Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dawka7

Search.so-v.com - chrome

Rekomendowane odpowiedzi

w przeglądarce chrome nie moge usunąć wyszukiwarki "Search.so-v.com", widzę że wiele osób ma z tym problem, ale jak dobrze rozumiem zastosowane rozwiązania są nieco inne dla konkretnej maszyny, dlatego proszę o dalsze instrukcje. Pozdrawiam,

 

logi z FRST

FRST

 

additional

 

shortcut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa DNS ustawione z poziomu Windows wg Whois.domiantools.com (KLIK, KLIK) pochodzą z Chorwacji i wyglądają na zarażone, w skrypcie uwzględniłem ich usunięcie. Po za tym widać tylko resztki po adware.

 

Jeżeli Chorwackie DNS ustawione są celowo to nie wykonuj poniższych działań, - poinformuj mnie o tym.

 

Akcja:

 

1. Do notatnika wklej i zapisz jako fixlist.txt i kliknij Fix w Interfejsie FRST

Plik fixlist.txt umieść obok programu FRST

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
GroupPolicy: Ograniczenia - Chrome <======= UWAGA
CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Ograniczenia <======= UWAGA
U3 idsvc; Brak ImagePath
Task: {104613AE-5ACF-4CBC-B63C-50038CF00153} - \Microsoft\Windows\Setup\gwx\refreshgwxconfigandcontent -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {33B27328-14A3-4C77-9C0E-F66EC2C178E2} - \Microsoft\Windows\Setup\GWXTriggers\Time-5d -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {40418DC6-7B8A-4CFC-A863-6CF2E0CEF1D5} - \Microsoft\Windows\Setup\GWXTriggers\OutOfIdle-5d -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {567A0C26-3D7E-4265-8CD1-92311B55414A} - \Microsoft\Windows\Setup\GWXTriggers\MachineUnlock-5d -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {60937AA7-292B-4C7A-95FB-6007C34907EF} - \Microsoft\Windows\Setup\gwx\refreshgwxcontent -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {6789CA2F-E595-40D6-A5DE-94BC7A169423} - \Microsoft\Windows\Setup\GWXTriggers\Logon-5d -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {70962989-0253-4E54-91D2-5EE26C50C46F} - \Microsoft\Windows\Setup\gwx\launchtrayprocess -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {7A8E1AEF-BBC4-4D93-8794-4F43DA472987} - \Adobe Flash Player {15064EE77-0M61-4F38-V100-96E2C039847L} -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {926AE710-33F7-44D4-87C4-DF6DBF75A953} - \Microsoft\Windows\Setup\GWXTriggers\OutOfSleep-5d -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {96270C5D-93F5-42B4-BC47-81DE5B8707D4} - \CCleanerSkipUAC -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {DE629500-DCD9-42F9-A07A-1B49EE951318} - \Microsoft\Windows\Setup\GWXTriggers\Telemetry-4xd -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {E4EC0647-33AD-461F-BDE2-9003609E9963} - \Microsoft\Windows\Setup\gwx\refreshgwxconfig -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {FCF761F7-7A8B-4428-9FDE-982208B329A1} - \Microsoft\Windows\Setup\GWXTriggers\refreshgwxconfig-B -> Brak pliku <==== UWAGA
CMD: dir /a "C:\Program Files"
CMD: dir /a "C:\Program Files (x86)"
CMD: dir /a "C:\Program Files\Common Files\System"
CMD: dir /a "C:\Program Files (x86)\Common Files\System"
CMD: dir /a C:\ProgramData
CMD: dir /a C:\Users\Zena\AppData\Local
CMD: dir /a C:\Users\Zena\AppData\LocalLow
CMD: dir /a C:\Users\Zena\AppData\Roaming
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

2. Wyczyść:

 

>> Google Chrome:

 

  • Ustawienia > karta Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane > zjedź na sam spód i uruchom opcję Zresetuj ustawienia przeglądarki. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone, ale używane rozszerzenia zostaną wyłączone.
  • Ustawienia > karta Ustawienia > sekcja Wyszukiwanie > klik w Zarządzanie wyszukiwarkami > skasuj z listy Search.so-v.com oraz inne niedomyślne śmieci (o ile będą).
  • Zresetuj cache wtyczek. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie Włącz.

 

>> FireFox:

 

  • Menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj / Odśwież program Firefox. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.

 

3. Pobierz AdwCleaner uruchom go i kliknij szukaj a gdy uaktywni się przycisk usuń kliknij go.

 

4. Wstaw raport ze skryptu (Fixlog) i nowy raport z Adwclaner (Raport z Adwcleaner znajduję się w tym folderze: C:\AdwCleaner) + zrób nowe logi z FRST (Zaznacz też: Addition i ShortCup)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak DNS są raczej celowe, mam modem w laptopie, używałem kart sim chorwackich do internetu. Czy są zarażone nie wiem? Nie mam Firefoxa , jest mozilla thunderbird. Dziękuje za szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak DNS są raczej celowe, mam modem w laptopie, używałem kart sim chorwackich do internetu. Czy są zarażone nie wiem? Nie mam Firefoxa , jest mozilla thunderbird. Dziękuje za szybką odpowiedź.

 

Jak na razie ich nie ruszam, dowiem się więcej i ewentualnie pod koniec zmienię je na polskie, skoro ustawiły się takie po włożeniu Chorwackiej karty sim to nie są one zarażone. Możesz wykonać instrukcję z mojego pierwszego postu, skrypt nie usunie Chorwackich DNS.

 

Nie mam Firefoxa

 

Ja w raportach widzę FireFox'a ale skoro tak nie jest to nie wykonuj podpunktu związanego z FireFox'em. (Ale z Google Chrome wykonaj)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logi wyglądają już OK - czy problem ustąpił?

 

Usuniemy te Chorwackie adresy.

 

==================== Punkty Przywracania systemu =========================

UWAGA: Przywracanie systemu jest wyłączone

 

Włącz przywracanie systemu:

 

przejdź do Panel sterowania, wyszukaj pozycję Odzyskiwanie, a następnie wybierz pozycję Odzyskiwanie > Konfiguruj przywracanie systemu > Konfiguruj i zaznacz pozycję Włącz ochronę systemu.

Jak to wykonasz to:

 

1. Do notatnika wklej i zapisz jako fixlist.txt i kliknij Fix w Interfejsie FRST

Plik fixlist.txt umieść obok programu FRST

 

CreateRestorePoint:
Tcpip\..\Interfaces\{8b6da7ef-eb39-49e8-b1ce-ec5dd4f0deda}: [NameServer] 212.91.97.4 212.91.97.3
Reebot:

 

2. Dostarcz Fixlog.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Logi wyglądają już OK - czy problem ustąpił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaa no tak najważniejsze. zapomniałem z tej radości napisać. tak problem ustąpił, dziękuje bardzo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...