Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GetsugaDante

[Zestaw] MAX/OPT dla grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję rady w sprawie zakupu nowego zestawu, komputer ma być przeznaczony do grafiki głównie 2d(photoshop, itp.) ale też na tyle sprawny żeby poradził sobie z 3d(Zbrush, 3dmax), jeśli chodzi o gry to kwestia 3 rzędna czasem na pewno w coś pogram ale absolutnie nie zależy mi żeby odpalać najnowszych hity w dniu premiery na superhiperultra. Jeśli chodzi o budżet to ciężko mi dokładnie powiedzieć rozumiem, że jeśli się chce to można wydawać i wydawać ale chodzi mi między innymi o oszacowanie ile wyniesie cena za sprzęt który sprosta wymaganiom ale nie wywierci dziury w kieszeni.

 

Niestety jako, że aktualny komputer jest już leciwy niedawno parę elementów w nim wykorkowało, musiały być wymienione i nie wiem czy warto je "przeszczepić" czy po prostu sprzedać i zbudować nowego pc od podstaw, te nowsze części to:

 

Karta graficzna: Geforce GTX 960 2GB

Zasilacz : Antec Edge 550W

Dysk: SSD Samsung 840 Evo 500GB(świeży, prawie nie używany, miał służyć jako przenośny)

 

Sprzęt będzie kupowany najprawdopodobniej na końcu czerwca/początku lipca i składany samodzielnie. Chodzi mi tylko o sam komputer reszta elementów czyli monitor(Eizo CS230), głośniki itp. już jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw te części i5 6600k 16/32gb ram płyte sam znajdź i masz nowego wydajnego kompa

 

jak coś gtxa chętnie tanio kupieszczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, zapytanie wciąż to samo, budżet ustanowił się na 3500zł-4000zł i mam też pytanie, choć nie wiem czy ktoś się orientuje, czy bardziej opłaca się taki sprzęt kupować w Polsce czy w Anglii (za pare tyg. się tam przeprowadzam i zastanawiam się czy wieść bebechy tam czy kupić na miejscu).

 

Zostaw te części i5 6600k 16/32gb ram płyte sam znajdź i masz nowego wydajnego kompa

 

jak coś gtxa chętnie tanio kupieszczerbaty.gif

 

 

Dzięki za propozycje, ale karta dobrze się sprawuje więc raczej się jej nie pozbędę.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, w tej chwili planowany zestaw wygląda tak:

 

CPU - i7 6700(lub "K" zobacze na co portfel pozwoli)

Cooler - SilentiumPC Fera 3 HE1224

RAM - HyperX 16GB 2400MHz Fury Black CL15 x2

Płyta - Asus Z170-P

Dysk - SSD Samsung 840 Evo 500GB

Obudowa - Fractal R4 or R5

 

Jakieś sugestie/zmiany?

 

Poczytałem też trochę o dyskach, cz opłaca się kupić 2x - http://www.x-kom.pl/...y-...-64mb.html i spiąć je w RAID 1? jedyny problem w tym, że szkoda mi troche używać 500gb Samsunga którego już mam tylko jako dysk systemowy, i jeszcze propo RAIDu czy da się go zrobić potem, tzn. za jakiś czas dokupić dyski, machnąć na nich RAID i dołączyć go do już istniejącej struktury?

 

Rozważam też zakup jakiegoś mniejszego SSD na system, coś koło 256 Gb, polecano mi Goodram indium 240 gb czy to jest trwały model i czy są jakieś inne watre uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...