Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hahah208

i5-6500 vs i5-6600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

ostatnio złożyłem kompa właśnie na procku i5-6500 i gtx-ie 970. Po 2 tygodniowym testowaniu tej konfiguracji w kilku grach odczuwam lekki niedosyt. Wiadomo, że nie jest to konfiguracja topowa, ale jednak oczekiwałem na wysoki stosunek cena/wydajność.

No i tutaj wychodzi moje pytanie. Czy w chwili kupowania był sens wzięcia 100zł droższego 6600 zamiast obecnego 6500. Znam wyniki testów tych dwóch procesorów, ale być może ktoś miał okazję pracować na obydwu prockach i mógłby się podzielić swoimi własnymi odczuciami. Czy te 100MHz na rdzeniu zrobiłoby dużą różnicę? Pytam, bo wydaje mi się, że mogłem trochę bardziej rozważyć minimalne wyjście poza budżet.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosunek ceny do jakości nowego sprzętu jest obecnie tak żałosny, że szkoda gadać. Dopóki nie popsuje się mój ivy bridge, nic zmieniać u siebie nie będę.

 

Jeśli masz problem z grami, to jest to wina grafiki. 970 nie jest żadnym cudem, a żadną nowością też na pewno nie jest. Procesor nie ma prawa cię ograniczać. Różnicy pomiędzy 6500 i 6600 byś pewnie nawet nie odczuł, chociaż sam bym chyba kupował wyższy model. Teraz już nie ma co się tym przejmować. Za miesiąc wszystko stanieje i będziesz zakładał temat, "czy nie warto było poczekać" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie 100 a chyba 300 w trybie turbo, coś by tam robiło ale raczej wielkiej różnicy by nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj akurat te 100 mhz nie robi wielką różnice według mnie nie było sensu dopłacać.

ale jednak oczekiwałem na wysoki stosunek cena/wydajność.- można było dołożyć lepiej i iść w i5 6600k i płytę z170, przynajmniej ja bym tak zrobił ale teraz już pozamiatane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było sensu dopłacania 100 zł do i5-6600.

 

6600 jest skrajnie nieopłacalny w parametrze cena/wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosunek ceny do jakości nowego sprzętu jest obecnie tak żałosny, że szkoda gadać. Dopóki nie popsuje się mój ivy bridge, nic zmieniać u siebie nie będę.

Jeśli masz problem z grami, to jest to wina grafiki. 970 nie jest żadnym cudem, a żadną nowością też na pewno nie jest. Procesor nie ma prawa cię ograniczać. Różnicy pomiędzy 6500 i 6600 byś pewnie nawet nie odczuł, chociaż sam bym chyba kupował wyższy model. Teraz już nie ma co się tym przejmować. Za miesiąc wszystko stanieje i będziesz zakładał temat, "czy nie warto było poczekać" :E

Tak z ciekawości jaki to ivy :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosunek ceny do jakości nowego sprzętu jest obecnie tak żałosny, że szkoda gadać. Dopóki nie popsuje się mój ivy bridge, nic zmieniać u siebie nie będę.Jeśli masz problem z grami, to jest to wina grafiki. 970 nie jest żadnym cudem, a żadną nowością też na pewno nie jest. Procesor nie ma prawa cię ograniczać. Różnicy pomiędzy 6500 i 6600 byś pewnie nawet nie odczuł, chociaż sam bym chyba kupował wyższy model. Teraz już nie ma co się tym przejmować. Za miesiąc wszystko stanieje i będziesz zakładał temat, "czy nie warto było poczekać" :E

 

No wiadomo, że może być tańsze, ale mnie to nie boli, w końcu całe dwa miesiące będę używał już kompa a tak musiałbym czekać. Chodziło mi raczej o informację o ile bardziej wydajny byłby ten 6600.

 

 

Witaj akurat te 100 mhz nie robi wielką różnice według mnie nie było sensu dopłacać.ale jednak oczekiwałem na wysoki stosunek cena/wydajność.- można było dołożyć lepiej i iść w i5 6600k i płytę z170, przynajmniej ja bym tak zrobił ale teraz już pozamiatane.

 

Myślałem o 6600k + OC, ale to wychodziło poza mój budżet a z racji tego, że przesiadałem się z komputera, który pamiętał jeszcze komunistów (q8200) to zależało mi, żeby zrobić to jak najszybciej.

 

 

Nie było sensu dopłacania 100 zł do i5-6600.6600 jest skrajnie nieopłacalny w parametrze cena/wydajność.

 

Skoro mówisz, że różnica jest minimalna no to chociaż tyle dobrze. Następnym razem będę musiał baczniej poszperać w różnych testach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdefiniuj "niedosyt". Która gra słabo chodzi na takim połączeniu (proc + grafa)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw jak w sygnie i nie mam problemów z wydajnością w grach. Nie wiem z czym masz problem. Przesiadałem się z 4690K @ 4.3Ghz i nie czuję różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na GTA V, które trzyma 60 fpsówa w pewnym momencie robi 2 sekundowy drop do 45-50. Wyłączyłem już wszystkie wygładzania krawędzi, zmniejszyłem jakość cienie itd i wciąż są dropy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na GTA V, które trzyma 60 fpsówa w pewnym momencie robi 2 sekundowy drop do 45-50. Wyłączyłem już wszystkie wygładzania krawędzi, zmniejszyłem jakość cienie itd i wciąż są dropy.

 

W których miejscach masz spadki fps ?

 

Jak wymieniać procesor to tylko i5 6600k + OC

 

 

gta5.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo jak ustawię większość rzeczy o szczebel niżej jak ultra + trawa na średnie to v-sync praktycznie trzyma mi 60 kl/s i to na 2560x1080.

 

Minimalne wahnięcia zdarzały się na odludziu do 53 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnie masz na myśli normal? Według tego zestawienia daje jakieś +10fps, ale trawa wygląda wtedy bardzo kiepsko.

 

grand-theft-auto-v-grass-quality-performance.png

 

Spadki mam w centrum Los Santos, dodatkowo czasami podczas szybkiej jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, średnie to normal.

W tyle ma tą badziewną trawę. Mnie tam ona do niczego nie jest potrzebna. Tym bardziej w mieście.

Testowy filmik sobie nagrałem z przypadkowej jazdy w GTA V.

Jest na prywatnym ale może da radę luknąć...

https://www.youtube.com/watch?v=S6p1yiYy4bU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

ostatnio złożyłem kompa właśnie na procku i5-6500 i gtx-ie 970. Po 2 tygodniowym testowaniu tej konfiguracji w kilku grach odczuwam lekki niedosyt. Wiadomo, że nie jest to konfiguracja topowa, ale jednak oczekiwałem na wysoki stosunek cena/wydajność.

No i tutaj wychodzi moje pytanie. Czy w chwili kupowania był sens wzięcia 100zł droższego 6600 zamiast obecnego 6500. Znam wyniki testów tych dwóch procesorów, ale być może ktoś miał okazję pracować na obydwu prockach i mógłby się podzielić swoimi własnymi odczuciami. Czy te 100MHz na rdzeniu zrobiłoby dużą różnicę? Pytam, bo wydaje mi się, że mogłem trochę bardziej rozważyć minimalne wyjście poza budżet.

 

Pozdrawiam

 

jak chcesz cena wydajność trzeba było kupić i5 2500k albo i7 odblokowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na zużycie RAM w czasie takich mini-dropów.

 

To tylko taki pomysł, ale procka o bycie źródłem dropów bym nie posądzał. Bo ja chwilowo jestem na 8GB zamiast 16 i często widzę różnicę w różnych przypadkach. IMO powoli kończy się epoka "8GB do grania". Devi niczego nie uszanują, ani miejsca na tekstury w VRAM, ani nawet zużycia RAM. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi często przekracza 8GB Ramu...wystarczy w tle mieć odpalone Chrome z 4 zakładkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz cena wydajność trzeba było kupić i5 2500k albo i7 odblokowany

 

Trzeba było dać na luz i czekać z ZEN ;) Chociaż to pewnie przyszły rok :/ No ale może Intel wyda nową rewizje z wyższymi zegarami bo skylake jest tragicznie taktowana przy obciążeniu 4 rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz cena wydajność trzeba było kupić i5 2500k albo i7 odblokowany

No jasne, że mógłbym kupić topowy zestaw i nie narzekać, że coś nie chodzi tak jakbym chciał. Miałem na myśli najwyższy stosunek cena/wydajność w budżecie 3330-3400 zł. Stąd moje pytanie, czy jest to maks dla 6500 w GTA V i muszę się z tym pogodzić czy jednak coś może jest na rzeczy? Dlatego też pytałem wyższy model 6600. Jaki byłby realny skok wydajności?

 

Zerknij na zużycie RAM w czasie takich mini-dropów.

 

4D6kXjU.png

 

Ramu jeszcze jest, więc to chyba nie to.

 

Edit: Kilkugodzinna sesja pokazała wykorzystanie RAMu na poziomie 7800MB. Myślicie, że to może być przyczyną tych chwilowych dropów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny temat.... jak masz dropy to musisz kupic 6700k 5ghz i koniec problemu . Ja gram na 20 klatkach i nie narzekam , watpie ze przeszkadzałyby komus skoki z 60 na 47 przeciez to i tak jest płynnie a bez frapsa ciezke do zauwazenia ....xd :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi często przekracza 8GB Ramu...wystarczy w tle mieć odpalone Chrome z 4 zakładkami :)

 

Ładnie, ponad 10 krotnie więcej niż Firefox. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny temat.... jak masz dropy to musisz kupic 6700k 5ghz i koniec problemu . Ja gram na 20 klatkach i nie narzekam , watpie ze przeszkadzałyby komus skoki z 60 na 47 przeciez to i tak jest płynnie a bez frapsa ciezke do zauwazenia ....xd :E

 

Nie wiem jak możesz nie zauważać takiej różnicy, no ale to nie o tym mowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ponad 10 krotnie więcej niż Firefox. :lol2:

 

Na 8GB składa się nie tylko Chrome ale i W10, no i odpalona GTA V...zapomniałem dodać skype, Afterburner i CPUID Hardware Monitor. Jak mam odpaloną samą Chrome z 5 zakładkami: poczta onet, fejs, yt, allegro i forum labu...+ system...użycie wynosi 2.5GB.

Pewnie i tak sporo więcej ka Firefox ale polubiłem Chrome i mi to nie przeszkadza. Ram jest tani, walnąłem sobie 16GB i mam w nosie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: Kilkugodzinna sesja pokazała wykorzystanie RAMu na poziomie 7800MB. Myślicie, że to może być przyczyną tych chwilowych dropów?

 

Wg mnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...