Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

karolgc

[1800-2000] Laptop do pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam obecnie jakiegoś budżetowego laptopa do pracy. Laptop będzie głównie służył do programowania, przeglądania internetu i oglądania filmów. Gry bardzo sporadycznie i starsze tytuły (jakieś dobre stare strategie itp).

Chciałbym coś szybkiego, w miarę wydajnego i z baterią, która pozwoli pracować bez zasilania kilka godzin (dość często będę nosić laptopa na uczelnie).

 

Więc tak, moje wymagania:

- matowa matryca 15,6" (ewentualnie coś nie wiele mniejszego, na pewno nie większa)

- 8 GB RAM (aktualnie mam 4, co jest czasami za mało, ale 12 GB chyba jest mi zbędne(?))

- dysk SSD (głownie na system i niezbędne programy, dane trzymam na zewnętrznym)

- brak systemu

 

 

Na razie znalazlem:

Lenovo B51-80 i3-6100U/8GB/240/DVD-RW R5 M330

 

ASUS R556LJ-XO826D-8 i3-4005U/8GB/256SSD/DVD GF920

 

 

Bardziej skłaniam się ku lenovo, asus ma słabszy procesor i trochę mocniejszą grafikę, jednak jak mówiłem na grafice mi nie zależy szczególnie. Z drugiej strony jednak asus ma trochę wydajniejszą baterię :)

 

 

Jakie inne ciekawe modele jesteście w stanie mi polecić? Znajdę coś lepszego od tego co znalazłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch lepiej Asusa

 

Ja bym zaproponował jeszcze

Lenovo Z51-70 i3-5005U/4GB/240/DVD-RW R7 M360 FHD

Matryca FULL HD matowa większy obraz roboczy w programowaniu jest bardzo przydatny, a tym bardziej wugodniej do przegladania czy filmów, procesor 5 generacji, niskie tempratury, ładna stylistyka (design) przy tym aluminiowe wnętrze laptopa, dobre głośniki JBL – graja na naprawdę przyzwoitym poziomie, internetowa kamera 3D, dobra wydajność w niskiej cenie. Jest to nowa odsłona Lenovo z50-70. Kośc ram możesz dokupić za jakis czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS R556LJ-XO164D i5-5200U/4GB/240SSD/DVD GF920M

Dobre połączenie podzespołów do pracy. Lepsze wykonanie od lenovo. Dobry procesor i5ulv Broadwell'a. Karta graficzna z 2GB pamięci vRAM pograsz już sensownie w starsze gry, radeon R5 to wydajność integry intela. Szybki dysk SSD rozsądnej pojemności w zestawie. Matryca matowa antyrefleksyjna. Dobra kultura pracy pod obciażeniem, nie ma problemów z temperaturami/przegrzewaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lepszym procesorem

HP 250 G4 i5-6200U/8GB/240/Win10

Matowa matryca, procesor 6 generacji skylake, 8 gb ram, nowsza integra Intel HD Graphics 520 wiec do starszych gier wystarczy. Wygodna klawiatura i touchpad, dobra kultura pracy, zeroki zakres portów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobre stare strategie

 

Do tego bardziej procesor jest potrzebny.

Obuda Hp jest lepiej spasowana od Lenovo, choć budzetowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego potrzeba jest grafika dedykowana jeśli chcemy pograć w zadowalającej jakości. Granie na low nie przynosi wielu radości z gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poczekać na odp autora jakie to będa gry, ale stare strategie nie potrzebuja wydajnej grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF920M to nie jest wydajna grafika :P to taki low-end aktualnie, jeśli w ogóle myśli się o jakichś grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie i polecenie innych modeli :)

Z tego co czytam, Lenovo B51 jest rzeczywiście kiepsko wykonane.

Co do grania, będzie to pewnie raz na 2 tygodnie i to w gierki, sprzed 5 lat, a to pewnie nawet integra by uciągnęła, więc nie wiem czy jest sens płacić za coś lepszego niż R5 M330.

 

Z podanych propozycji, Lenovo Z51 jest bardzo sensowne, tylko porównując z z B51 wychodzi 400zł drożej, a znając siebie laptopa pewnie za półtorej roku będę zmieniać.

 

Podsumowując, muszę przejść się do sklepu i wziąć do ręki każdy z tych laptopów, jeśli wykonanie B51 nie będzie bardzo kiepskie, to pewnie się zdecydują na tego budżetowca, nie ma sensu dopłacać 400zł, szczególnie, że w prawdopodobnie w przyszlym roku będę zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewnie na nowy.

 

Jak cos pamiętaj ze lepiej zamówić internetowo bo wtedy masz 14 dni zwrotu.

Z51 jest lepiej wykonany jak b51, tutaj dopłacasz ale widać dopłate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 50zł więcej ma mocniejszy procesor i kartę graficzną od asus'a lepszą kulturę pracy i dobrze spasowaną obudowę.

Na nowy, nowy kupuje już także teraz. Można pomyśleć aby dobrać sprzęt tak by nie musiał go zmieniać już za rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowy, ekonomicznie lepiej wychodzi kupić sprzęt ze średniej półki cenowej, wymienić po około półtorej roku, niż kupić sprzęt z wysokiej półki i trzymać go kilka lat (zapewne dotąd aż zacznie się psuć).

 

Ogólnie tak jak mówiłem, Z51 ma super wykonanie, ale nie wiem czy warto do tego dopłacać. Laptop będzie podróżować w dobrych warunkach, więc super wytrzymałość nie jest mi potrzebna.

 

Jutro pewnie odwiedzę x-koma i przyjrzę się na żywo wykonaniu, bo czytanie recenzji na internecie a zobaczenie sprzętu na żywo to co innego :)

 

W każdym razie, stosunek wydajność/cena B51 jest chyba bezkonkurencyjny i jako jedyny chyba procesor 6 generacji :)

 

 

Btw. Bardzo zwracać uwagę właśnie na generacje sprzętu, czy bardziej sugerować się taktowaniem?

 

Za 50zł więcej ma mocniejszy procesor i kartę graficzną od asus'a lepszą kulturę pracy i dobrze spasowaną obudowę.

Na nowy, nowy kupuje już także teraz. Można pomyśleć aby dobrać sprzęt tak by nie musiał go zmieniać już za rok.

 

 

Procesor słabszy i to raczej sporo, bo w asusie jest i3-4005U (2 rdzenie, 1.70 GHz, 3 MB cache) a w B51 jest i3-6100U (2 rdzenie, 2.30 GHz, 3 MB cache), ale fakt, grafika lepsza, tylko wątpie czy ta lepsza grafika mi jest potrzebna :)

 

Ale Asusa też jak najbardziej rozważam, cena jest sensowna, z tego co czytałem lepiej wykonany no i według testów bateria trzyma trochę dłużej.

 

 

Ogólnie wyznaję filozofie zmieniania sprzętu jeszcze przed końcem gwarancji, odkąd do laptopa musiałem dołożyć 500 zł na naprawę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róznica miedzy 5 a 6 generacji jest malutka :)

 

ale nic idz do sklepu i daj znać na co padło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo z51-70 ma super wykonanie? Nie żartujmy ;)

 

Co do lenovo B51-80 to lepszą opcją byłoby kupić:

Lenovo B51-80 i3-6100U/8GB/500/DVD-RW R5 M330

Bez SSD a SSD dokupić osobno dobrej jakości z 3-letnią gwarancją producenta:

Crucial 250GB 2,5'' SATA SSD MX200 7mm

Jest do lepszy dysk niż te montowane standardowo przez sklep z nadmiarów magazynowych, aktualnie w bardzo dobrej cenie. Później spokojnie możesz go zachować przy zmianie sprzętu. Po dorzuceniu do koszyka i dopisaniu prośby o montaż, sklep Ci go zamontuje przed wysyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róznica miedzy 5 a 6 generacji jest malutka :)

 

ale nic idz do sklepu i daj znać na co padło

 

Między lenovo a asusem to 2 generacje :)

 

 

 

Lenovo z51-70 ma super wykonanie? Nie żartujmy ;)

 

Co do lenovo B51-80 to lepszą opcją byłoby kupić:

Lenovo B51-80 i3-6100U/8GB/500/DVD-RW R5 M330

Bez SSD a SSD dokupić osobno dobrej jakości z 3-letnią gwarancją producenta:

Crucial 250GB 2,5'' SATA SSD MX200 7mm

Jest do lepszy dysk niż te montowane standardowo przez sklep z nadmiarów magazynowych, aktualnie w bardzo dobrej cenie. Później spokojnie możesz go zachować przy zmianie sprzętu. Po dorzuceniu do koszyka i dopisaniu prośby o montaż, sklep Ci go zamontuje przed wysyłką.

 

Znajdę gdzieś specyfikację tego SSD, który jest domyślnie? Rozumiem, że jeśli na własną rękę chciałbym wymienić dysk czy dołożyć RAMu to muszę naruszyć plombę, przez co tracę gwarancję, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie tracisz gwarancji. Można modyfikować ram/dyski. Sklep może Ci go także wymienić o jeśli o to poprosisz w uwagach do zamówienia przed wysyłką/odbiorem.

 

Zależy od jakiego Asus'a bo podałem Ci Asus'a z mocniejszym procesorem.

 

Nie cytuje się wypowiedzi nad swoją ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A plomba gwarancyjna nie jest na styku tej klapki?

 

Tylko ten co Ty znalazłeś, to kosztuje już 2200 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...