Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ekhangel

Najtańsza karta obsługująca Ultrawide 1440p

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry,

 

Chciałbym spytać szanownych znawców o to, jaką obecnie na rynku można dostać najtańszą kartę graficzną, która poprawnie wyświetli obraz na monitorze 1440p Ultrawide (np. http://accessories.ap.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=hk&l=en&s=bsd&cs=hkbsd1&sku=210-AEBV). Chcę taki monitor kupić, a obecnie mam Radeona HD 6950, którego maksymalna rozdzielczość podobno wynosi 2560x1600. Szukałem informacji na zachodnich forach, ale coś mi się w tych informacjach nie zgadzało, więc wolę zapytać bezpośrednio tutaj.

 

Gry komputerowe mnie praktycznie w ogóle nie interesują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

zależy co będziesz robił na kompie, tą rozdzielczość możesz i na 8800gt wyświetlić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry,

 

Chciałbym spytać szanownych znawców o to, jaką obecnie na rynku można dostać najtańszą kartę graficzną, która poprawnie wyświetli obraz na monitorze 1440p Ultrawide (np. http://accessories.ap.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=hk&l=en&s=bsd&cs=hkbsd1&sku=210-AEBV). Chcę taki monitor kupić, a obecnie mam Radeona HD 6950, którego maksymalna rozdzielczość podobno wynosi 2560x1600. Szukałem informacji na zachodnich forach, ale coś mi się w tych informacjach nie zgadzało, więc wolę zapytać bezpośrednio tutaj.

 

Gry komputerowe mnie praktycznie w ogóle nie interesują.

 

Sprawdź przewodem DisplayPort powinno się udać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że sprawdzić nie mam jak, bo monitora jeszcze nie mam, a nie chcę go kupować w ciemno, nie będąc pewnym, że moja karta go uciągnie.

 

Co do tego, co będę na niej robił - tak jak pisałem, nic praktycznie nie będę robił. W swapa na GTX 750 ti jeszcze mógłbym zainwestować, ale kupować coś droższego już niekoniecznie mam ochotę na chwilę obecną - zwłaszcza, że te monitory same w sobie są drogie jak cholera, i zwłaszcza, że w nic nie gram. Cały ten ultrawide jest mi tylko potrzebny do wygodnej pracy biurowej, bo nie lubię układu 2x 23''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej najpierw kupić a potem sprawdzić ?

 

Nową kartę zawsze można wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie każda karta, nie starsza niż 5 lat, wyświetli obraz QHD. Ja mam Radeona 6770 i wyświetla bez problemu przez wyjście DP. Starsze karty też wyświetlą, ale już chyba nie wszystkie. Można poszukać specyfikacji starszych kart w Google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest pasywny światłowód GPON, działa tak jak widać, ale zapewne przy zapchanej sieci będzie nieco mniej, natomiast taki internet można mieć często za grosze, jak obok domu są włókna poprowadzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Disconnect: Nie, bo chcę mieć odgórną jasność i pewność co do wymaganych kosztów całej operacji.

@TDK: Tak, ale QHD to 2560x1440, a mój docelowy monitor miałby rozdzielczość WQHD: 3440x1440. Niby zagęszczenie pikseli takie samo, ale jednak wyświetlany obraz jest szerszy, stąd moja wątpliwość.

@All: Tak perfidnego offtopu to już dawno nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kombinuję" po to, że w specyfikacji mojej karty jest podana rozdzielczość mniejsza, niż rozdzielczość docelowego monitora... Twoje 1080p grafiki obsługują od zarania dziejów, a Ultrawide to względne nowum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x 1080p to nie jest maksymalna rozdzielczość ;)

Żeby wiedzieć czy ta karta puści 3440x1440 trzeba sprawdzić.

 

@Disconnect: Nie, bo chcę mieć odgórną jasność i pewność co do wymaganych kosztów całej operacji.

 

Nikt Ci tego na forum nie powie, bo mało kto podłącza taki monitor do starego HD 6xxx

 

Samo złącze DP da radę to przesłać, więc jeżeli chcesz minimalizować koszta to kup monitor sprawdź, nie odpali to kupisz nową kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalny internet dla każdego po 5PLN..........

 

Fakt, płacę prawie 12 x więcej.

 

@Dymian

"Przy takich prędkościach internetu i wykorzystywaniu na maxa to HDD nie podoła."

 

Raczej nie wyrabia procesor. Mam 4790K, a podczas speedtestu wentylator na CPU rozkręca się na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za informację. Będę chyba faktycznie sprawdzał na własnej skórze.

 

Tu piszą, że się da. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...