Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kusza1

[2800zł] laptop do multimediów, gier

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Chciałbym kupić laptop z do zwykłego użytku, multimediów i mniej wymagających gier sprzed paru lat takich jak np cs:go. Chciałbym laptop z systemem, przyzwoitą matrycą 15' (bardzo chętnie matową) i nie podatnego na awarie. Nie potrzebuje czytnika płyt ani żadnych bajerów w stylu podświetleń itp. Nie potrzebuje też full hd, zwykłe hd w zupełności wystarczy. Od razu chciałbym zapytac na jakim systemie windows sprzęt będzie najwydajniejszy oraz w jakim sklepie najlepiej zamówić. To tyle, dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS R556LB-XO153T-8 i5-5200U/8GB/1TB/Win10 GT940M

Matowa matryca, lekka praktyczna obudowa, wygodna klawiatura, świetne tempratury jak przystało na Asusa, długie czasy pracy na akumulatorze do 5h na wifi. Dobra wydajnośc w niskiej cenie. System o wartosci 400 zł w cenie.

 

Co do systemu najlepiej 8 lub 10, starszego nie warto problemy ze sterownikami itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS R510JX-XX042H-8 i5-4200H/8GB/1TB/Win8 GTX950

Najwydajniejszy w tej cenie. Mocny procesor i5 z serii H o pełnym wysokim taktowaniu i mocna grafika już do gier z serii GTX, mocniejsza od GT o ponad 70%. Dobra kultura pracy pod max. obciążeniem, matryca HD dla większej wydajności w grach w natywnej rozdzielczości. System operacyjny w zestawie.

 

Porównanie grafik:

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=3139&gid2=2802&compare=geforce-gtx-950m-v2-2gb-vs-geforce-940m-2gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lepsza konfiguracja

Lenovo Ideapad 700-15 i5-6300HQ/8GB/1000/Win10 GTX950M

Matryca matowa FULL HD IPS dobrej jakości znacznie lepszej niz w/w podane, do tego pełny procesor 4 rdzeniowy 6 generacji skylake, wydajna grafika, system windows 10 w cenie. Laptop posiada miejsce na dysk SSD m2 możliwość rozbudowy w przyszłosci wygodne bo masz oba dyski wewnatrz laptopa, podśiwetlana kalwiatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHodziło mi o lepsza konfiguracje, wykonanie podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, za szybką odpowiedź. Czy polecacie zamawiać z tego sklepu do którego wysyłaliście linki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kupuje osobiście problemów nigdy nie mialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kusza kupiłem wczoraj tego Lenovo w Media Markcie za 3099zł. Dzisiaj się nim troszkę pobawiłem i naprawdę mogę go polecić.

Dobra konfiguracja(prawdziwe 4 rdzenie, GTX950m i DDR4), Jakość wykonania, Matryca matowa IPS 1080p, świetnie prezentuję się sam obraz, kolory i przede wszystkim czerń.

Filmy w 4k i 5k działają bez jakiegokolwiek zająknięcia, nie zawiedziesz się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U asus'a matryca HD - większa wydajnosć w grach w natywnej rozdzielczości przy tej samej karcie graficznej (nie potrzebuje 4-rdzeni żeby osiągnąć z niej pełen potencjał). Dobra cena za całość i dobra kultura pracy pod max. obciążeniem. Dodatkowo napęd optyczny wbudowany w zestawie, dla niektórych także wazna rzecz. Dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, bo w nowych tytułach GTX950m to za mało do FullHD, ale autor wspomniał o mniej wymagających grach, a i taka Fifa 16 czy piękne Life is Strangę chodzi w 1080p na high w stałych 60 klatkach i obraz jest piękny. Ale nie samymi grami autor będzie żył i każdy film czy strona internetowa w 1920x1080 bedzie wyglądała nieporównywalnie lepiej, Win10 masz tutaj w gratisie, brakuje tylko SSD ale zawsze można go sobie dokupić. Ja po prostu nie kupiłbym 2 rdzeni w tej cenie i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale Lenovo ma:

-lepsza matryce a FULL HD IPS to raczej plusy nie minusy (dodatkowo jest matowa jak chciał autor) W grach bardziej wymagajacych może zmniejszyc rozdziałkę nie problem

Akurat FullHD jest praktyczne i przez wielu uważane za must be w codziennej pracy. Wciąż jednak mało jest laptopów z taką matrycą w tym budżecie.

- lepszy procesor (a autor pisał o grach mniej wymagajacych dodał cs:go GDZIE procesor na bardzo duże znaczenia co zawsze podkreślasz)

- podświetlana klawiature,

- miejsce na dysk SSD m2 co sie bardzo przydaje

 

Każdy ma swoje plusy i minus

 

Ale co i dla kogo jest ważniejsze musi sobie zdecydować juz autor. Propozycje ma podane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zmienisz wszystko na swoje.

Ja zawsze powtarzałem, że CS:GO to FPS oparty na wydajności taktowania procesora, gdzie i5H ma wysokie taktowanie i 2rdzenie, z większej ilości nie korzysta. Liczy się moc taktowania 1-2 rdzeni w takich grach, więc nie przeinaczaj tego co mówię na swoje.

 

Autor stwierdził że wystarczy mu matryca HD, poza tym ostatnia opcja to sporo ponad budżet.

Zobacz pierwszą opcję jaką podałeś w temacie, a potem wchodź w jakiekolwiek dywagacje.

 

Jeśli chce coś lepszego pod nowe gry, to:

ASUS GL552VW-XO169T-8 i5-6300HQ/8GB/1TB/Win10 GTX960 EWV

Z mocnymi podzespołami, kartą graficzną GeForce'a GTX960M z pamięcią własną DDR5, 30% mocniejsza od GTX950M, najwydajniejsza w budżecie do ~4,5tys. w nowych laptopach. Matryca matowa antyrefleksyjna HD dla większej wydajności w grach z powłoką EWV - korygującą kąty widzenia i kontrast. Możliwosć rozbudowy o drugi dysk pod M.2, zachowany napęd optyczny, osobne wyjście/wejście na mikrofon/słuchawki nie trzeba się bawić z przejściówkami, szybkie złącze USB 3.1 typu C. Dobra kultura pracy pod max obciążeniem. System operacyjny w zestawie.

Aktualnie w promocji, z kodem promocyjnym w koszyku: ready2play cena niższa o 200zł. Dobra oferta aktualnie pod gry, chociaż i tak ponad budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor napisał ze nie potrzebne mu nie wiadomo co pozatym ma budzet bliżej 3000 zł a nie 3500 :P

 

Ale ja mówie zawsze jedno autor sam sobie zdeycyduje co kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma budżet bliżej 2800zł, niż 3100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, nie potrzebuje super karty graficznej do wymagających gier i nie chce też za bardzo wychodzić poza budżet. Stwierdziłem jednak, że ze względu na dobrą matrycę w tym lenovo warto dopłacić te 200 zł (teraz jest na promocji z kodem rabatowym w sklepie x-kom i zamiast 3100 kosztuje 3000). Mam nadzieję, że w cenie do 3 tysięcy jest to dobry wybór i będę zadowolony ;) Dziękuję wszystkim za pomoc przy wyborze. Naprawdę bardzo ułatwiliście mi sprawę. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie też tak uważam :)

Niech dobrze służy.

 

P.s daj znać jak juz będziesz go miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...