Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lukasz222

laptop [2000zł] z SSD i Windowsem do zastosowań biurowych i multimediów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zamierzam kupić dość dobrego laptopa z dyskiem SSD min. 240GB i Windowsem oraz dość dobrą kamerą.

znalazłem taki model:

http://allegro.pl/laptop-lenovo-b50-80-intel-8gb-ssd-r5-win10-200zl-i6160635177.html

z procesorem Intel Core i3-5020U i dedykowaną kartą graficzną AMD Radeon R5 M330.

Czy ktoś posiada opinie na temat tego sprzętu ? Czy warto ? Ile trzyma bateria ?

Może jest coś innego godnego uwagi o lepszych parametrach w tej cenie?

 

W podobnym poście widziałem, że polecaliście dwa modele Acer E5-573 , ale jeden z nich ma trochę gorszy procesor i nie ma osobnej grafiki, a drugi ma tylko 128gb dysk i również gorszy procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo w tym budżecie mają budżetowe kiepskie dość wykonanie.

Ta karta graficzna ma wydajność integry intela. To zapchaj dziura bardziej, niż grafika dedykowana na poziomie z której dostaniesz jakąś tam sensowną wydajność w grach.

 

Nic nie napisałeś o zastosowaniu sprzętu - więc ciężko cokolwiek powiedzieć.

 

 

----

Regulamin działu wymaga:

http://forum.pclab.pl/topic/803920-%23-KILKA-REGU%C5%81-TEGO-DZIA%C5%81U-%23-13102015r-%23/

dopisywania zastosowania w nazwie tematu. Do czasu aż nie poprawisz/zedytujesz w pełni pierwszego postu (nazwy tematu) nie będziemy mogli pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem zadzwon do xkom i zapytaj jaki tam jest ssd, od jakiegoś czasu xkom pakuje do laptopów słabe

dyski SSD na TLC, Samsunga, Adaty czy Kingstona.

Wiem bo sam kupiłem Acer e5-573 z dyskiem Samsung 650 SSD który jest na tlc i jest bardzo słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn, nikt nie powiedział że chcę kupić w XCOMie. Laptop raczej do zastosowań biurowych i multimediów(raczej filmy hd niż gry) , więc tak naprawdę grafika nie musi być dedykowana. Ma służyć wiele lat i nie zacinać się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wziął bym tego laptopa nawet za pół ceny, jak chcesz czegoś porządnego na lata, co będzie chodzić sprawnie, to lepiej jak wykreślisz lenovo i kupisz coś z HDD i napędem, a z czasem dozbierasz te 190 zł na SSD Transcenda 370s 128GB i wrzucisz go w kieszeń w miejsce napędu, wszystko będzie full oryginał wyglądać. a będziesz miał lepsze bebechy, HDD i SSD.

 

Kieszeń na SSD kosztuje 30 zł i drugie tyle jeżeli chciałbyś mieć wyjęty napęd jako USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wziął bym tego laptopa nawet za pół ceny, jak chcesz czegoś porządnego na lata, co będzie chodzić sprawnie, to lepiej jak wykreślisz lenovo i kupisz coś z HDD i napędem, a z czasem dozbierasz te 190 zł na SSD Transcenda 370s 128GB i wrzucisz go w kieszeń w miejsce napędu, wszystko będzie full oryginał wyglądać. a będziesz miał lepsze bebechy, HDD i SSD.

 

Kieszeń na SSD kosztuje 30 zł i drugie tyle jeżeli chciałbyś mieć wyjęty napęd jako USB.

 

 

Tzn. nie chcę się bawić w kupowanie osobno ssd, najlepiej żeby od razu był, co byś więc polecił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj mój pierwszy post. Musisz dostosować nazwę tematów do wymogów moderatora działu, inaczej każda odpowiedź w temacie może zostać nagrodzona warnem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfguracja jest dobra, lecz wykonanie budżetowe.

 

Moim zdaniem o wiele lepszy

Acer E5-573 i3-5005U/8GB/240/Win10

laptop jest niezle wykonany, przyzwoicie spasowana obudowa, dobra kultura pracy, nie jest głosny ani sie nie przegrzewa. Laptop ma w komplecie 8 gb ram, dysk SSD 240 gb oraz system windows 10 o wartości 400 zł.

 

Jak nie masz zamiaru grac w gry to raczej grafika zbędna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS R556LJ-XO739T i3-4005U/4GB/240SSD/Win10 GF920

Dobre lepsze wykonanie, dobrze spasowana obudowa. Procesor i3ulv Hasswell'a i szybki dysk SSD w zestawie rozsądnej pojemności. Dodatkowo grafika dedykowana GeForce'a z 2GB pamięci vRAM na poziomie już, sporo mocniejsza od tamtego słabego radeona:

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=2974&gid2=2895&compare=radeon-r5-m330-2gb-vs-geforce-920m-2gb

Matryca matowa antyrefleksyjna. System operacyjny w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybki dysk SSD w zestawie rozsądnej pojemności.

To czy szybki czy słaby to jeszcze nie wiadomo.

Całkiem możliwe że siedzi tam Adata SP 550 na kościach TLC.

Tutaj recenzja tego dysku, słabiutki naprawdę słabiutki.

Tast Adata SP 550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...