Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Petik

SAMSUNG UE55JS8500 a 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie aktualnie posiadam tv LG z 3D pasywnym ale rozwazam zakup SAMSUNG UE55JS8500 a tam juz 3D jest aktywne co za tym idzie lepsze Efekty, drozsze okulary, ale do sedna posiada ktoś takowy tv ? bo kiedys u kumpla co prawda 5-6lat temu na plazmie ogladalem w 3D aktywnym i po 15 min tak mnie głowa bolałą i oczy ze szok, czy w takim samsungu równiez będe odczuwał dyskomfort czy to juz sie zmieniło technologicznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3D Pasywne

-bardzo tanie okulary (około 20-30 zł za sztukę),

-brak migotania szkieł (a więc mniejsze szanse wystąpienia bólów głowy),

-gorszy obraz (rozdzielczość w pionie tylko 540 pikseli na jedno oko i linie widoczne z bliska)

 

3D Aktywne

-znakomity obraz (nie w każdym modelu, to oczywiste, ale przy odtwarzaniu z Blu-ray 3D zawsze w Full HD dla każdego oka),

-drogie okulary (od kilkudziesięciu, do kilkuset złotych za sztukę),

-migotanie szkieł,

-konieczność ładowania lub wymiany baterii okularów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla czego przy wyborze TV kierujesz się technologią 3D? Przecież to się kompletnie nie przyjeło. Nowe modele już nie mają w ogóle 3d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisnia447, napisalem ze posiadam TV LG z 3D pasywnym i mam 8 par okularow i wszystko na jego temat wiem, mi się tylko rozchodzi ze ogladajac te 5-6 lat temu na plazmie z 3D aktywnym bolala mnie głowa i chodziło mi o to czy w nowszych tv z aktywnym 3D dalej może mnie głowa boleć, Klima, oglądam malo filmów ale jak juz jakiś oglądam to lubie w 3D sobie obejrzec i dlatego jest to dla mnie istotne przy wyborze tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktywne i pasywne 3D to dalej to samo. Nie ważne czy 10 lat temu, czy teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technologia aktywnych poszła trochę do przodu, migotanie mniej przeszkadza, zamieniają komunikację przez podczerwień na bluetooth. Dobre okulary nie będą tak męczyć wzroku (http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-av/accessories/tv-accessories/SSG-5100GB/XC http://www.czescisamsung.pl/okulary_3d_do_serii_c_telewizorow_samsung,144,3902.html). Mimo wszystko od aktywnych 3d może boleć głowa, pracują nad lepszą rozdzielczością pasywnych, więc może jednak to jest kierunek dla Ciebie? Jeśli szukasz czegoś nowego, poczytaj o multi view albo zainteresuj się 3d bez okularów, na przykład w Toshibie 55zl. Tylko z tego co wiem jakość tego 3d jest gorsza od tej z okularami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego tv i porównanie z pasywnym 3d od LG (monitor z sygnatury). Moim zdaniem na Samie lepiej to wygląda. Dyskomfortu jaki niektórzy odczuwają przy 3d aktywnym ja nie mam. Migotanie jest widoczne jak spojrzysz uruchomionymi okularami na jakiś jasny obszar poza ekranem ale nie na sam tv. Okulary pomimo, że posiadają baterię i nieco większe gabaryty również sa wygodne jak w LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...