Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kubarum

Laptop jako jedyny nie ma internetu przez router

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem. Wróciłem z wakacji, i wszystkie urządzenia: Ipad, 2 komórki, komputer stacjonarny łączą się z routerem (jakis stary Dlink) i uzyskują połączenie z internetem. Problem jest z laptopem. Lapek łączy się z routerem ale bez internetu (jak robię rozwiązywanie problemów otrzymuje jakiś błąd problem z brakującym protokołem....szukałem i wpisywałem rożne komendy, które znalazłem w necie ale nic nie pomogło). Zrobiłem z jednej z komórek router 3g i lapek łączy się bez problemu. System na lapie to win 10.

 

Moze ktoś z Was jest w stanie mi pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

Wróciłem z wakacji ,komputer stacjonarny (łączy się z Routerem jakims starym D-link)

 

2 pytania, czy to twój internet ?

jaki operator ?

 

jak nie twój to ktoś dał ci blokadę adresu MAC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pytania, czy to twój internet ?

jaki operator ?

 

jak nie twój to ktoś dał ci blokadę adresu MAC

 

 

Internet mój, Operatorem jest Vectra. Jak mogę to dokładnie sprawdzić czy to jest blokada MAC?

 

Jezeli to jest z tym problem, to mam jakis taki modem (chyba cisco) ktory polaczony jest z routerem bezprzewodowym ttym D-link. Do tej pory wszystko działało... mozliwe jest ze tylko jedno urządzenie nagle przestało działać?

WIem ze router i ten modem były resetowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

tylko pytałem z tym MAC jak sam tego nie wpisałeś to nie masz blokady.

 

Nie bawiłeś się w karcie sieciowej adresami statycznymi ? może wpisałeś wartość i zapomniałeś zmienić na DHCP

 

VPN nie instalowałeś też żadnego ?

Antywirusa posiadasz ? może on blokuje ? odinstaluj go i sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pytałem z tym MAC jak sam tego nie wpisałeś to nie masz blokady.

 

Nie bawiłeś się w karcie sieciowej adresami statycznymi ? może wpisałeś wartość i zapomniałeś zmienić na DHCP

 

VPN nie instalowałeś też żadnego ?

Antywirusa posiadasz ? może on blokuje ? odinstaluj go i sprawdź

 

 

Sprawdzałem antywirusem total 360 wiruasa nie mam. Probowałem się łączyć bez zadneogo antywir- bez rezultatu.

We właściwosciach karty DHCP mam enabled.

 

Na kompie connection specyfic DNS mam jakies vectra.warszawa itd..

a na laptopie jest not available

podobnie z iPv4 address jest ale jakis taki długi. i brak jest default gateway

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

wszystko prawidłowo z tego co napisałeś coś ci blokuje na lapku może zapora...

 

jak ci się chce to pobierz ubuntu zrób na pendrive i odpal sobie aby sprawdzić czy zadziała wifi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało się....Okazało się ze wpisywałem złe hasło do Routera... Dziwne, ze nie dostawałem komunikatu ze błędne hasło czy cos, tylko łączyło z brakiem internetu. 3 godziny szukania, a błąd po mojej stronie. Tak czy inaczej dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • RX 6700 XT do  ryzena 5 2600.  Mocny strzał w stopę? za pół roku kupię jakiś lepszy procek( najniższa krajowa here )   Do tego psu XPG Pylon 650W Udzwignie?
    • Oj tak, oj tam, nie wiem co zmywakowi znowu się wylało dla zdobycia oglądalności, ale brytyjskie szkoły dobre są....problem w tym, że nie wszystkie  UK to kraj z dużym rozwarstwieniem społecznym i to będzie widoczne także i w szkolnictwie.  Jeżeli się mieszka w tzw councilówce (osiedle domów socjalnych, posiadanych przez lokalne władze i wynajmowanych długoterminowo lokatorom z niskimi dochodami poniżej wartości czynszów komercyjnych) i daje dzieciaka do szkoły w councilówce, a do tego zaniedbuje go tak samo, jak zaniedbują swoje g*****niaki councilowi obywatele, to rzeczywiście, w przyszłości takie dziecko wyrośnie najprawdopodobniej na kolejnego councilowego obywatela z aspiracjami co najwyżej na poziomie bycia lokalnym przedstawicielem firmy farmaceutycznej sprzedającej znieczulające życiowo specyfiki    Dziecko zadbane, wychowane będzie mogło dużo osiągnąć. Prawie wszystko, bo do wszystkiego to niestety trzeba wysłać dzieciaka do jakiegoś Eton College czy cóś. Tam może nie będzie już bardziej mądrzejsze, ale nabędzie kontaktów
    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne. Może wyglądają takie akcje śmiesznie i jak był bug, ale dla mnie właśnie czyni tę grę wyjątkową. Lubię to.
    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...