Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lukevipno1

Jaką klawiaturę mechaniczną polecacie do CS GO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

aktualnie posiadam Logitech G510 którą już od dawna chciałem wymienić lecz dopiero teraz mam do tego okazję. Przez ostatnie miesiące gram namiętnie w CS-a więc niech będzie to klawa typowo pod FPS-y. Limitu niejako nie mam, ale bez przesady ;) Jakie przełączniki z Cherry najlepiej wybrać red czy brown?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej redy. Lub jak masz bardzo ciężkie łapska to blacki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz jakichś limitów cenowych to Corsair na pewno cię nie zawiedzie.

Corsair Gaming K70

Corsair STRAFE RGB

 

Możesz się również zainteresować strafe na MX-Silent (sam ją mam) takie redy tylko, że ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję za odpowiedz.

 

A co sądzisz o Corsair Strafe (bez RGB)? Pytam bo mam ją dostępną w sklepie koło mnie więc kusi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wymagasz wielokolorowego podświetlenia to możesz brać śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie jest to priorytetem, wystarczy że będzie jakiekolwiek podświetlanie, choć nigdy z takiego nie korzystałem to myślę że może się przydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair wprowadza nowe przełączniki. Będą w modelu Corsair K65/K70 (RGB) Rapidfire

Są to, od strony technicznej najlepsze przełączniki dla graczy.

było chyba o tym na Labie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak była wzmianka o tej klawie. Na zagranicznych forach są już testy. Wygląda na to, że już od kilku dni jest dostępna na komputroniku za 829 http://www.komputronik.pl/product/318289/Elektronika/Peryferia_PC/Corsair_Gaming_K70_RGB_Rapidfire_Backlit_RGB_LED_Cherry_MX_Speed_RGB.html

 

Cena dość wysoka, ale jak ktoś wymaga najszybszych przełączników i potrafi je wykorzystać to warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę jednak sprawdzone przełączniki Cherry MX Red.

Zdecydowałem się na Corsair Strafe bo miałem ją w pobliskim sklepie.

Choć obawiałem się o brak podkładki pod nadgarstki.

Za wcześnie żeby coś powiedzie więcej, ale:

-na pewno jest głośno (nie przeszkadza mi to jak narazie)

-nie da się pisać na tym ustrojstwie :) (stara klawiatura będzie do tego służyć ;) )

-co do grania to WYDAJE mi się że postać w grze szybciej reaguje na komendy, dodatkowo zmieniłem ustawienia klawiatury w grze i wbiłem wyższą rangę po jednym meczu jaki dzisiaj rozegrałem mimo tego ze myliły mi się przyciski (klawa nie miała z tym nic wspólnego, czułem już że byłemn blisko)

Jeśli chodzi o konfort grania zdecydowanie na plus.

 

 

P.S. Nigdy w zyciu nie namęczyłem i naedytowałem się tak dużo by napisać tak mało :E

 

Sorry za błędy nie chciało mi się sprawdzać pisowni, treść się liczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strafe powinien mieć podkładkę pod nadgarstki!

A dlaczego nie da się pisać? Ja piszę tylko na Redach (poza pisaniem w pracy na laptopie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, strafe w wersji RGB posiada podkładkę pod nadgarstki. Ja mam coś takiego:

strafe_na_mx_red_01.png

Dzisiaj już się mi na niej lepiej pisze, wczoraj to była tragedia.

Jeśli chodzi o granie to :) żałuję żę dopiero teraz ją kupiłem. Nie zachwalam dlatego że mam, napewno są lepsze, ale z czystym sumieniem polecam klawiatury mechaniczne do CS-A

 

No mnie ta klawa kosztowała £99.99 w carrys.co.uk Widzę żę przebitkę to mają sporą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-co do grania to WYDAJE mi się że postać w grze szybciej reaguje na komendy, dodatkowo zmieniłem ustawienia klawiatury w grze i wbiłem wyższą rangę po jednym meczu jaki dzisiaj rozegrałem mimo tego ze myliły mi się przyciski (klawa nie miała z tym nic wspólnego, czułem już że byłemn blisko)

Klawiatury mechaniczne nie dają szybszego czasu reakcji. To tylko marketing.

Chodzi głównie o komfort.

Nie tak dawno klawiatury mechaniczne polecane były głównie dla osób, które dużo piszą, bo można pisać szybciej i robi się mniej literówek.

Teraz po prostu producenci sprzętu "dla graczy" znaleźli żyłę złota.

Nawet najszybsze przełączniki, czyli takie z najniższymi oporem i skokiem aktywacji, dadzą może kilka ms w porównaniu do taniej membranówki, a przeciętny ludzki czas reakcji to około 300 ms.

I nie piszę tego dlatego, że jestem jakimś przeciwnikiem klawiatur mechanicznych. Wręcz przeciwnie. Uważam jest za coś naprawdę fajnego.

 

Nie ma co jednak liczyć na to, że będziemy na takowej lepiej grać...

 

To samo jest z monitorami 120Hz... Przecież to nam daje maksymalnie 8ms przewagi przyjmując, że mamy stałe 120Hz. Wystarczy mieć ping 8 ms niższy i wychodzi na to samo.

No ale producenci wydali kasę na rozwój monitorów 3d, które się nie przyjęły, a trzeba je jakoś sprzedać :E

 

Inna sprawa, że płynna animacja ładnie wygląda, ale ponownie... nie będziemy na takowym lepiej grać...

 

Ale profesjonaliści mają to, to i tamto... A no mają, bo dostają za darmo i jeszcze za korzystanie z tego im płacą.

 

I przepraszam za offtopic, ale nieraz mnie telepie jak ktoś łapie placebo i nakręca innych na to, aby niepotrzebnie przepłacać i pozwalać producentom nadmuchiwać ceny do śmiesznych wartości.

Ja lubię pod łapami czuć sprzęt z wyższej półki, ale teraz zrobił się wysyp dzieciaków, które koniecznie potrzebują klawiatury mechanicznej pomimo, że grają z pingiem ~100 ms :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie się nie zgodzę z tym co napisałeś wyżęj, wiadomo skill od sprzętu nie wzrasta, ale gra się o niebo lepiej. Różnica między 60hz a 144hz jest bardzo duża, to samo dotyczy się klawiatury mechanicznej. Więcej hz zapewnia większą płynność, a klawa pozwala wyprawiać cuda, ułatwia taniec i trudniej cię trafić co przy wysokim odświeżaniu daje przewagę którą jak umiesz wykorzystać jesteś w domu :) Piszesz żę ping ma znaczenie, OK ma, wszystko co pozwoli Ci zaoszczędzić te kilka ms ma. Zobacz na jakim sprzęcie grają PRO, śmiało wieśka byś odpalił w 144p/2160p na ultra, a to tylko CS GO ;)

 

Dla niedzielnego gracza 60hz i zwykła klawiatuyra wystarczą jak najbardziej. Ja gram bardzo dużo w CS-Abo przez ostatnie trzy miesiące mam prawie 400 godzin, więc jestem w stanie wyłapać wiele różnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pisania na redach trzeba się przyzwyczaić. Mi zajęło to raptem 2 dni. W pierwszych chwilach też było dziwnie. Co do grania. Bajka, każdy klawisz pracuje idealnie, reakcja natychmiastowa. Do tego komfort nie tylko używania mechanicznych przełączników, ale i jakość wykonania. Poziom/jakość wykonania klawiatur Corsaira to absolutnie najwyższa półka. Mimo, że mam strafe już dobrych kilka miesięcy to nawet dziś jak kładę na niej ręce to dalej nie mogę wyjść z podziwu jak świetnie jest wykonana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pisania na redach trzeba się przyzwyczaić. Mi zajęło to raptem 2 dni. W pierwszych chwilach też było dziwnie. Co do grania. Bajka, każdy klawisz pracuje idealnie, reakcja natychmiastowa. Do tego komfort nie tylko używania mechanicznych przełączników, ale i jakość wykonania. Poziom/jakość wykonania klawiatur Corsaira to absolutnie najwyższa półka. Mimo, że mam strafe już dobrych kilka miesięcy to nawet dziś jak kładę na niej ręce to dalej nie mogę wyjść z podziwu jak świetnie jest wykonana.

 

I właśnie takie zdania powinny być brane pod uwagę podczas doboru przełączników imho. Wiadomo, że blue są dedykowane do pisania, aczkolwiek nie są "jedynymi słusznymi". Wszystko zależy od osobistych preferencji - jeden woli redy do grania/pisania, drugi tylko clicky blue a trzeci (jak ja) najlepiej czuje się na brown/clear.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz limitów cenowych to Roccat Ryos MK FX. :D

 

Akurat tą klawiaturę też brałem pod uwagę ale jest za bardzo odpustowa, a w dodatku nie mam przekonania do tej firmy wiec wyparłem sprawdzonego Corsair-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A komputer to jaki? Podaj model płyty, model procka i ilość ramu. Poza tym karta może gigabitowa, ale jakim kablem podłączona do routera? Skrętka zarobiona samemu czy kupna? Router ma porty gigabitowe? Podaj jego model.
    • Poczytaj sobie chociażby o Agbogbloshie w Ghanie nazywanym Toxic City. Takich wysypisk elektronicznych śmieci z Europy i USA w Afryce jest więcej. Zatem nic dziwnego że są 200 lat za nami jak zalaliśmy ich śmieciami. Lecz to nie tylko Afryka. Pustynia Atacama w Chile od dłuższego czasu zaczyna być wysypiskiem odpadów tekstylnych. Wiesz z czego to wynika? Pierwotna koncepcja może była słuszna, czyli nadprodukcję, czy nieużywane sprzęty odesłać do krajów mniej rozwiniętych by je wspomóc. Tylko przy takiej ilości produkcji jaka jest ukierunkowana przez kraje rozwinięte, zaczęło powstawać tyle odpadów i zużytych sprzętów czy przedmiotów, że to co było wysyłane do Afryki czy Ameryki Południowej stało się niepotrzebnymi im śmieciami, które niszczą też ich środowisko.  Dlatego pisałem wcześniej, że sporo z tych śmieci to "nasze" śmieci.  Co do Azji to są kraje, gdzie segregacja i gospodarowanie odpadami idzie całkiem nieźle, gdzie z odpadów wytwarza się prąd, a to co się da trafia do recyklingu minimalizując ilość składowanych śmieci. Tak, zgodzę się z tym, że pewne działania powinny zachęcać do biznesów związanych z recyklingiem. Tylko znów problem jest w tym, że w takim RPA nikt nie będzie patrzył czy ten recykling ma dać tylko produkt do dalszego wykorzystania, czy recykling ma również sprzyjać środowisku. Bo co z tego że przetworzę plastik na granulat, jak w trakcie jego przetwarzania muszę go oczyścić, czym wyprodukuję zanieczyszczoną wodę różnościami, albo trzeba go przetworzyć termicznie, co wydziela szkodliwe substancje. Czy tam ktoś sprawdzi czy ta woda trafia do rzeki, gleby, czy jednak idzie do odpowiedniej oczyszczalni i czy przy przetwarzaniu termicznym na wyciągach czy kominach są filtry, co np. w Europie będzie wymagane? Podejrzewam, że nie, choć może się mylę, nie sprawdzałem przepisów środowiskowych w RPA.  Nie zmienia to faktu, że poważnie polecam Ci zainteresować się szerzej tematem i tego jak to jest powiązane z konsumpcją towarów w Europie czy USA. 
    • Wow, ta zima z przedostatniego posta jest kapitalna - choc wiem, że większość roboty robią modele i kolory.
    • Nie namierzyłem do tej skrzynki takich braketów.  Więc tylko kombinowanie ci zostało.  Ale czy to ma sens? Nawet na tej fotce nie za bardzo widać jak to jest zamontowane. 
    • Bardzo dobre. Zakupiłem EC2-CW bo EC3 była troszeczkę za mała dla mnie. Kształt odbiega troszeczkę od SS Prime Wirelessa. SS jest jednak troszeczkę większy i bardziej wypełnia rękę.  Ale tak to nie ma się do czego przyczepić - no może do scrolla trochę. Nie wiem czemu ale w moim modelu EC2 działa bardzo lekko. Sensor działa bardzo dobrze, dobre plastiki, dobrze leży w dłoni, dobre przyciski główne i boczne, które są 100 razy lepsze niż w Prime'ie, fajny nadajnik, który pełni również rolę ładowarki. Ogólnie polecam chociaż cena ok 550-650 trochę boli trzeba przyznać. Moja EC3-CW ciągle jest dostępna do kupienia u mnie. Ale coś chętnych nie ma za wiele. Mam wrażenie, że ludzie wolą innych producentów.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...