Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zetural

[ZESTAW] ok 6000zł/Gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

rozmawiając z kilkoma osobami które "znają się na rzeczy" udało mi się ułożyć pc z takich części, przeznaczonego do grania/streamowania:

http://www.morele.net/inventory/info/GDLEk5/

 

Nie ma tu jednak grafiki, budżet całkowity to ok 6000zł.(nie będzie problemem jeśli trochę wyskoczy poza).

Potrzebuję pomocy z doborem odpowiedniej grafiki. Otrzymałem takie oto propozycje:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-980-4gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-gtx-980-gaming-4g-665623/

http://www.morele.net/karta-graficzna-club-3d-r9-390x-royal-queen-8gb-gddr5-512bit-dp-hdmi-2xdvi-cgax-r939x9-753618/

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx970-xtreme-4gb-ddr5-256bit-dvi-3xdp-hdmi-box-gv-n970xtreme-4gd-815152/

 

Macie jakieś własne propozycje? Może polecacie któryś z ww. produktów? Jeśli chodzi o same części już wybrane, może znacie jakieś lepsze alternatywy w podobnych cenach?

 

+Polecacie zadbać o jeszcze jakiś element podczas kupna? :)

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj moja propozycja PC :

 

http://www.morele.net/inventory/info/LBStjH/

 

CPU został ten sam, wziąłem tańsze chłodzenie.

Masz za to lepszą płytę (sam mam taką, jest bdb), lepsze RAM, które są bezproblemowe na ASUS-ie oraz robią spokojnie CL15 :)

Masz dysk Toshiby, lepsza propozycja jak Seagate, bezpieczniejsza także.

Zasilacz mocniejszy, dłuższa gwarancja, sam mam trochę mocniejszy model i jest super, w zasadzie działa pasywnie ;)

 

Za niewielką dopłatą możesz spokojnie kupić dysk 3TB (40zł różnicy), oraz ładniejsza wersję tego Fortisa (70zł dopłaty) lub Macho ewentualnie.

Co do płyt to ew. możesz wziąć ASRock Z170 Extreme6 (cena jak ASUS) albo wersje Gamer tego Extreme6 oznaczenie K4, jest kilka dyszek tańsza.

 

Większość tych części użytkuję sam, stąd jestem pewien że nie będzie lipy :)

 

Co do grafik to sprawa ma się tak, że GTX980 nowy jest nieopłacalny w ogóle.

Stąd ja pewnie bym kupił zwykłego R9 390 (bez X) od Sapphire i tyle.

390x niestety jest za drogi a różnica nie jest duża.

 

Co do cięcia kasy to możesz ew. wziąć zasilacz XFX 650W za parę dych mniej, tudzież zostać z i5 6600K i wtedy dorzucić do mocniejszej grafiki.

PS: obudowę mam te samą, jak Ci zależy na przewiewie to musisz dokupić dodatkowe wentyle, fabrycznie jest tylko jeden na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstrzymaj sie z grafika, na integrze wytrzymasz te 2-3 tygodnie, egzemplarze testowe gtx 1070 i gtx 1080 już płyną do europy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstrzymaj sie z grafika, na integrze wytrzymasz te 2-3 tygodnie, egzemplarze testowe gtx 1070 i gtx 1080 już płyną do europy

 

 

Mogę się wstrzymać. Pytanie tylko co wyniknie z tych nowych kart :) + jak będą stały cenowo.

 

Tutaj moja propozycja PC :

 

http://www.morele.net/inventory/info/LBStjH/

 

CPU został ten sam, wziąłem tańsze chłodzenie.

Masz za to lepszą płytę (sam mam taką, jest bdb), lepsze RAM, które są bezproblemowe na ASUS-ie oraz robią spokojnie CL15 :)

Masz dysk Toshiby, lepsza propozycja jak Seagate, bezpieczniejsza także.

Zasilacz mocniejszy, dłuższa gwarancja, sam mam trochę mocniejszy model i jest super, w zasadzie działa pasywnie ;)

 

Za niewielką dopłatą możesz spokojnie kupić dysk 3TB (40zł różnicy), oraz ładniejsza wersję tego Fortisa (70zł dopłaty) lub Macho ewentualnie.

Co do płyt to ew. możesz wziąć ASRock Z170 Extreme6 (cena jak ASUS) albo wersje Gamer tego Extreme6 oznaczenie K4, jest kilka dyszek tańsza.

 

Większość tych części użytkuję sam, stąd jestem pewien że nie będzie lipy :)

 

Co do grafik to sprawa ma się tak, że GTX980 nowy jest nieopłacalny w ogóle.

Stąd ja pewnie bym kupił zwykłego R9 390 (bez X) od Sapphire i tyle.

390x niestety jest za drogi a różnica nie jest duża.

 

Co do cięcia kasy to możesz ew. wziąć zasilacz XFX 650W za parę dych mniej, tudzież zostać z i5 6600K i wtedy dorzucić do mocniejszej grafiki.

PS: obudowę mam te samą, jak Ci zależy na przewiewie to musisz dokupić dodatkowe wentyle, fabrycznie jest tylko jeden na tyle.

 

Dzięki wielkie za propozycję :)

Wygląda dość solidnie +o koszty się specjalnie nie obawiam, jeśli sądzisz, że np. chłodzenie które podrzuciłem jest lepsze od Twojej tańszej alternatywy to daj znać.

Z tą grafiką to faktycznie nie ma dużej różnicy między modelami(poza cenową). Tu mam największe braki w wiedzy i nie wiem jak odnieść się do wszystkich rad :P Może warto poczekać na nową generację? Jeśli możesz to daj link do karty którą polecasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Skylake to 14nm, nie ważne w sumie co dasz to ten procesor będzie się grzał pod "czapką" stąd kupno chłodzenia za 3 paczki nie ma sensu, chyba że wygląd tutaj decyduje to ok.

W sumie pod skylake to takie chłodzenie za 150zl zrobi tę samą robotę co za 300zł.

 

Chyba, że usuniesz IHS to wtedy ok, można pomyśleć nad czymś lepszym.

U mnie ten Fortis (mam Malik Ed.) wygląda nieźle i z i7 6700K daje radę nawet po srogim OC.

 

Jedyny problem tej obudowy Phanteks jak pisałem to brak wentyli w zestawie, poza tym to bardzo przyjemna obudowa, choć plastik łatwo porysować i się palcuje, przy składaniu uważać na obudowę a po wyczyścić i jest mocno fajnie.

PS: jak weźmiesz ASRocka to dostaniesz panel USB 3.1 do zatoki 5.25, tylko musisz szukać wersji z + na końcu (obecnie na Morele są one tańsze od regularnych).

Jak nie planujesz napędu DVD/BD to sobie tę jedyną zatokę wykorzystasz chociaż, ew. zawsze można zapodać tam coś innego.

 

Co do grafik zazwyczaj to bywało tak, że model nr. 2 obecnej generacji był na poziomie nr. 1 poprzedniej.

Więc jeśli tak będzie ponownie to GTX1070 powinien być wydajnościowo ~ 980, a GTX1080 na poziomie GTX980Ti.

 

Tak czy siak faktycznie warto poczekać jakiś czas, integra Intela super nie jest, ale da się zagrać od biedy w coś.

Z tego mojego koszyka w sumie nie warto nic zmieniać.

 

Jedyna różnica u mnie w zestawie to mocniejszy zasilacz z literką i w nazwie (posiada sprzętowy monitoring - super sprawa) oraz mam SSD marki Samsung, model 850 EVO, który w Morele akurat kiepsko cenowo wypada.

Resztę mam to samo i nie ma z niczym problemu, pamięci robią CL15 od ręki (a CL15 są ok. 200zł droższe od CL16 - więc już zauważalna oszczędność, dodatkowo są stabilne przy CR1 niezależnie czy CL15 czy CL16).

Jedynie z chłodzeniem na CPU, wentylami do budy i ew. płytą można pomyśleć.

Jednakże nie brałbym płyty MSI, pod Haswell-a były fajne mobo a obecnie to tylko od Gaming M7 zaczyna to MSI jakoś fajnie wyglądać pod względem wykonania i funkcjonalności.

 

Ew. możesz popatrzeć na Gigabyte Z170X-UD5 jeśli oczojebne radiatorki Ci nie pasują. Więc decyduj w sumie między Gigabyte, ASUS albo ASRock, wszystko to kosztuje w sumie tyle samo.

 

Jak grafikę musisz mieć na już to najlepiej kup używanego R9 290/x albo GTX980 bo się da w dobrej cenie mieć, posiedź chwilę na tym jeśli nowa generacja przyniesie zauważalny skok jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Skylake to 14nm, nie ważne w sumie co dasz to ten procesor będzie się grzał pod "czapką" stąd kupno chłodzenia za 3 paczki nie ma sensu, chyba że wygląd tutaj decyduje to ok.

W sumie pod skylake to takie chłodzenie za 150zl zrobi tę samą robotę co za 300zł.

 

Chyba, że usuniesz IHS to wtedy ok, można pomyśleć nad czymś lepszym.

U mnie ten Fortis (mam Malik Ed.) wygląda nieźle i z i7 6700K daje radę nawet po srogim OC.

 

Jedyny problem tej obudowy Phanteks jak pisałem to brak wentyli w zestawie, poza tym to bardzo przyjemna obudowa, choć plastik łatwo porysować i się palcuje, przy składaniu uważać na obudowę a po wyczyścić i jest mocno fajnie.

PS: jak weźmiesz ASRocka to dostaniesz panel USB 3.1 do zatoki 5.25, tylko musisz szukać wersji z + na końcu (obecnie na Morele są one tańsze od regularnych).

Jak nie planujesz napędu DVD/BD to sobie tę jedyną zatokę wykorzystasz chociaż, ew. zawsze można zapodać tam coś innego.

 

Co do grafik zazwyczaj to bywało tak, że model nr. 2 obecnej generacji był na poziomie nr. 1 poprzedniej.

Więc jeśli tak będzie ponownie to GTX1070 powinien być wydajnościowo ~ 980, a GTX1080 na poziomie GTX980Ti.

 

Tak czy siak faktycznie warto poczekać jakiś czas, integra Intela super nie jest, ale da się zagrać od biedy w coś.

Z tego mojego koszyka w sumie nie warto nic zmieniać.

 

Jedyna różnica u mnie w zestawie to mocniejszy zasilacz z literką i w nazwie (posiada sprzętowy monitoring - super sprawa) oraz mam SSD marki Samsung, model 850 EVO, który w Morele akurat kiepsko cenowo wypada.

Resztę mam to samo i nie ma z niczym problemu, pamięci robią CL15 od ręki (a CL15 są ok. 200zł droższe od CL16 - więc już zauważalna oszczędność, dodatkowo są stabilne przy CR1 niezależnie czy CL15 czy CL16).

Jedynie z chłodzeniem na CPU, wentylami do budy i ew. płytą można pomyśleć.

Jednakże nie brałbym płyty MSI, pod Haswell-a były fajne mobo a obecnie to tylko od Gaming M7 zaczyna to MSI jakoś fajnie wyglądać pod względem wykonania i funkcjonalności.

 

Ew. możesz popatrzeć na Gigabyte Z170X-UD5 jeśli oczojebne radiatorki Ci nie pasują. Więc decyduj w sumie między Gigabyte, ASUS albo ASRock, wszystko to kosztuje w sumie tyle samo.

 

Jak grafikę musisz mieć na już to najlepiej kup używanego R9 290/x albo GTX980 bo się da w dobrej cenie mieć, posiedź chwilę na tym jeśli nowa generacja przyniesie zauważalny skok jakości.

 

Dzięki wielkie, powoli zaczynam wszystko sobie układać i faktycznie Twój koszyk wypada bardzo dobrze :)

 

Tyle co zmienię to chyba Fortisa na Malik ed. Nie jestem tylko pewny co do płyty głównej.

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-maximus-viii-ranger-z170-quadddr4-2133-sata3-hdmi-dp-usb-3-1-atx-707311/

https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-gaming-k6-intel-z170-4x-ddr4-sata3-usb-3-1-gblan-atx-764166/

 

A tak to wszystko gra. Poczekam chyba z tą grafiką grafiką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaming K6+ ostatnio był po 730zł :E

Stąd go poleciłem, za ponad 8 stów to się nie opłaca go brać na Morele moim zdaniem.

 

Zostałbym przy :

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z170-extreme6-764168/

 

Aby nie przepłacać, gdyby była pierwotna cena na K6+ to spoko, wtedy naprawdę warto ją rozważać, ale jeśli płyta w tydzień podrożała ponad 100zł to niech się cmokną :)

Na Maximusie spokojnie zrobisz dobre OC jeśli Ci zależy, to wiem po sobie.

Więc jak mam być szczery to dobieraj pod kolor/pod zaufanie do danej marki/czy pod konkretną funkcjonalność/ilość złączy.

 

Dylemat mam zresztą cały czas co do płyty bo jedna i druga jest bdb :)

ASRock na papierze ma więcej SATA i USB 3.0, ale generalnie to ta sama półka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaming K6+ ostatnio był po 730zł :E

Stąd go poleciłem, za ponad 8 stów to się nie opłaca go brać na Morele moim zdaniem.

 

Zostałbym przy :

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z170-extreme6-764168/

 

Aby nie przepłacać, gdyby była pierwotna cena na K6+ to spoko, wtedy naprawdę warto ją rozważać, ale jeśli płyta w tydzień podrożała ponad 100zł to niech się cmokną :)

Na Maximusie spokojnie zrobisz dobre OC jeśli Ci zależy, to wiem po sobie.

Więc jak mam być szczery to dobieraj pod kolor/pod zaufanie do danej marki/czy pod konkretną funkcjonalność/ilość złączy.

 

Dylemat mam zresztą cały czas co do płyty bo jedna i druga jest bdb :)

ASRock na papierze ma więcej SATA i USB 3.0, ale generalnie to ta sama półka.

 

Dzięki jeszcze raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co :)

Mam nadzieje, że pomogłem.

 

Poleciłem to sam wybierałem przez jakieś 2 tygodnie a z czego jestem co jak co zadowolony.

Szczególnie pamięci są bardzo spoko, CL15 bez zająknięcia.

Pomyśl natomiast nad większym SSD bo ~ 500GB to optymalna wartość, połowa tego to dla gier może brakować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co :)

Mam nadzieje, że pomogłem.

 

Poleciłem to sam wybierałem przez jakieś 2 tygodnie a z czego jestem co jak co zadowolony.

Szczególnie pamięci są bardzo spoko, CL15 bez zająknięcia.

Pomyśl natomiast nad większym SSD bo ~ 500GB to optymalna wartość, połowa tego to dla gier może brakować :)

 

 

500GB a 250GB to kwestia tylko dobrego zagospodarowania :P Cena idzie o jakieś 300 zł w górę a na dobrą sprawę w większości przypadków różni się tylko pojemnością...

Więc chyba zostanę przy tym 250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko instalacja GTA V oraz np: Quantum Break czy BF4 i już połowa z tych 250 (a realnie tam jest mniej) idzie do piachu a masz tylko dwie gry.

Windowsa oraz aplikacji nie liczę :)

 

Miałem miesiąc temu taki dysk i to jednak bywało już za mało IMO, warto dołożyć jak to zakup na lata, bo gry nie chudną a tyją coraz mocniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko instalacja GTA V oraz np: Quantum Break czy BF4 i już połowa z tych 250 (a realnie tam jest mniej) idzie do piachu a masz tylko dwie gry.

Windowsa oraz aplikacji nie liczę :)

 

Miałem miesiąc temu taki dysk i to jednak bywało już za mało IMO, warto dołożyć jak to zakup na lata, bo gry nie chudną a tyją coraz mocniej.

 

Może nawet bym znalazł na to pieniądze, polecasz coś szczególnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj ma rację, warto dopłacić do większego ssd, ja mam dwa 256 i już mi mało i poluję na jakiś większy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej będzie kupić za ~ 600zł Samsunga Evo 850.

Baa jak masz kasę to możesz kupić dysk na slot M.2 ale to już wydatek za podobną pojemność rzędu 1300zł (Samsung Evo 950 lub ew. Intel).

 

Naprawdę warto, bo wrzucisz Windows + aplikacje, do tego takie GTA V, Wiedźmin 3 oraz np: Quantum Break czy BF4 i masz jak w banku, że na dysku 250GB będzie śladowa ilość wolnego miejsca.

Te 3 gry zjedzą same ok. 2/3 na dysku.

 

Dodatkowo Samsung ma dość długą gwarancję co też na plus.

Jak komp do grania to taki 850 Evo spokojnie starczy, jak robisz dużo rzeczy na plikach (pakowanie, wypakowanie, rekodowanie, przepakowywanie plików itp) to warto popatrzeć za dyskiem NVMe pod gniazdo PCI-E 4x lub M.2.

 

Po drodze pomyśl nad wentylami do obudowy, Maximus VIII Ranger (Hero się nie opłaca jak coś) ma bardzo porządny menadżer do zarządzania prędkością obrotową dla wentyli w budzie :)

Zarówno w UEFI jak i w Windows za pomocą AI Suite, płyta ma same 4PIN złącza co na plus.

 

Bo nie czarujmy się ale średniej klasy wentyl z tyłu w Phanteksie (dodatkowo tylko jeden) oraz kolejny średni wentyl na chłodzeniu to trochę za mało do kompa tej klasy z grafiką z wyższej półki.

Szczególnie jakbyś się zdecydował na Radeona R9 290/390 to wtedy dobry przeciąg w obudowie wskazany.

Do Phanteksa spokojnie możesz zapodać 4x wentyl 140mm i kontrolować go ładnie ASUS-em niezależnie w które złącza są wpięte (generalnie złącz wentyla dla obudowy są 4szt, jedno pod pompę do wodnego oraz 1 dla wentyla opcjonalnego dla CPU / tryb push-pull).

 

Stąd generalnie musiałbyś pomyśleć nad 5-cioma wentylami z czego 4 do budy, jeden na chłodzenie w zależności czy szukasz ciszy, czy wydajności a może czegoś wypośrodkowanego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej będzie kupić za ~ 600zł Samsunga Evo 850.

Baa jak masz kasę to możesz kupić dysk na slot M.2 ale to już wydatek za podobną pojemność rzędu 1300zł (Samsung Evo 950 lub ew. Intel).

 

Naprawdę warto, bo wrzucisz Windows + aplikacje, do tego takie GTA V, Wiedźmin 3 oraz np: Quantum Break czy BF4 i masz jak w banku, że na dysku 250GB będzie śladowa ilość wolnego miejsca.

Te 3 gry zjedzą same ok. 2/3 na dysku.

 

Dodatkowo Samsung ma dość długą gwarancję co też na plus.

Jak komp do grania to taki 850 Evo spokojnie starczy, jak robisz dużo rzeczy na plikach (pakowanie, wypakowanie, rekodowanie, przepakowywanie plików itp) to warto popatrzeć za dyskiem NVMe pod gniazdo PCI-E 4x lub M.2.

 

Po drodze pomyśl nad wentylami do obudowy, Maximus VIII Ranger (Hero się nie opłaca jak coś) ma bardzo porządny menadżer do zarządzania prędkością obrotową dla wentyli w budzie :)

Zarówno w UEFI jak i w Windows za pomocą AI Suite, płyta ma same 4PIN złącza co na plus.

 

Bo nie czarujmy się ale średniej klasy wentyl z tyłu w Phanteksie (dodatkowo tylko jeden) oraz kolejny średni wentyl na chłodzeniu to trochę za mało do kompa tej klasy z grafiką z wyższej półki.

Szczególnie jakbyś się zdecydował na Radeona R9 290/390 to wtedy dobry przeciąg w obudowie wskazany.

Do Phanteksa spokojnie możesz zapodać 4x wentyl 140mm i kontrolować go ładnie ASUS-em niezależnie w które złącza są wpięte (generalnie złącz wentyla dla obudowy są 4szt, jedno pod pompę do wodnego oraz 1 dla wentyla opcjonalnego dla CPU / tryb push-pull).

 

Stąd generalnie musiałbyś pomyśleć nad 5-cioma wentylami z czego 4 do budy, jeden na chłodzenie w zależności czy szukasz ciszy, czy wydajności a może czegoś wypośrodkowanego :)

 

Problem tylko taki, że na wentylacji się całkowicie nie znam :D Newbie as f***, nie sądziłem, że będę musiał zwrócić na to uwagę. Evo 850 wygląda całkiem spoko, faktycznie może się opłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpytaj chłopaków o dobre wentyle :)

Napisz czy chcesz wydajnie czy cicho i po sprawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest też MX 200 500 GB na MCL albo Iridium Pro również na MLC ale o pojemności 480GB co w systemie daje 447 GB. Rekompensatą jest tutaj za to bdb gwarancja.

 

Obudowę można zmienić na Enthoo Pro. Duży kawałek pudła. U mnie w ogóle obyło się bez wentylatorów. Przedni 200 mm jest głośny a wyciąg był mi całkowicie niepotrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...