Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Predalien

GTX 960 WF2 OC vs MSI R9 380 4G

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów oraz pasjonatów sprzętu komputerowego. Zamówiłem dwie karty graficzne w x-kom.pl proszę o radę. Zależy mi głównie na grach z 2015 roku i na cichej karcie. R9 380 wygrywa w nowych produkcjach oraz benchmarkach, ale też testowany jest często na podkręconym procesorze i7 albo i5 6600K na 4.5 ghz. Jak na razie nie zamierzam wymieniać procesora, jak wszystko pięknie działa i też nie będę grał w gry pokroju Quantum Break, Hitman, w których bezapelacyjnie w trybie DX12 AMD rządzi. Tymczasem mam sporo starszych gier do nadrobienia i nie chcę mieć z nimi żadnych problemów pod kątem sterowników, dropów, znikających tekstur oraz narzutu na procesor. Wolę mieć mniej klatek, ale żeby wszystko chodziło. Gram w całą rozpiętość tytułów po indyki i gry mainstremowe. Dlatego proszę was o pomoc w doborze odpowiedniej karty graficznej.

 

 

Gigabyte GTX 960 WF2 OC (4GB) 849 zł plus gra Rise of Tomb Raider oraz MSI R9 380 GAMING 4G za 899 zł

 

 

Moja specyfikacja I5 3470 3.2 ghz (3.6 ghz w trybie turbo boost)

 

8 GB DDR3, SilentiumPC L1 Vero 600W, Windows 10, monitor LG Full HD

 

 

Gry w które zamierzam grać: Unity, Syndicate, Fallout 4, najnowszy Batman, Far Cry 4, GTA 5, Dark Souls 3, Xcom2, Far Cry Primal, Mirror's Edge Catalyst, Just Cause 3, Battlefield 4, Rise of Tomb Raider, Wolfenstein, Wiedźmin 3, Dyight Light

 

 

O to moja lista gier, więc pytanie co będzie lepszym wyborem dla tych wszystkich wyżej wymienionych pozycji oraz do mojego procesora. Kartę kupuję na poczekanie na 1,5 roku albo rok potem wymienię na coś z pascali gtx 1060 albo polarisa, jeśli będą w atrakcyjnej cenie. Wiele osób doradza R9 380, ale boję się o sterowniki, miałem Radeona i zawsze były z tym problemów co niemiara. W dodatku w grach z implementacją gameworks zawsze AMD wypada gorzej i ma problemy. Niemniej cena MSI R9 380 kusi. Co lepsze na tą chwilę, którą wybrać? Z góry dziękuje za każdą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

mam Radeona 380x od jakichś dwóch miechów, gram w bardzo różne gry, od starych do nowych, często z fixami pod monitor 21:9 w starszych, z wymuszoną większą rozdzielczością etc. i nie miałem żadnego problemu. Co do sterowników to crashowało tylko na jednej wersji, jakiejś beta (nie pamiętam dokładnie :P). Wydajnościowo okay, wszystko śmiga. Generalnie bezproblemowo i przyjemnie.

 

Tyle z mojej strony, nie miałem 960, nie wiem jak wypada w porównaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promocja na RotTR była ważna do 02.05.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz Gigabyte GTX 960 WF2, zadowolony jesteś z tej karty? Jak wypada jeśli chodzi o temperatury, OC i ciszę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeszcze jej nie posiadam mówię o Gigabyte GTX 960 WF2 OC (4GB) 849 zł - czekam na dostawę / już kupiona. Z tego co wiem, gdyż znajomy ją posiada jest cicha, szybka i energooszczędna.

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_amd_radeon_r9_380_konkurencja_dla_geforce_gtx_960?page=0,17

W sklepie X--kom jest promocja na te karty do 6.05.16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz Gigabyte GTX 960 WF2, zadowolony jesteś z tej karty? Jak wypada jeśli chodzi o temperatury, OC i ciszę?

 

 

Jest git. OC do 1530 (realne taktowanie w grach), pamięci 7800.

Temp. max. 66 stopni. Jest w miarę cicha, aczkolwiek ASUS Strix jest jeszcze lepszy w tej kwestii.

Kupiłem w X-KOM za 849 zł, kod na TR sprzedałem za 90 zł. Więc całkiem fajnie cenowo wyszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że giguś WF2 byłby tak głośny, że bym nie wytrzymał nerwowo :D Ale chyba G1 Gaming jest tylko głośny z 960.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Gigabyte 960 Windforce będzie najlepszy, szczególnie do procesora który posiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam, zamówiles 2 karty już z zamiarem oddania jednej w przeciągu 14 dni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, bo mój procesor nie jest z najwyższej półki to nadal dobry i wydajny cpu I5 3470, ale daleko mu do najlepszych I7 czy I5 6600K. Zamówiłem dwie i chcę jedną z nich kupić. Zamówiłem do salonu z odbiorem osobistym. Głównie będę grał w gry z 2015 roku z gameworksami, więc chyba 960 to lepszy wybór. Na forum benchmark.pl wszyscy mi doradzają 380, argumentując, że nie będę miał narzutu w grach typu GTA 5. Aczkolwiek kiedyś miałem Radeona i miałem problemy ze sterownikami i niektórymi grami w dniu premiery. Co wy o tym sądzicie? Mimo wszystko jak czytam, że są problemy w Dark Souls 3, czy z teksturami w GTA 5 na Radeonach to się ich trochę obawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od gry ale w niektorych narzut zobaczysz i GTA V bedzie jedna z tych gier. Inna sprawa, ze sama gra i tak bedzie grywalna na obu kartach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz u mnie w stopce porównanie gtx i r9 - robione u mnie na mojej konfiguracji, bez OC jak i z OC - wnioski wyciągni sam która karta . Miałem gtx - niestety poszedł na rma oddali kase i kupiłem msi r9 380 - i powiem szczerze ze karta jest wydajniejsza od gtx .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz u mnie w stopce porównanie gtx i r9 - robione u mnie na mojej konfiguracji, bez OC jak i z OC - wnioski wyciągni sam która karta . Miałem gtx - niestety poszedł na rma oddali kase i kupiłem msi r9 380 - i powiem szczerze ze karta jest wydajniejsza od gtx .

 

No tak, ale co innego benchmark, a co innego gra. Poza tym masz lepszy procesor, jaki model ci się dokładnie zepsuł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx 960 wf2 oc 4gb- ta słynna czarna karta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo się sprzedaję tych modeli Gigabyte nikt tam nie pisał, że jest awaryjny. Na morale.net 600 sztuk sprzedali i nikt nie mówi, że ten model jest awaryjny albo wadliwy czy głośny. Chyba miałeś pecha. Tyle ich się sztuk sprzedaję, że siłą rzeczy zawsze się trafi jakiś wadliwy na ileś tam egzemplarzy. Karta też posiada dwie rewizje 1.0 i 1.1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz u mnie w stopce porównanie gtx i r9 - robione u mnie na mojej konfiguracji, bez OC jak i z OC - wnioski wyciągni sam która karta . Miałem gtx - niestety poszedł na rma oddali kase i kupiłem msi r9 380 - i powiem szczerze ze karta jest wydajniejsza od gtx .

Ale to jest porównanie w benchmarku tylko. To ma się nijak do gier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP

Otóż to.

AMD zawsze było lepsze w benchmarkach ale w realnej rozgrywce ze spadkami fps już było dużo gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. 3D Mark, a gry to zupełnie inna kwestia. No to chyba zdecyduję się na Gigabyte GTX 960 WF2 OC. Nie wiecie może, który serwis jest najlepszy Gigabyte, Asus czy MSI? 849 zł za Gigusia to dobra cena, szkoda dopłacać 100 zł do STRIXA albo 120 zł do MSI GAMING za literki. Kiedyś miałem Gigabyte 8800 GT i mi się spalił, ale to były odległe czasy. Kumpel ma GTX 960 WF2 i sobie bardzo chwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz u mnie w stopce porównanie gtx i r9 - robione u mnie na mojej konfiguracji, bez OC jak i z OC - wnioski wyciągni sam która karta . Miałem gtx - niestety poszedł na rma oddali kase i kupiłem msi r9 380 - i powiem szczerze ze karta jest wydajniejsza od gtx .

 

 

Może jest te 15% wydajniejsza, ale kosztem 70W wyższego poboru prądu. Należy też pamiętać o wyższym narzucie sterownika AMD.

Bo procesora autora wątku brałbym zdecydowanie GTX'a 960 4 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Windforce'a i bardzo polecam. Pod pulpitem bezgłosny, w grach gdzies 65 C i to w malej slabo wentylowanej obudowie HTPC.

Wada na sile jest dwa zlacza zasilania pcie 6pin - bodajze evga ma jedno i podobne rezultaty OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Z Kodami to się nie liczy bo to "czitowanie"   hehe Z taką promką to nie ma tematu brać GX'a i tyle.
    • Ale co w tym artykule jest złego albo nieprawdziwego? Niektórzy nie chcą walczyć i tyle. Państwo traktuje obywatela jako niewolnika jak zabiera mu w podatkach większość miesięcznej pensji, ale to nie znaczy, że na prawdę jest niewolnikiem.    Już dawno zachód poszedł by na uklad, że oddaje wschód ukrainy i wprowadza określoną liczbę wojska pod flagą międzynarodową jako gwarant bezpieczeństwa. Rosja dostaje co chce, Ukraina na zawsze zostaje biednym krajem buforowym. Tylko, że USA zależy na wykrwawianiu rosyjskiej gospodarki jak najdłużej nie patrząc na straty ukraińców. Wszyscy to wiedzą od dawna. Prędzej czy później i tak skończy się na jeden z dwóch sposobów: albo będzie zawarcie pokoju i oddaniem całego wschodu, albo kapitulacja ukrainy przez nagłe załamanie frontu, którego nie będzie się dało odratować. Przynajmniej tak to na razie wygląda. Rozstrzygnięcie po wyborach w USA - jak wygra Trump to będzie większa szansa na opcję nr1, jeśli Biden - kolejne miesiące/lata wojny i większa szansa na opcję nr 2
    • Szczerze mowiac to mi nie przeszkadza jak szumi, wazne zeby bylo dobre i w tych widelkach cenowych o ktorych napisalem.
    • To nie kwestia sztuki, zależy od tego jak dany zasilacz ma ustawioną krzywą jak jest agresywna od niskiego obciążenia to nic z tym nie zrobisz bez rozbierania i modyfikacji/wymiany wentylatora focus z 2017r w idle kręcił poniżej 450rpm jak się wyłączyło tryb pasywny  a pod obciążeniem reszta kompa go zagłuszała jak osiągnął tam okolice 900-1000 a jak ci w idle kręci dany model 700-800rpm to co innego  
    • Ale zdajesz sobie sprawę, że złamanie kości udowej, a złamanie kości w stopie, to kompletnie różne przypadki? Udowa jest prosta i duża, to się zupełnie inaczej goi niż jak masz układ wielu drobnych kości powiązanych ze sobą. Jeżeli oprócz złamania doszło też do naruszania stawów, wiązadeł itp. miękkich części, to potrafi się długo goić. Dodatkowo z twojego opisu wygląda jakbyś miał wstawioną szynę/płytkę, a nie tradycyjne unieruchomienie gipsem, gdzie pewnie byłbyś zapakowany od łydki po miednicę i nie byłoby szans na swobodne chodzenie. Niekoniecznie ktoś miał tutaj taki przypadek. Mógł nie złamać, mógł nie jeździć rowerem. Jeżeli nie masz problemów z chodzeniem, to pewnie z jazdą po równym i bez przeginania powinno być ok. No ale to zawsze jakieś ciut większe ryzyko, zwłaszcza jak to noga, którą się zwykle podpierasz. Wiem, że ciężko czasami już usiedzieć, ale szkoda z pośpiechu sobie przedłużyć sprawę. Ja mogę jedynie o zupełnie innych przypadkach. Złamanie przedramienia - 3 miesiące w gipsie, około 1,5-2 miesięcy po zdjęciu pierwsza przejażdżka na rowerze. Nabranie pełnej pewności co do wytrzymałości ręki - ponad pół roku. Pozbycie się zacinania ręki w łokciu - ponad rok. Pełny zakres skrętu nadgarstka - nigdy. Kontuzja barku - raczej bez złamania (nie było jednoznacznej diagnozy, rtg nic nie wykazało, na usg czegoś tam się dopatrzyli, fizjo stwierdził że mogło to być tylko zbicie mięśni), nie licząc powrotu po upadku (jakoś trzeba było się pozbierać do domu), to po 3-4 tygodniach, kiedy zupełnie przestałem czuć dolegliwości nie pamiętam ale trochę to jeszcze trwało. Jakby się nie poprawiało, to bym się solidnie martwił Jeżeli się zrosło, zagoiło, to jak najbardziej ruch będzie sprzyjał regeneracji. Stopa zaczyna prawidłowo się ruszać w pełnym zakresie, poprawia się ukrwienie. Grunt żeby wiedzieć z czym się jeszcze wstrzymać, a co będzie pomagać, ale to już specjalista wie najlepiej, zwłaszcza że każdy przypadek inny.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...