojnie można podkręcić go do 4,7 ;) Ale jednak na testach G3258 vs 4670K , 3258 renderował 3 razy dłużej film 10 minutowy niż 4670K ;/ A to jednak przy większych filmach będzie już dosyć duuużo czasu . Czekam na opinie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz streamować to G3258 będzie strzałem w stopę.

Na początek kup dysk i 4GB RAM, no i podkręć procesor (o ile masz jakieś chłodzenie, jeśli nie to Fortis).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy renderowaniu na pewno pomoże.

Jaki jest sens w sprzedaży 4GB i kupieniu 8GB..? Na tym tylko kase stracisz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecny ram chyba jest troche wart ;/ A po drugie nie wiem gdzie znajde takie same kosci , a jak znajde to pewnie ceny beda kosmiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ci takie same kosci? kupujesz druga 4 lub 8gb o takim samym taktowaniu, cl i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję poronionego pomysłu (bo tylko tak można to nazwać) ale jest iskierka nadziei w twojej wypowiedzi)

 

Zbieraj kasę mniej fajek mniej fastfood mniej wydawania kasy na głupoty i dziewczyny zero browca

 

Jeżeli pamięci co masz to Hyper X Blu lub podobne to kręć te ramy u mnie zatrzymały się na 1944 mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieraj kasę mniej fajek mniej fastfood mniej wydawania kasy na głupoty i dziewczyny zero browca

 

Zakladasz ze autor ma wiecej niz 12 lat? :E Bo po stylu wypowiedzi daje max 13...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 lat xD Tak ram to hyperx Blu , nie pale ;) Nie baluje , a trenuje na to tez idzie troche kasy . Chce je sprzedac bo ich nie krece .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje pieniądze ale lepiej było by dozbierać kasę konfig jest mocny to szkoda było by zamieniać na komarka z CBR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra , odpuszcze sobie chwile bez gier :D Dorobie coś kasy i zrobię PC na CBR :D Dzięki Panowie na pomoc temat do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...