Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

seevin

Zasilacz 550W do R9 280x?

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję niebawem wymianę karty graficznej na R9 280x lub coś podobnego, do tego mam w planach wymienić mój i5 3470 na coś z odblokowanym mnożnikiem, 2500k lub 3570k. 3 tygodnie temu, nie mając jeszcze w głowie tych planów, kupiłem nowy zasilacz - rm 550x. Zarówno kartę jak i procesor mam w planach kręcić. Pytanie, czy ten zasilacz sobie poradzi, czy raczej powinien być 650w?

Reszta gratów:

Asus P8P67 3.0

HDD 5400rpm

SSD

W sumie chyba 7 wentylatorów

 

Wolałbym zostać z moim świeżo kupionym zasilaczem, ale jak wiadomo z góry, że nie da rady z takim sprzętem to lepiej próbować sprzedać teraz, może nie stracę jakoś dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzi sobie bez najmniejszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek proc tam zapakujesz i bez względu na OC, to 550 Ci spokojnie do tej karty wystarczy. W normalnym graniu całość (z prockiem po mocnym OC) do ok 350W na ścianie łyknie. OCCT/Furmark to pewnie >400W. A teraz to nawet do 300W nie dobijesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, bo już gdzieś czytałem że przy 2500k system pobiera ponad 300w i do tego karta po oc jakieś 250.

Do R9 290/ GTX 780 też wystarczy mocy, czy to już inna liga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobór na ścianie podczas grania, proc I7 @ 4,7. Nawet jak dasz jeszcze większe OC karty i nierealne obciążenie typu OCCT, to i tak mocy wystarczy. Zauważ, że to pobór na ścianie, czyli faktycznie zasilacz jest obciążony ok. 10-15% mniej (głównie linia 12V).

power_load.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...