Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marcin0218

A10-7890K - wydajnosć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś posiada ten procesor i może podzielić się doznaniami jeżeli chodzi o wydajność w grach 3D, czyli on plus jego integra, jak i w grach korzystających głównie z samego procesora jak np Football Manager. Nie widzę nigdzie polskich testów niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest to samo co A10-7850k, tyle że z lekko podbitymi zegarami.

 

7850k:

Frequency 3700 MHz

Turbo frequency 4000 MHz

igpu Base frequency: 720 MHz

 

7890k:

Frequency 4100 MHz

Turbo frequency 4300 MHz

igpu Base frequency: 866 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź testy a10-7850K i dodaj do nich 10%.

Podstawą przy APU i graniu na nich są jak najszybsze pamięci RAM w dual channel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo grafa widać trochę podkręcona. A obsługa tych wszystkich instrukcji, jest spoko? h265 i inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link

trzeba przyznac ze a10-7850k jest obecnie w bardzo dobrej cenie 480zl i raczej za to nie kupi sie rownie szybkiego w codziennym uzytkowaniu athlona (minimum 300zl) plus r7-250 (ten tez kolo 300zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozśmieszył mnie ten test - sprawdzili wydajność proca przez pryzmat APU...stąd I7-6700K obrywa...a i tak polecasz dołożenie normalnej grafiki, więc po co pchać się w wolny procesor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozśmieszył mnie ten test - sprawdzili wydajność proca przez pryzmat APU...stąd I7-6700K obrywa...a i tak polecasz dołożenie normalnej grafiki, więc po co pchać się w wolny procesor...

 

On nie poleca dołozenia grafki, jasno napisał że za kwote tego APU nie kupi się np athlona + grafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On nie poleca dołozenia grafki, jasno napisał że za kwote tego APU nie kupi się np athlona + grafa.

Owszem, napisał, że "się nie kupi" co jest dla mnie równoznacznie stwierdzeniem, że i tak lepiej kupić normalny CPU i GPU, a nie CPU z GPU aka APU.

 

Edit: jeśli to miałb być sprzęt na "przeczekanie" to i tak jest to dla mnie stratą kasy, wolałbym poczekać. Niedługo mają też pokazać się nowe wynalazki AMD, może ceny spadną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie model 7890k ciężko polecić, jak można miec o 200zł blisko taniej który sobie sami możemy lekko podkręcić, a w szczególności IGP i ram i taktowanie NB.

 

Cokolwiek lepszego od boksa dołożymy już i tak za 40zł, wiec zaleta lepszy radiator jest nikła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na nowe AMD w taki mrazie. A jeszcze pytanie inne troszkę. Gdyby chciał zrobić mini komputerek ale nie pod gry tylko taki by ustawić gdzieś z boku telewizora np też w tej fajnej obudowie ANTEC ISK 600 i wsadzić do niego coś co by uciągnęło filmy FHD takie po parę giga i internet. By kabelkiem HDMi podłączyć pod TV. Wiecie nie? Jak nie mmam lapka by w kazdej chwili na TV sprawdzic co w necie śłychać i coś ściągnąc i odpalić z tego urządzona? jakie podzespoły by wystarczyły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie tablet. Taniej Ci to wyjdzie, biorąc pod uwagę internet. Szukałem identycznego rozwiązania, ale nie pod filmy (choć i tak nie byłoby z tym problemu), ale pod serwer muzyczny na linuxie dla mpd. Ceny zwalają z nóg, dobrej klasy mini-itx albo u-itx kosztuje praktycznie tyle, co desktop. Dobra płyta pod to kosztować będzie (w zależności od naszych preferencji: ilość usb, optyk, spdfi, wyjścia dsub, hdmi, dp, dvi) od 250 do nawet powyżej 500 z płyty z wbudwanym wifi. Dolicz do tego procesor, zasilacz i ramy. Gra nie jest warta świeczki...zostałem z laptopem, który śmiga jako serwerek muzyczny mpd ( i co ciekawe, to jest dokładnie nie laptop, a netbook z Atomem N2600...a tabletem sprawdzam sobie czasami net - nie ma problemów nawet z FHD na YT i flashami)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak. Tylko ładniej wygląda takie pudełeczko pod TV niż laptop itp. No ale rzeczywiście koszty płyty proca ramu zasilacza nie zadowalają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, napisał, że "się nie kupi" co jest dla mnie równoznacznie stwierdzeniem, że i tak lepiej kupić normalny CPU i GPU, a nie CPU z GPU aka APU.

 

Edit: jeśli to miałb być sprzęt na "przeczekanie" to i tak jest to dla mnie stratą kasy, wolałbym poczekać. Niedługo mają też pokazać się nowe wynalazki AMD, może ceny spadną.

pewnie ze lepiej miec na karte graficzna i procesor 2000zl a nie 500zl. to oczywiste. ale majac 500zl do wydania lepiej jest kupic a10-7850k niz celerona za 200zl plus za 300zl r7-250. tyle chcialem przekazac swoja wypowiedzia.

to ze i7-6700k ma super wydajnosc z gtx970 czy wyzszymi to kazdy wie. ale niektorzy nie kupuja do i7-6700k grafiki dedykowanej i graja i nie narzekaja (sa tacy ludzie) i wtedy ich wydajnsoc w grach jest nizsza niz na apu za 480zl i to pokazal link ktory wskazalem. i nie wiem co w tym smiesznego. czy to ze niektorych nie stac na zestaw za 5000zl? a moze posmiejmy sie z glodujacych dzieci w afryce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągasz zbyt daleko idące wnioski bo ja nigdzie nie "śmiałem się z", a wtrąciłem, że jeśli to komputer na przeczekanie to jest to stratą pieniędzy. Jeśli nastawia się tylko na APU "i nic więcej" to niech bierze, ale jeśli zacznie się chęć wymiany na coś mocniejszego, to skończy i tak na wymianie całości.

 

PS - zapomniałeś o jeszcze jednej grupie ludzi. Tych, którzy wolą nie mieć nic, niż mieć coś słabego...płacąc za to z własnych pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe integra intela w skylaku jest jedynie o okolo 20-30% mniej wydajna, a kreci sie duzo lepiej. Widac, ze gpu zbliza sie wydajnoscia do AMD i byc moze w playstation 5 zobaczymy graty od Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na nowe AMD w taki mrazie. A jeszcze pytanie inne troszkę. Gdyby chciał zrobić mini komputerek ale nie pod gry tylko taki by ustawić gdzieś z boku telewizora np też w tej fajnej obudowie ANTEC ISK 600 i wsadzić do niego coś co by uciągnęło filmy FHD takie po parę giga i internet. By kabelkiem HDMi podłączyć pod TV. Wiecie nie? Jak nie mmam lapka by w kazdej chwili na TV sprawdzic co w necie śłychać i coś ściągnąc i odpalić z tego urządzona? jakie podzespoły by wystarczyły?

 

Android box + klawiatura na bluetooth i po sprawie . Mx3 na alledrogo chodzi w tym momencie po 250zl. Ja mam i sobie chwale. Kodi lata super ,przeczyta kazdy film bez problemu.Zainstalujesz kazda przegladarke dostepna pod androida i net chodzi praktycznie tak jak na komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już chyba lepiej Intel Compute Stick, na allegro trochę powyżej 300 zł. 4 rdzenie x86, 2 GB RAM, 32 GB pamięci wewnnetrznej, Windows 10 na pokładzie. Filmy z YT działają w FHD bez problemu (na przeglądarkach Edge i IE).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już chyba lepiej Intel Compute Stick, na allegro trochę powyżej 300 zł. 4 rdzenie x86, 2 GB RAM, 32 GB pamięci wewnnetrznej, Windows 10 na pokładzie. Filmy z YT działają w FHD bez problemu (na przeglądarkach Edge i IE).

Jestem ciekaw co "system" zrobi, w momencie, gdy użytkownik wykorzysta te 32GB...a jak wiemy, Windows od czasów Visty, ma coś co się nazywa winxs...który rozrasta się lawinowo, a którego czyszczenie może spowodować śmierć systemu...32GB dla typowego użytkownika to wręcz nic...z tego powodu ludzie pozbywają się wynalazków typu chromebook, które też mają ledwo 32GB SSD bez możliwości wymiany.

 

Takie 32GB SSD to jest coś co raczej użytkownicy świadomi spożytkują odpowiednio - system krojony pod nich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za ok 500zł proc + grafika zainwestowałbym w athlon x4 840 fm2+ + r7 250 1gb ddr5 całość ok 550zł, do tego najtańsza płyta z możliwością OC i podbicie taktów procka do 3.7Ghz bez zmieniania napięcia poprzez fsb.

 

To takie minimum do pogrania sobie w okolicach średnich detali w ~30fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage daj spakuj - ty w ogóle złe wnioski wyciągać i nie taka sama kategoria/cenowa i7/i5 6xxx i proponujesz 2x droższy CPU + dodatkowa GPU [chyba nisko upadłeś]. APU A10 78xx wcale nie jest taki słaby z dobrymi DDR3 [dla mnie na razie CPU z integrą trzyma mocno].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage daj spakuj - ty w ogóle złe wnioski wyciągać i nie taka sama kategoria/cenowa i7/i5 6xxx i proponujesz 2x droższy CPU + dodatkowa GPU [chyba nisko upadłeś]. APU A10 78xx wcale nie jest taki słaby z dobrymi DDR3 [dla mnie na razie CPU z integrą trzyma mocno].

Nisko to spadać mogą FPSy...na słabym procesorze, a APU do nich należą. Nie lubię wydawać kilkukrotnie pieniędzy na to samo...więc, jak pisałem wcześniej, wołę poczekać i nie kupić niczego (m. in. dlatego nie wymieniałem Phenoma II X4 955BE przez kilka lat, aż do I5-4670K...którego po 1.5 roku zmieniłem na I7-6700K).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw co "system" zrobi, w momencie, gdy użytkownik wykorzysta te 32GB...a jak wiemy, Windows od czasów Visty, ma coś co się nazywa winxs...który rozrasta się lawinowo, a którego czyszczenie może spowodować śmierć systemu...32GB dla typowego użytkownika to wręcz nic...z tego powodu ludzie pozbywają się wynalazków typu chromebook, które też mają ledwo 32GB SSD bez możliwości wymiany.

 

Takie 32GB SSD to jest coś co raczej użytkownicy świadomi spożytkują odpowiednio - system krojony pod nich samych.

Dobre pytanie i nie dam sobie ręki uciąć, ale wydaje mi się, że obecnie (przynajmniej na Win 10) problem z folderem WinSxS jest mniejszy niż za czasów Visty/7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nisko to spadać mogą FPSy...na słabym procesorze, a APU do nich należą. Nie lubię wydawać kilkukrotnie pieniędzy na to samo...więc, jak pisałem wcześniej, wołę poczekać i nie kupić niczego (m. in. dlatego nie wymieniałem Phenoma II X4 955BE przez kilka lat, aż do I5-4670K...którego po 1.5 roku zmieniłem na I7-6700K).

 

To ile wydałeś a ile zarobiłeś a drugą stronę ile zyskałeś wydajności po przesiadce to już kiepska sprawa [pieniądza do błota] chyba że nie martwić z kasą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...