Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Eyequeue

Słuchawki 300-400 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję słuchawek w cenie 300-400 zł które zastąpią mi recablowane CAL'e.

Przekopałem cały internet i wszystkie fora, udało mi się znaleźć paru kandydatów:

 

Tasktar PRO80 V2 - tutaj za przemawia cena i jakość wykonania, minusem może być to, że dźwięk będzie zbyt płaski w stosunku do recablowanych CAL (ze względu na studyjny charakter słuchawek - ale mogę się mylić).

Sennheiser HD 380 Pro - trochę droższe, mają bardzo dobre opinie

Ultrasone HFI 450 - podobnie j/w

 

Niestety nie mam możliwości odsłuchu któregokolwiek z tych modeli, dlatego może ktoś kto miał taką okazję mógłby się wypowiedzieć które z nich spełnią moje oczekiwania? Za wzorzec stawiam CAL które używałem przez trzy lata i bardzo mi odpowiadały.

Słuchawki były (a nowe będą :) ) napędzane kartą dźwiękową MAYA U5 (w "terenie" iPod). Muzyka jakiej słucham to głównie rock, metal, funk, instrumentale itd.

 

PS. Oczywiście wybór nie ogranicza się do tych 3 modeli, jeżeli są lepsze opcje w tym przedziale cenowym lepiej spełniające moje oczekiwania muzyczne to jak najbardziej jestem otwarty na propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może rebrand Brainwavzów HM5 czyli Reloop SHP-1.

Taksy są co najwyżej poprawne, muzycznie lepsze są dla mnie HD6000, po zmianie nauszników na te z HM5 idzie z nich więcej wyciągnąć z brzmienia i uciekają one Pro80

Ultrasone nie znam, ale 380tki mają znacznego konkurenta w postaci Reloopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reloop bardzo spoko, powiedz mi tylko jak się one prezentują w porównaniu do CAL? Głównie chodzi mi o to, że są to słuchawki studyjne i dźwięk jest w nich "surowy i suchy" (według recenzentów).

 

Teraz przeglądając internet wpadły mi w oko Audio-Technica ATH-M40X. Co o nich sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy muszą być słuchawki zamknięte? Mi się muzyki lepiej słucha na otwartych i łatwiej wysiedzieć w nich dłużej niż kilka godzin jak gram. Minusem jest to że trochę możemy przeszkadzać osobie która siedzi tuż obok. Ja wybrałem z otwartych - Audio-Technica ATH-TAD400. :thumbup:

http://www.head-fi.org/t/598622/review-a-jewel-for-the-price-audio-technica-tad400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sennheiser HD 380 Pro masz w euro rtv za 319 ja osobiście bym je polecił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się pomiędzy HD380 a Reloop SHP-1. Jakie są pomiędzy nimi główne różnice? Reloop'y wyglądają na bardziej wytrzymałe i ogólnie podoba mi się ich design, ale najbardziej liczy się jakoś dźwięku.

 

PS. Słuchawki tylko zamknięte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy podają różne opcje, a ja zapytam prowizorycznie, zmieniasz bo coś się stało tym CAL-om? bo jeżeli nie i chcesz po prostu zmienić na "lepsze" to pomimo tego iż moja wiedza w temacie słuchawek nie jest zbyt duża to uważam że raczej nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złamał się pałąk (w dwóch miejscach) oraz końcówka kabla nie do końca jest sprawna (szumy i trzeszczenie). Pomimo jakości dźwięku wygoda ich użytkowania i wykonanie pozostawiały wiele do życzenia i w sumie dlatego chcę kupić nowe lepiej wykonane o podobnej (lepszej?) jakości dźwięku. Zdecyduję się chyba na Reloopy, jest opcja darmowego odesłania w ciągu 2 tygodni więc zawsze mogę zwrócić jak to nie będzie to. Dzięki za pomoc i wskazówki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na używane Shurki SRH840?

Dźwięk mają w podobnym stylu jak CALe podbity bas i wysokie tony gdzie scena będzie na pewno większa i wygoda dużo lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ srh 840 nie grają kompletnie w stylu cal,tym sposobem każde słuchawki z wyeksponowanym dołem możemy nazwać "grające jak cal".

Innej barwy i jakości bas,zbity techniczny vs rozlazły,klarowna góra w srh,co do sceny,to tutaj akurat cal mają przewagę.

Srh 840, to rewelacyjne słuchawki do niektórych gatunków muzycznych,ale wspomniany rock i instrumentalna muzyka im raczej nie posłużą ;)

Autorze,nie stawiaj za wzorzec cal,szczególnie do rocka i instrumentalnej,akurat ktoś wyskoczył z fajnym pomysłem ath tad 400,reszta z wymienionych na początku też warta odsłuchania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, SRH840 się nie sprawdzą, tak samo ATH-M40x, gdyż to zupełnie inne brzmienie i ktoś przyzwyczajony do CAL może wymagać zupełnie czegoś innego. Można przesiąść się na CAL 2 lub ATH-M50x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reloopy doszły do mnie dzisiaj. Po wstępnym ograniu: są o wiele wygodniejsze od CAL, wyglądają też na bardziej solidne i to jest +. Jeżeli chodzi o jakość dźwięku to wstrzymam się do oceny aż się wygrzeją (na razie bez fajerwerków, powiedziałbym, że CAL'e grają lepiej, ale poczekamy zobaczymy).

 

 

Inna sprawa która mnie martwi to dziwne odczucie, że lewa słuchawka wytłumia bardziej niż prawa. Tzn po założeniu słuchawek mam dziwne uczucie "zatkanego" lewego ucha. Co dziwne daje się to odczuć tak samo przy podłączonym i odłączonym jacku. Czym to może być spowodowane? Czy to możliwe, że to kwestia wygrzania słuchawek? Przy odwrotnym założeniu lewej słuchawki na prawe ucho w prawym uchu jest to samo (jakby w jedne muszli było aktywne tłumienie szumów, z tej strony słuchać znacznie mniej dźwięków otoczenia i jest wrażenie zatkanego ucha).

A może powinno być odwrotnie i to prawa słuchawka nie tłumi tak jak powinna? Ktoś się kiedyś spotkał z czymś podobnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki mocno wytłumiają, więc to raczej z prawą coś nie tak. Przyjrzyj się czy pady są dobrze założone, bo to przede wszystkim ich zasługa. No chyba, zę też i dźwięk masz inny w prawej to może być przedziurawiona fizelina wokół przetwornika lub jakieś inne nieszczelności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście prawy pad nie był dociśnięty, teraz obydwie tłumią tak samo (całkiem mocno muszę przyznać :) ). Za jakiś czas opiszę moje wrażenia po wygrzaniu, gdyby ktoś kiedyś miał podobny dylemat przy wyborze słuchawek. Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...