Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MixsteeR

Xiaomi Redmi 3 vs Xiaomi Mi4 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tutaj jakiś znawca telefonów ? Przymierzałem sie do kupna tela ale znalazłem coś bardzo podobnego technicznie . Ale nie wiem który wybrać ;/ Moim faworytem jest Redmi 3 , ale wole zapytać kogoś bardziej doświadczonego w tych tematach . Poniżej linki do telefonów

 

Redmi 3 : http://xiaomi.com.pl/produkt/xiaomi-redmi-3-216gb-lte/

MI4 : http://xiaomi.com.pl/produkt/telefon-xiaomi-mi4-16gb-lte/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up bzdury

 

Mi4 to zeszłoroczny flagowiec, redmi 3 to tegoroczny średniak.

 

Sam mam redmi 3 i też zastanawiałem się nad Mi4, ale ostatecznie wziąłem tego pierwszego bo był tańszy i ma baterię 4000mah, 3 dni trzyma bez problemu.

Mi 4 ma lepszy procesor, wyświetlacz i jest na niego więcej romów.

 

Redmi jest jeszcze w miarę nowym telefonem i jest trochę drobnych błędów w oprogramowaniu.

 

W tej samej cenie jakbyś zamawiał bezpośrednio z chin miałbyć redmi3 pro (3gb ram i czytnik linii) albo Mi4 w wersji z 3gb ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up bzdury

 

Mi4 to zeszłoroczny flagowiec, redmi 3 to tegoroczny średniak.

 

Sam mam redmi 3 i też zastanawiałem się nad Mi4, ale ostatecznie wziąłem tego pierwszego bo był tańszy i ma baterię 4000mah, 3 dni trzyma bez problemu.

Mi 4 ma lepszy procesor, wyświetlacz i jest na niego więcej romów.

 

Redmi jest jeszcze w miarę nowym telefonem i jest trochę drobnych błędów w oprogramowaniu.

 

W tej samej cenie jakbyś zamawiał bezpośrednio z chin miałbyć redmi3 pro (3gb ram i czytnik linii) albo Mi4 w wersji z 3gb ram.

 

Chciałem go zamówić z chin tam koszt to około 590 zł , gdzie masz redmi 3 pro w tej cenie co tutaj ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Redmi 3 kosztuje ok 130$, do tego obiżysz cenę o 12% z GA , w sumie cię wyjdzie poniżej 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Możesz to rozwinąć tak, aby zrozumiał to ktos, kto z chin nie zamawiam nawet sznurówki? ;)

 

Jakie GA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o Giving Assistant , polega to że kupujesz za ich pośrednictwem, po zakupie dostaniesz do kilkunastu % zwrotu płatności. Różne sklepy - różny zwrot. do aliexpress jest inny system zwrotu, obecnie tylko 5%. Kopalnią wiedzy o zakupach w chinach jest forum telchina.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak włączając się... miałem identyczny problem z tym, ze w zestawieniu był Cubot X17 dodatkowo. MI4 nie ma slotu karty SD wiec odpada. Redmi 3 pro problem z systemem, za dużo kombinowania itp.

Dlatego kupiłem X17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystkie telefony z MIUI maja większe lub mniejsze problemy z systemem, nie wyłączając z tego Mi4 który dostał chyba kilkadziesiąt aktualizacji, i po kilkunastu miesiącach nadal ma pewne problemy, a pewne problematyczne funkcje w telefonie zostały wyłączone. Telefon jest tani bo się już nie sprzedaje, a magazyn pełny. można go kupić za 124$ i dostać jeszcze zwrot części tej kwoty. Kupując telefon xiaomi zostaniesz czytelnikiem forum miui lub telchina.pl , jak nie lubisz stale czytać o usuwaniu problemów to szukaj telefonu z czystym androidem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku , poza tym najważniejszy jest import, eksport jest tylko koniecznością , taka Portugalia czy Hiszpania importowała sobie towary z kolonii "za darmo" i nie musieli eksportować niczego w zamian poza niewolnikami do pracy Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...