Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Michusek122

Pójdzie Wiedźmin 3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Pójdzie ale nie jest to najlepszy komputer.

Podaj budżet i zastosowanie rozumiem że gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>30 na Ultra, drzewa na High, bez AA i bez Hairworks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pójdzie ale nie jest to najlepszy komputer.

Podaj budżet i zastosowanie rozumiem że gry?

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajniej, na 1151 wraz z DDR4 oraz prawie 200 zł taniej

 

1 x Intel Core i5-6400 /2.7GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

1 x MSI H110M PRO-D /intel H110, DDR4, LGA1151/

1 x Crucial 8GB 2133MHz CL15

1 x Antec VP-PC 500W 120mm

1 x Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

1 x SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black

1 x Gigabyte GeForce GTX 960 OC 4GB DDR5 128bit (1279/7010)

 

2531 zł z esc.pl

 

Możesz sobie wrzucić SSD http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=48989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up ale żeby WD zamienić na Seagate, Ty chyba ludzi nie lubisz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicy wydajności i tak raczej nie odczujesz. Pod H110 z racji tego, że są tam dwa sloty na pamięci, brałbym 1 x 8 GB zachowując możliwość rozbudowy do 16 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby to czemu ? Zarzucisz mi zestawieniem z blackblaze ?

 

http://forum.pclab.pl/topic/1111591-Zestaw-do-gier-%7E51005200/page__view__findpost__p__14002786

 

Odnieś się do moich uwag, mojej interpretacji to wtedy będziemy mogli dyskutować.

 

 

https://www.backblaze.com/blog/hard-drive-reliability-q4-2015/

 

Zestawienie na 2015. Przeczytaj co tam piszą. Dysków od WD rzeczywiście jest mało, ale Hitachi jest już dużo i padają zdecydowanie rzadziej niż Seagate. Z doświadczenia mojego i znajomych też widzę że te dyski są średnio solidne. Parafrazując Ciebie z tamtego wątku, to że Tobie w firmie nie padły Seagate, nie znaczy że innym nie padną. A na forach fotograficznych, gdzie jednak ludzie pytają o takie rzeczy i istotne jest dla nich magazynowanie danych, dyski Seagate mają dosyć kiepską renomę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle samo osób co psioczy na Seagate, tyle samo psioczy na WD. Latam po forach od kilku lat i nie jest to wyssane z palca.

 

Rzuć jeszcze raz okiem na zestawienie blackblaze. Wywal rodzynki 1,5 TB oraz co prawda awaryjnego st3000dm001 i zobacz jaki % awaryjności ukarze się Twoim oczom.

 

Czytanie, porównywanie i opieranie się o blackblaze nie ma najmniejszego sensu. Nie ma tam dysków które tutaj polecamy i po cholerę opierać się o coś innego. To tak samo jakbyś napisał teraz, że Ford robi mało awaryjne auta bo kiedyś tak było w latach 80-90. Albo może jeszcze lepiej Toyota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd ktoś ma takie info.. Znajomy zajmujący się obróbką fotografii ma dyski Seagate, dlaczego? Na początku swojej działalności kupił 2 dyski WD, jeden padł po roku drugi po trzech, Seagate ma od 2013r i wszystko jest z nim ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak jest i tak będzie. Jedni i drudzy psioczą. Ten kto chce się bardziej utwierdzić w awaryjności jednych czy drugich, zawsze sobie, że tak powiem ograniczy pole widzenia.

 

Do tego porównywanie HDD z 5200 RPM vs 7200 RPM też nie powinno mieć miejsca w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie lepszy narzut sterownika R9 380 na CPU stock.

 

Nice ....

 

Panowie, nie zapominajcie o sofcie AMD. Owszem nie tak łatwo o tym pamiętać, jak w większości testów mamy podkręcone i5 czy i7

 

http://pclab.pl/art60000-21.html

 

Z i5 4590 ... R9 380 oczywiście 4 GB DDR5

 

rnLBCjP.jpg?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle samo osób co psioczy na Seagate, tyle samo psioczy na WD. Latam po forach od kilku lat i nie jest to wyssane z palca.

 

Rzuć jeszcze raz okiem na zestawienie blackblaze. Wywal rodzynki 1,5 TB oraz co prawda awaryjnego st3000dm001 i zobacz jaki % awaryjności ukarze się Twoim oczom.

 

Czytanie, porównywanie i opieranie się o blackblaze nie ma najmniejszego sensu. Nie ma tam dysków które tutaj polecamy i po cholerę opierać się o coś innego. To tak samo jakbyś napisał teraz, że Ford robi mało awaryjne auta bo kiedyś tak było w latach 80-90. Albo może jeszcze lepiej Toyota.

 

Wd mają lepszą kulture pracy i to chyba tyle z różnic, tylko jakoś nie chce mi się wierzyć że któryś producent ma o tyle lepszą technologię, żeby zauważalnie różnić się awaryjnością od konkurenta.

 

Ja mam dysk samsunga, to nic mu nie dolega a ma przepracowane 20k godzin jeśli mnie pamięć nie myli. Wydaję mi się że to bardziej kwestia dobrej temperatury w obudowie.

 

Szczególnie lepszy narzut sterownika R9 380 na CPU stock.

 

Nice ....

 

Panowie, nie zapominajcie o sofcie AMD. Owszem nie tak łatwo o tym pamiętać, jak w większości testów mamy podkręcone i5 czy i7

 

http://pclab.pl/art60000-21.html

 

Z i5 4590 ...

 

]

 

Masz tutaj wszystko wyjaśnione, wyedukuj się, na platformie sprzętowej był zamontowany i5-6400, a w tym zestawie który podałem i5 6500 który ma o 500 mhz wyższy zegar bazowy i proszę nie powtarzaj bredni pclabowych redaktorów którzy testują karty graficzne w lokacjach procesorowych.

 

gtx 960 owszem jak masz tragiczny procesor albo słaby zasilacz, to wtedy można się zastanawiać

 

Do tego Wiedźmin 3 to nie jest gra która wymaga super mocnego procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Masz tutaj wszystko wyjaśnione, wyedukuj się, na platformie sprzętowej był zamontowany i5-6400, a w tym zestawie który podałem i5 6500 który ma o 500 mhz wyższy zegar bazowy i proszę nie powtarzaj bredni pclabowych redaktorów którzy testują karty graficzne w lokacjach procesorowych.

 

 

Właśnie w takiej alokacji idzie wychwycić narzut sterownika na CPU. Wybacz. Co mi po kilku klatkach więcej w momencie biegania bez celu jak przyjdzie co do czego, i dostanę dropa. Co mi po teście GPU w alokacji nie obciążającej CPU ? Owszem zobaczę sobie która grafa jest wydajniejsza łeb w łeb. Podczas normalnego użytkowania, grania wolałby GPU z znacznie mniejszym narzutem na CPU co w przypadku miejsc mocno obciążających CPU nie będzie powodować mi spadków wydajności. Jak zapewne wiesz, miejsca takie są dość krytyczne jeżeli chodzi o komfortową rozgrywkę na dłuższą metę.

 

Skrytykuj test pokazujący narzut sterownika grafiki na CPU tym, że test był przeprowadzony w alokacjach procesorowych. Świetne ... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Masz tutaj wszystko wyjaśnione, wyedukuj się, na platformie sprzętowej był zamontowany i5-6400, a w tym zestawie który podałem i5 6500 który ma o 500 mhz wyższy zegar bazowy i proszę nie powtarzaj bredni pclabowych redaktorów którzy testują karty graficzne w lokacjach procesorowych.

 

gtx 960 owszem jak masz tragiczny procesor albo słaby zasilacz, to wtedy można się zastanawiać

 

Do tego Wiedźmin 3 to nie jest gra która wymaga super mocnego procesora.

 

Caps już Ci wyjaśnił co i jak..

Ale jeśli Ci się nie podobają testy na PcLab to idź do kolegów na purepc którzy w testach obniżają taktowanie kart nVidii do fabrycznych ustawień :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caps już Ci wyjaśnił co i jak..

Ale jeśli Ci się nie podobają testy na PcLab to idź do kolegów na purepc którzy w testach obniżają taktowanie kart nVidii do fabrycznych ustawień :E

Jak tam dym w NFS, wyświetla się czy dropi?

Tyle na temat testowania.

 

No i cisza, tego się spodziewałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...