Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Drezek

Problem z rozdziałkami w monitorze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zakupiłem nowy monitor benq rl2455hm i mam problem z rodziałkami. Otóż od zawsze w gry typu cs grałem na rozdzielczości 1024x768 z czarnymi paskami po bokach, lecz gdy w tym monitorze ustawie w grze rozdziałke 4:3 1024x768 nic nie mogę zobaczyć na dalszą odległość. Miałem wiele słabszych monitorów w których tego typu problem się nie pojawiał. Jak mogę to poprawić. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie mogę zobaczyć na dalszą odległość

Do okulisty.

 

Nie no, serio - kompletnie nie mam pojęcia co przez to rozumiesz.

Mogę Ci tylko ślepo zasugerować pobawienie się ustawieniami skalowania w sterowniku graficznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do okulisty.

 

Nie no, serio - kompletnie nie mam pojęcia co przez to rozumiesz.

Mogę Ci tylko ślepo zasugerować pobawienie się ustawieniami skalowania w sterowniku graficznym.

 

Chodzi mi o to że na większości rozdziałkach panuje pikseloza nawet w menu cs go trudno zorientować się co jest napisane.

 

Mogę dodać że normalny obraz widać na 3 rozdzielczościach

4:3 1280x960

16:9 1920x1080

4:3 1280x1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta rozdziałka to: rozdzielczość czy proporcje ekranu ? Nie każdy rozumie Twój slang.

 

Cytat: "... trudno zorientować się co pisze.". Chyba powinno być: ...trudno zorientować się co jest napisane. To bardziej po polskiemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta rozdziałka to: rozdzielczość czy proporcje ekranu ? Nie każdy rozumie Twój slang.

 

Cytat: "... trudno zorientować się co pisze.". Chyba powinno być: ...trudno zorientować się co jest napisane. To bardziej po polskiemu.

 

Już poprawiłem. Chodzi mi tu o rozdzielczość nie proporcje. Wybacz za mój "slang"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie o co Ci chodzi ale jeżeli widać piksele to nie jest wina monitora ani karty graficznej. Jest to jakiś błąd programowy. Zobacz czy w opcjach gry wszystko masz dobrze poustawiane. Przeinstaluj sterowniki do karty graficznej. Powinno pomóc. Jeżeli nie pomoże to kłopot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalowanie w sterowniku jak jest ustawione, swoją drogą nie lepiej dać już te 1280x1024 proporcje to nadal 4:3/5:4 a obraz lepszej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalowany mam pełen ekran 16:9 1920x1080. Lepiej się czuję grając 1024x768 z przyzwyczajenia i wolałbym przy niej pozostać. Jedynie mógłbym przerzucić się na rozdzielczość 1280x960 lecz tam pojawia się następny problem na górze i dole pojawiają się czarne paski i nwm jak je usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalowany mam pełen ekran 16:9 1920x1080. Lepiej się czuję grając 1024x768 z przyzwyczajenia i wolałbym przy niej pozostać. Jedynie mógłbym przerzucić się na rozdzielczość 1280x960 lecz tam pojawia się następny problem na górze i dole pojawiają się czarne paski i nwm jak je usunąć.

 

Jeśli na monitorze FHD [1080p] ustawiasz obraz 1280x960 to masz 2 opcje :

- bez skalowania - i wtedy masz czarną ramkę dookoła [te czarne paski] dopełniające do FHD

- skalowanie - i wtedy obraz wygląda jak kupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...