Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

racial098762

Karta graficzna gtx 950 a zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum Moje specyfikacje komputera to: corei3-3240 3,4 ghz karta gt640 od palita 2g 6gb ram.Ostatnio przymierzam się do kupna gtx950 tylko moim problemem jest zasilacz który posiada moc 450 w tylko niewiem czy jest markowy czy jakiś chiński i boje się że padną mi wszystkie podzespoly w komputerze. Proszę o odpowiedz poniewaz niewiem czy zakupic tę kartę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

pokaż tabliczkę znamionową tego zasilacza to powiemy coś więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 950 nie weźmie istotnie więcej prądu w porównaniu do 640-tki (max może ze 20W więcej w stresie, a w idle mniej), tak że jeżeli ten zasilacz wyśle Ci do nieba jakieś części, nie będzie to zasługa GTX 950. 200W na liniach 12V będzie z zapasem wystarczające dla takiego konfigu, a tyle nawet chińczyk powinien mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha koledzy czyli nawet jeśli mam jakiegoś chinczyka czy tak zwaną tykającą bombe to nic mi z kompem się nie stanie ?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tykającą bombę zamiast zasilacza, to wcześniej czy później może Ci się coś stać, ale podmiana karty graficznej nie zwiększa specjalnie prawdopodobieństwa takiego zdarzenia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 950 nie weźmie istotnie więcej prądu w porównaniu do 640-tki (max może ze 20W więcej w stresie, a w idle mniej)

ile?... jak dobrze dociśnie, to ta 950-tka 2x więcej prądu weźmie

 

@racial098762

 

wklej zdjęcie nalepki na zasilaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 100W w pikach będzie ciężko dobić, nawet po jej ostrym OC, o którym autor tematu nie wspominał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczas grania będzie 100w, a jak weźmie takie evga to i do 110 zje, gt640 ciągnie ok. 50w pod obciążeniem

 

ps. po za tym potrzebne jest zdjęcie nalepki na zasilaczu, bo zwyczajnie szkoda nowej karty do gawna podpinać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, zdjęcie tabliczki znamionowej by się przydało. GT640 tak mało brała? Nie sprawdziłem posądzałem ja raczej o jakieś 70W po pseudo-oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzyj testy na techpowerup - mają chyba najbardziej wiarygodne pomiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki marka nalepka zasilacz, jeśli chcesz włóż karta i BUM PC do grobu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że zasilacz dupny bo nie ma żadnych naklejek i cały ma kolor srebny to muwicie ze jak wloże karte do tego to bum ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartosz, no daj spokój, stopkę przeczytaj :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, kur..ale lipa

 

CasperPL, PRZEPRASZAM ZA SWOJĄ GŁUPOTĘ :exclam:

 

 

edit.

 

Podejrzewam że zasilacz dupny bo nie ma żadnych naklejek i cały ma kolor srebny to muwicie ze jak wloże karte do tego to bum ?

może tak, może nie - wróżenie z fusów...naprawdę nie ma żadnej nalepki na nim? jeśli tak, to nie świadczy to za dobrze o nim - kupiłeś go w zestawie z obudową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej chłopaki z tego co patrzałem na necie to mój zasilacz to jakiś codegen 450w chyba ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławny Codi. Była chyba nawet jakaś piosenka albo wierszyk :lol2:

 

Problem z takim zasilaczem polega na tym, że jego nie musi w cale trafić w momencie jak dołożysz mu jeszcze grafikę i będzie bardziej obciążony. Równie dobrze może i teraz. Tak samo nie wiadomo czy w momencie padnięcia sam pójdzie z dymem czy zabierze ze sobą resztę podzespołów. Takie zasilacze to jeden wielki znak zapytania.

 

Dawniej jak się nie znałem, to miałem chwilę iBOX'a, Feel'a I i II. Powiem tylko tyle, że długowiecznością to nie grzeszyły, dlatego każdy był tylko na chwilę :lol2:

 

Edit.: Znalazłem: KLIK :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłał bym wam zdj ale pisze ze ten plik jest za duzy do wgrania o co chodzi ?

 

Dał bym wam zdj ale pisze mi że plik jest za duży o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne o to, że trzeba zrobić mniejszy plik, np. w Paincie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...