Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

aviator_pl

GTX750 spadki przy G3258

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Połasiłem się ostatnio na GTX750 za 280PLN. Okazało się iż faktycznie ma mniejsze obciążenie na zasilacz (w granicach błędu idle , 10-40W mniej w stresie od HD7790). Natomiast pojawiła się bardzo niepożądana cecha. Okazało się że np. w Insurgency w 1080p - zdarzają się mikroprzycięcia i spadki fps. Przy PES 16 Myclub - same mikroprzycięcia pomimo pokazywania 60FPS. Sprawdziłem ociążenie karty i okazuje się że pod insurgency - procesor miał 100% obciążenia gdy karta tylko 60% :o. Przy HD7790 wykorzystywane było do 100% gpu i do 100% CPU - płynność idealna. Wszystko przy procesorze G3258@4,2GHz

 

Podobno miały być zoptymalizowane te sterowniki nowe nvidii......... widzę że nic się nie zmieniło. Niestety zawiodłem się na tej karcie i pozostanę przy HD7790. Czy u Was też zauważacie na nvidii spadki lub mikroprzycięcia? Rozumiem że w/w gry są na starych silnikach. Ale czy aby można ignorować to przy takiej karcie? Przecież PES16 i Insurgency to stare i niewymagające gry :o.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Połasiłem się ostatnio na GTX750 za 280PLN. Okazało się iż faktycznie ma mniejsze obciążenie na zasilacz (w granicach błędu idle , 10-40W mniej w stresie od HD7790). Natomiast pojawiła się bardzo niepożądana cecha. Okazało się że np. w Insurgency w 1080p - zdarzają się mikroprzycięcia i spadki fps. Przy PES 16 Myclub - same mikroprzycięcia pomimo pokazywania 60FPS. Sprawdziłem ociążenie karty i okazuje się że pod insurgency - procesor miał 100% obciążenia gdy karta tylko 60% :o. Przy HD7790 wykorzystywane było do 100% gpu i do 100% CPU - płynność idealna. Wszystko przy procesorze G3258@4,2GHz

 

Podobno miały być zoptymalizowane te sterowniki nowe nvidii......... widzę że nic się nie zmieniło. Niestety zawiodłem się na tej karcie i pozostanę przy HD7790. Czy u Was też zauważacie na nvidii spadki lub mikroprzycięcia? Rozumiem że w/w gry są na starych silnikach. Ale czy aby można ignorować to przy takiej karcie? Przecież PES16 i Insurgency to stare i niewymagające gry :o.

 

Nie mam tych gier to i nie mam jak zrobić porównania z I3, a szkoda :(

 

W sumie przy użyciu 100% procesora, karta musi obniżyć wydajność - zawsze tak było.

 

 

Zaproponuj grę/demo, które będę mógł pobrać i uruchomić, to pomyślimy.

 

Ja też mam 750 (ti) i słaby procesor.

 

Zawsze mogę wyłączyć HT w biosie i mieć Twój procesor (nawet słabiej, bo bez OC).

 

System masz WIN10 X64 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. testu PCL http://pclab.pl/art55238-6.html - wszystko powinno być OK. Tymczasem totalnie nie jest. Mikroprzycięcia są kosmiczne, w szczególności w PES Myclub brakuje płynności (przy przesuwaniu kamery non stop mikroprzycięcia). W insurgency pomaga zmniejszenie detali.

 

System masz WIN10 X64 ?

Mam W7 64b

 

Spróbuj pograć w PES myclub - za darmo na steam. Zagraj mecz online z żywym przeciwnikiem. W grze z komputerem to nie występuje, musi być mecz online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo słabiutko gram w piłkę nożną w internecie, nie wiem, czy to jest dobry sposób :P

 

Nie ma innego demka ?

 

 

Ale pobiorę i zobaczę, jak się ma obciążenie CPU i GPU.

 

 

Podsuń coś co u Ciebie się haczy i ja będę mógł pobrać i sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki nvidii + 2 rdzenie.

COOO?

To nie raczej sterowniki radeona katują procki ? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. testu PCL http://pclab.pl/art55238-6.html - wszystko powinno być OK. Tymczasem totalnie nie jest. Mikroprzycięcia są kosmiczne, w szczególności w PES Myclub brakuje płynności (przy przesuwaniu kamery non stop mikroprzycięcia). W insurgency pomaga zmniejszenie detali.

 

 

Mam W7 64b

 

Spróbuj pograć w PES myclub - za darmo na steam. Zagraj mecz online z żywym przeciwnikiem. W grze z komputerem to nie występuje, musi być mecz online.

 

Nie zagram w tego PES-a.

 

Nie mam pada a na klawiaturze nie chcę robić z siebie gimbasa :P

 

Chyba, że razem, tylko Ty i Ja zagramy :)

 

Tylko jak to zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A FIFA16 jak u Ciebie działa ?

 

Jest demko na Origin.

 

Zaraz pobiorę i sprawdzę, jak nie zasnę XD

 

 

Według Forum, gra zacina na dwóch rdzeniach: http://pclab.pl/art55555-215.html

 

 

EDIT: nie... bez pada nie da się grać, ale pobiegałem byle jak po boisku i jest bardzo ładnie i płynnie Na I3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leven po co ty mu polecasz pobieranie FIFY 16? Jak ta gra bez zabawy z plikami nie dziala dobrze na 2r/2w procesorach? Probowales lockowac FPS na 30?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm........... lokowanie karty za 300PLN do 30fps to totalny upadek............. po prostu pozbędę się GTX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leven po co ty mu polecasz pobieranie FIFY 16? Jak ta gra bez zabawy z plikami nie dziala dobrze na 2r/2w procesorach? Probowales lockowac FPS na 30?

 

Chcę zobaczyć, czy opis z Lolka jest wiarygodny.

 

Innymi słowy szukam rozwiązania.

 

Hm........... lokowanie karty za 300PLN do 30fps to totalny upadek............. po prostu pozbędę się GTX.

 

To nie wina karty, tylko dwóch rdzeni CPU.

 

GTX750 radzi sobie bardzo dobrze w Twoich grach.

 

U mnie obie piłkarskie gry na starym I3 3220 działają elegancko.

 

Po prostu sprzedaj G3258 i kup I3 używanego, a sam zobaczysz, że bez żadnego OC procesora gry będą śmigać o wiele lepiej niż 4.6 GHZ G3258 :)

 

Już ten temat przerabiałem na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

Hm........... lokowanie karty za 300PLN do 30fps to totalny upadek............. po prostu pozbędę się GTX.

 

gtx 750 to bardzo dobra karta, lepiej zmień platformę jak chcesz tanio na i3 2120 za 180zł i płytę MSI MS7728 za 70zł a tego przereklamowanego i do niczego nie nadającego się g3258 sprzedaj chyba że zainwestujesz w i3 na LGA 1150 ale to już droższa sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam na drugim PC 750 2GB i śmiga dobrze wykorzystanie 99%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo zabawy. Nie potrzebuję mocniejszego CPU, licencję windowsa mam przypisaną do płyty głównej. Pes i insurgency działają dobrze na radeonie.

 

Po co zmieniać pół obudowy dla GTX skoro na radku wszystko działa bardzo dobrze?. Mnie kusiło bardziej lepsze dekodowanie video i cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienić - nie płytę, tylko CPU na I3.

 

Tego sprzedajesz za 200zł i kupujesz za 400zł I3 na Allegro.

 

W grach i w pracach syntetycznych wielowątkowych zyskasz co najmniej 50% wzrostu mocy obliczeniowej.

 

 

A Ty chcesz wrócić do 7790 ? bo w grze procesor leci na 100% i masz 60 FPS przy 60% użycia GPU ?

 

Ja chyba śnię :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium nadaje się do gier min.3 letnich a i tam srednio. Obecnie używane tego choćby wykręconego do 5ghz to jest katorga nawet w windowsie a mówiąc o grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic dziwnego . Bo tak jest że Nvidia lubi minimum 4 rdzenie niż 2 rdzenie. Jeśli masz 2 rdzenie to lepiej wykorzystać HD/R 2xx/R 3xx. Pamiętam miałem przygodę z 550Ti z AII 3x400e a zmieniłem na HD6770 to już poprawiło [To nie jest wina sterowników 550Ti po prostu tylko lubi pracować z 4rdzenie i tak samo pamiętam na pudełku było napisane 4rdzenie nie ważne czy to Intel/AMD]. Wystarczy dobry stary poczciwy i5 750/i7 860 albo FX 6xxx/PII 1xxx. Nie wiem czemu Nvidia nie zrobi normalnie do 2rdzeni [Właśnie to ich winna a nie CPU Intel/AMD]. Często na forach/w internecie mówią o problemach [CPU 2core mają problemy]. Jeśli chcesz GTX750 to minimum CPU i5 albo wracasz do HD7790/kup nową R7 2xx/R7 3xx !! Czy mogę poprosić jaką masz płytę główną z G3258. Pomogę poszukać jakie 4rdzenie procki mogą bez zmiany Mainboard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz i zagraj w BF4 w wersji próbnej z Origina: https://www.origin.com/pl-pl/store/free-games/trials

 

Ja już pobieram i zobaczę, jak to się sprawuje.

 

Porównamy Nasze mini komputerki i zobaczymy, jakie są różnice :)

 

Może będzie wbudowany benchamrk ?

 

A jak nie będzie, to sobie razem zagramy, jak się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cpu nie zamierzam zmieniać.

 

To się męcz, bo winą w tym wypadku jest po stronie CPU, które nie radzi sobie z nowymi grami. Teraz minimum to i3, już na starym i5 2400 odczułbyś sporą różnicę w wydajności, a kosztuje niewiele.

 

Pobierz i zagraj w BF4 w wersji próbnej z Origina: https://www.origin.com/pl-pl/store/free-games/trials

 

Ja już pobieram i zobaczę, jak to się sprawuje.

 

Porównamy Nasze mini komputerki i zobaczymy, jakie są różnice :)

 

Może będzie wbudowany benchamrk ?

 

A jak nie będzie, to sobie razem zagramy, jak się da.

 

 

Temat już był przerabiany dawno temu na grze BF3, wyniki są na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat już był przerabiany dawno temu na grze BF3, wyniki są na forum.

 

 

Wiem, ale chciałbym Naszego młodego kolegę uświadomić bezpośrednio na jego sprzęcie.

 

BF4 mocno siedzi na CPU (na GPU też) i tutaj powinna być analogia do PS16 czy FIFA16.

 

 

Prawdę mówiąc, sam jestem ciekawy różnic w wydajności pomiędzy starym I3 3220 vs G3258 4.2GHZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale chciałbym Naszego młodego kolegę uświadomić bezpośrednio na jego sprzęcie.

 

BF4 mocno siedzi na CPU (na GPU też) i tutaj powinna być analogia do PS16 czy FIFA16.

 

 

Prawdę mówiąc, sam jestem ciekawy różnic w wydajności pomiędzy starym I3 3220 vs G3258 4.2GHZ.

 

 

 

Z testów na pclab nie trudno odczytać wyniki, a na purepc masz zestawienie obydwu procesorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra olewam to.

 

25 GB pobranych danych i nie mogę uruchomić gry, bo mam 64 bit przeglądarkę internetową :mad2:

 

Kurde w rusach jest wyższy poziom, niż u Nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...