Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

biletomaniaczka

Trochę z innej beczki czyli moja kolekcja biletów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Od wielu wielu lat (już 10) mam pewne hobby

Zbieram bilety komunikacji miejskiej i polskie i zagraniczne

Posiadam w swoim zbiorze bilety z czasów denominacji, sprzed denominacji, bilety które obowiązywały w całym kraju (wszystkie były takie same ) po dzisiejsze.

Mam już ponad 9 tys biletów - i każdy z nich jest inny! nie ma dwóch takich samych w zbiorze;)

A w naszym kraju, wiadomo, ciągłe zmiany - w wielu miastach podwyżki cen biletów, w niektórych obniżki, ostatnio powstają nowe miasta z komunikacją, jak np Zakopane ;)

Piszę tu o tym, ponieważ chciałabym was o coś prosić.

Może macie w domu zbędne wam bilety komunikacji miejskiej, mogą być jednorazowe, miesięczne, karnety, albo nieaktywne zużyte, niepotrzebne karty miejskie. Skasowane.

A może ktoś z Was kiedyś jako dzieciak też zbierał, a teraz kolekcja tylko leży i się kurzy.

Z wielką chęcią bym je od was przygarnęła. Koszt wysyłki zwykłym listem pocztowym to 1.75. Mogę zwrócić koszty wysyłki na konto bankowe albo przesłać wam znaczek.

Proszę o kontakt tu albo lepiej na maila biletybeaty@wp.pl

A 90% mojej kolekcji można zobaczyć na mojej stronie www.bileciki.org

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość affinity

Fajne hobby. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś miałem plan żeby zbierać bilety jak jeszcze w wawie były te "dziurkowane" bo ilość kombinacji tych dziurek była ograniczona.

w teorii znając "system" można było jeździć za darmo mając odpowiedni bilet z "wcześniej".

 

uzbierałem jakieś 800 po czym wprowadzili te magnetyczne :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co, to ostały mi się jakimś cudem 4 takie dziesięciodniowe bileciki na wrocławską komunikację miejską:

 

fd8daa6ab4.jpg

 

e5e8f24030.jpg

 

Pochodzą jakoś z lat 2002-2004 (dokładnie już nie pamiętam). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam miesięczne z miesiąców grudzień - marzec, KZK GOP, autobusowo-tramwajowy, sieciowy, normalny.

Stan idealny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, jak coś to odezwij się na PM i podaj tam adres na jaki to wysłać, to po tym długim weekendzie skoczę na pocztę i wyślę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zamazał zdjęcia, imiona i nazwiska na biletach okresowych, żeby nikt się nie czepiał o dane osobowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PW napisany

 

Jak publikowałam na swojej stronie bilety to dane sama zamazywałam żeby nie było widać.

Spokojnie można zamazać czarnym markerem.

Chociaż mi to tam te wasze dane i adresy do niczego nie potrzebne ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie nie są, ale publikujesz je w sieci, a o to ktoś może się przyczepić i narobić problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przejrzyj co masz w Gdańsku. Są dwa okresowe ze zdjęciami (co ciekawe jedno z nich w "kartach miejskich" ma wycięte zdjęcie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Tu masz racje. Ale to chyba wyjątek gdzie jakieś dane są pokazane.

Zazwyczaj staram się zamazywać, ale jak widać nie zawsze się udaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zbieram bilety, jeśli masz niepotrzebne skasowane bilety komunikacji miejskiej nie wyrzucaj ich, napisz do mnie! najlepiej od razu na mail: biletybeaty@wp.pl Zapraszam do obejrzenia kolekcji www.bileciki.org

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A 90% mojej kolekcji można zobaczyć na mojej stronie www.bileciki.org

 

Czy tylko ja mam ten błąd, że nie odnaleziono adresu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś miałem plan żeby zbierać bilety jak jeszcze w wawie były te "dziurkowane" bo ilość kombinacji tych dziurek była ograniczona.

w teorii znając "system" można było jeździć za darmo mając odpowiedni bilet z "wcześniej".

 

uzbierałem jakieś 800 po czym wprowadzili te magnetyczne :E

 

Coz za plan, prawie uwierzylem. Bo przeciez w Warszawie nie ma podwyzek MZK, a 800 biletow, zamiast znacznie tanszego miesiecznego zbierales grubo ponad rok, wiec przynejmnije jedna podwyzke zaliczyles. Po co silisz sie na takie bzdury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal poszukuję biletów komunikacji miejskiej. Jeśli masz takie : miesięczne, jednorazowe, okresowe itp (mogą być skasowane )to nie wyrzucaj tylko proszę skontaktuj się ze mną.mail biletybeaty@wp.pl (mało kiedy zaglądam na forum więc proszę o kontakt na meila )

Mogę zwrócić koszty wysyłki lub wysłać Ci kopertę ze znaczkami.

Część biletów można zobaczyć na stronie www.bileciki.info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...