Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Limber

Jaki router do około 350zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otóż aktualnie korzystam z zasłużonego już TP-LINKA WR941ND. Niestety ostatnio zaczął się zawieszać i postanowiłem zakupić nowy router. Jeśli chodzi o jego zasięg to w tym moim tp-linku jest on ok i ważne, aby w nowym routerze nie był on gorszy (w co wątpie przy takim powiększeniu przedziału cenowego). Nie potrzebne mi są żadne porty USB itp. Najważniejszą kwestią jest, aby router przy nawet 6 urządzeniach działał stabilnie. Najlepiej, aby go raz skonfigurować i o nim zapomnieć. Bardzo w TP-LINKU irytowała mnie konieczność resetowania go, co prawda rzadko bo może raz na trzy tygodnie. Z tego co wyczytałem w internecie to Najbardziej zastanawiam się nad: TP-LINKIEM ARCHER C5, ASUSEM RT-N18U oraz ASUSEM RT-AC1200G+. Zastanawiam się czy AC wniesie dużo do stabilności łącza i pingu przy karcie sieciowej w standardzie AC. W sumie to najbardziej przekonuje mnie ten ASUS RT-AC1200G+, ale mało o nim opinii (więc nwm jak ze stabilnością) i nwm czy nie zdecydować się na ARCHERA. Żadne z urządzeń nie jest połączone przez port LAN, tylko wszystkie łączą się bezprzewodowo. Mój internet to 100Mb/s. Może macie jakieś swoje propozycje na stabilny router w tym przedziale cenowym. Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zastanawiam się pomiędzy ASUSEM RT-N18U oraz ASUSEM RT-AC1200G+. W testach wypadają podobnie więc chyba pójdę już w 5 GHZ. Nie wiem tylko jak z zasięgiem u mnie w bloku. Sygnał 5GHz musi się przebić przez 2 ściany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może RT-AC55U, co prawda parę złotych więcej ale jest dwuzakresowy, pracuje w standardzie AC i dobrze radzi sobie z zasięgiem, a przynajmniej ma dobre opinie użytkowników, chyba warto zainwestować raz :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RT-AC1200G+ też jest dwuzakresowy i pracuje w standardzie AC. Co prawda nie ma USB 3.0 ale na tym akurat najmniej mi zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się i zakupiłem RT-AC1200+ głównie ze względu na 5GHz. Dodatkowo udało mi się go wyszarpać go za 259 zł w promo, więc uważam że cena dobra jak za ten model. Mieszkam w bloku z płyty więc w sąsiedztwie pracuje dużo innych routerów w paśmie 2,4GHz. Mieszkanie 60 mkw.

Zasięg 2,4 GHZ przez jedną ścianę żelbetową około 4-5 m od routera 5/5 kresek, 5GHz 4/5 kresek

Zasięg 2,4 GHz przez 2 żelbetowe ściany w odległości 8-10 metrów 4/5 kresek, 5GHz - 3/5 kresek więc uważam to za bardzo dobry wynik.

Do routera podpięty komputer stacjonarny kablem, dodatkowo bezprzewodowo 2 laptopy, 2 telefony, telewizor, PS4 i PS3. Połączenie stabilne, nic nie zrywa nic się nie wiesza, bez porównania do poprzedników jakie posiadałem (Tp Link WR841n, Actina P6803). Moim zdaniem bardzo dobry sprzęt. Jeżeli nie potrzebujesz USB 3.0 i 128 MB Flasha, to odpuść sobie RT-N18U pracujący tylko w 2,4GHz i weź AC1200+ z 5GHz. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zależy Ci na USB 3.0 to spokojnie możesz wybrać model ASUS RT-AC1200G+,który jest solidny i zbiera dobre opinie,chociaż ogólnie jest ich niewiele. O utratę stabilności kompletnie bym sie nie obawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...